Sponzorováno

Zelený ječmen a alergie – využití zeleného ječmene při léčbě alergií 4.83/5 (18)

Může nějak zelený ječmen pomoci při alergiích?

Může nějak zelený ječmen pomoci při alergiích?

Nejen mladý ječmen, ale zelené potraviny celkově jsou velmi často spojovány s řešením mnoha zdravotních obtíží. Jedná se o přírodní produkty bez vedlejších účinků a s mnohými pozitivy pro naše zdraví.

Jednou z oblastí, v níž je možné působení zeleného ječmene využít, je léčba alergií.

Co jsou vlastně alergie?

Alergie je nepřiměřenou odpovědí imunitního systému na látky, které se běžně vyskytují v našem prostředí. Imunitní systém člověka trpícího alergií tedy tvoří speciální protilátky (imunoglobuliny E) i jako odezvu na podněty, které jsou neškodné. Tento typ protilátky následně spouští bouřlivou a rychlou reakci při dalším kontaktu s konkrétním alergenem.

TIP: Jak se zbavit alergií přírodně?

Mezi obvyklé příznaky alergie patří slzení očí, otok sliznic, kýchání, svědění či vyrážka na kůži. Alergie se může vyskytnout v populaci bez ohledu na věk a pohlaví jedince. Objevuje se již u novorozenců a často přetrvává do dospělosti. Mezi nejčastější vyvolavatele alergie lze zahrnout pyly, roztoče, plísně, určité potraviny, léky, hmyzí jed nebo zvířata.

První pomoc (a následně i prevence před alergickou reakcí) spočívá v užívání léků a vyvarování se kontaktu s předmětem, který vyvolává přehnanou imunitní reakci organismu. Největším rizikem při alergii je možnost rozvinutí tzv. anafylaktického šoku, který vyžaduje okamžitý odborný zásah.

Jak může pomoci zelený ječmen?

Užívání zeleného ječmene přináší mnoho pozitivních efektů na lidské zdraví. Jedním z nich je podpora adekvátní funkce imunitního systému, detoxikace těla a jeho zásobení potřebnými látkami (vitamíny, aminokyselinami, enzymy, minerály i stopovými prvky). Nastartováním správného fungování veškerých systémů v těle tak může dojít k potlačení výskytu alergií. Reakce organismu na spouštěč alergie již nemusí být tak silná, její projevy nejsou natolik obtěžující.

Konečným efektem pak může být snížení potřeby užívat léky na tlumení alergické reakce.

Sponzorováno

Zelený ječmen má také blahodárné účinky na stav pokožky, proto je zde velká úspěšnost při podávání zeleného ječmene v případech, kdy je člověk obtěžován ekzémy či vyrážkou. Při projevech alergie na kůži je možné též zevní použití zeleného ječmene. Ten stačí rozmíchat s vodou (případně s olejem) na kašičku, která se následně nanese na postižená místa. Látky obsažené v zeleném ječmenu urychlí hojení, podpoří regeneraci buněk a zmírní případné svědění.

TIP: O výrobě zeleného ječmene

Jak dlouho a v jakém množství zelený ječmen užívat?

Celkové očištění těla, u něhož je potřeba podpořit adekvátní reakce imunitního systému, trvá půl roku až jeden rok. Zelený ječmen zakoupíte ve formě prášku, který pak rozpustíte ve studené či vlažné vodě. Na přípravu nápoje se doporučuje jedna čajová lžička rozmíchaná ve 200 ml vody dvakrát až třikrát denně. Vzniklý zelený koktejl se pije nalačno, zhruba 20 minut před jídlem.

Dětem je možné mladý ječmen podávat od tří let věku v dávce půl čajové lžičky rozpuštěné ve 150 ml vody jedenkrát denně.

Má zelený ječmen vedlejší účinky?

Pokud se již při užívání vedlejší účinky vyskytnou, jsou obvykle pouze v mírné formě a mají krátkodobé trvání. Zprvu může vaše tělo reagovat na zahájenou očistu bolestí hlavy či střevními obtížemi. Je třeba v kůře pokračovat a dbát na dodržování správného pitného režimu.

Přechodně může též dojít ke zhoršení dosavadního zdravotního stavu, což je však způsobeno hloubkovou očistou organismu, a vyplavení veškerých ložisek možných problémů na povrch těla. Můžete tedy pozorovat např. dočasné zhoršení stavu pokožky.

Sponzorováno

Tato reakce by neměla být delší než tři týdny, poté by již mělo docházet ke zlepšení. Vlna dočasného zhoršení se může ještě zopakovat při tom, jak ječmen čistí tělo z hlubších a hlubších vrstev. Je třeba nepropadat panice a vydržet v konzumaci ječmene.

Co si o mladém ječmenu ještě určitě přečíst?

    Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autor článku

    Daniel Borník (více o nás)

     

    Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva