Sponzorováno

Zelený ječmen a jeho dávkování a užívání 4.85/5 (13)

Jak užívat zelený ječmen?

Jak užívat zelený ječmen?

Když se rozhodnete pro užívání zeleného ječmene, je důležité vědět, jak ho správně užívat. I přesto, že podle odborníků není možné se jím předávkovat, je třeba s ním začínat postupně, aby si tělo na jeho přísun zvyklo a abychom zabránili případným nežádoucím či alergickým reakcím.

Jak často a kdy si zelený ječmen dávat?

Jednu čajovou lžičku prášku rozmícháme ve sklenici čisté vody a pijeme dvakrát denně, ráno a v podvečerních hodinách. Zelený ječmen působí jako káva, tedy oživí mysl, rozproudí krev a dodá energii, proto pokud chodíte večer dříve spát posuňte podvečerní dávku na dřívější hodinu. Šťávu přijímejte ráno nalačno a podvečer asi 2 hodiny po jídle, kvůli lepší vstřebatelnosti. Kúra se doporučuje dodržovat dlouhodobě a bez přestávek.

Jak si ho připravit?

Pro přípravu šťávy používejte vlažnou nebo studenou vodu, ve vodě teplejší než 45-48 °C se ničí velké množství výživných látek obsažených v prášku mladého ječmene. Zelený prášek zalévejte vždy jen čistou pramenitou vodou, nikdy ne minerálkou, došlo by totiž k reakci bublinek se zásaditými složkami šťávy. Začátky užívání mohou doprovázet bolesti hlavy, zhoršení ekzémů či zvýšená plynatost, což je jen důkaz čištění organismu.

Sponzorováno

Kdo zelený ječmen vlastně může užívat?

Důležitým faktem také je, že zelený ječmen může užívat každý včetně dětí, těhotných a kojících žen. Děti do 3 let mají dávkování vždy individuální, ale pokud jsou kojeny, zcela postačí když bude ječmen užívat kojící matka. Starší děti do 40kg užívají poloviční dávku a děti nad 40kg mohou užívat stejnou dávku jako dospělí. Dospělí nad 80kg mohou naopak doporučenou dávku mírně zvýšit.

Kdy byste zelený ječmen raději neměli užívat?

Jsou určité situace nebo zdravotní stavy, při kterých není užívání zeleného ječmene moc vhodné. Jsou to tyto podmínky:

  • Probíhající radioterapie a ozařování
  • Stavy po operacích žaludku, tenkého, tlustého a slepého střeva
  • Těžké a chronické průjmy
  • Akutní zánět hloubkového žilního systému
  • Akutní plicní embolie
  • Stavy po transplantacích orgánů
  • Alergie na některou složku přípravku

Vždy když máte o jeho užívání pochybnosti se samozřejmě poraďte se svým lékařem. To je ideální cesta.

Sponzorováno

A co vy? Jaké zkušenosti se zeleným ječmenem máte vy?

Co si o zeleném ječmenu ještě můžete přečíst?

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autor článku

    Daniel Borník (více o nás)

     

    Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost




    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva