Obsah článku
Na raw stylu miluju hlavně tu jednoduchost. Prostě vezmu jablko, sním ho a mám oběd. Hotovo, nic složitého, žádné přípravy ani dlouhé vaření. Ovšem ne každému to stačí. A co třeba když jedeme někam na čundr? Nebo k babičce? Já sebou mixér pod stan neberu:-)
Jednou „zázračnou náhodou“ jsem se dostala k tomu, vyzkoušet instantní raw kaši od Iswari. A byla naprosto skvělá. Vřele ji doporučuju vyzkoušet. Je to opravdu jednoduché, stačí dát do misky pár lžic a zalít vodou. Nic složitějšího. Až ji vyzkoušíte, zachutná vám a budete mít, tak jako já, touhu si udělat vlastní příchuť, tak směle do toho. Například takto:
Návod na raw instantní kaši
Je to fakt jednoduché.
Sponzorováno
Suroviny, které budete na raw kaši potřebovat
Postup přípravy
- Nejprve je potřeba naklíčit pohanku a oves. Takže celý paklíček (400g) jsem nasypala do mísy, přelila vodou, nechala bobtnat, druhý den jsem vodu slila, dala novou, večer jsem propláchla, druhý den zase propláchla atd. tak dlouho, dokud se na pohance neobjevily „ocásky“.
- S ovsem jsem udělala to samé, jen jsem nečekala na ty ocásky, ale řídila se podle pohanky. (Případně lze použít do receptu hotové ovesné vločky a pak namáčení ovsa odpadá.)
- Pohanku i oves jsem pak dala do sušičky.
- Jablka, v mém případě necelý košík letních zelených jablek, jsem nastrouhala na hrubo a taky dala do sušičky. Sušila jsem do druhého dne, kdy byly suroviny naprosto suché.
- Hned po vyndání ze sušičky je potřeba pomixovat jablka na jablečnou mouku. Když je necháte pár hodin stát v pokoji, tak se do nich zpátky natáhne voda a budete mít nemixovatelné křížaly:-) S pohankou a ovsem už tolik spěchat nemusíte, stačí je prostě pomlít na mouku nebo ve větším množství třeba hodit do mixéru a rozmixovat na sucho na mouku. Mně se osvědčil kafemlýnek, funguje skvěle, jen musím pracovat v malých dávkách.
- No a to je skoro vše, pak už jsem jen smíchala pohankovou a ovesnou mouku s jablečnou vlákninou, přidala pár lžic lucumy a přisypala pár hrstí sušených třešní, které mi zbyly z červnové sklizně.
Tato sušená směs vydrží mnoho týdnů v uzavřené dóze a až budete mít chuť na kaši, stačí prostě pár lžic zalít vodou. My si k ní dali i čerstvé ovoce, zrovna nám dozrály švestky, tak by byla škoda se ládovat jenom sušenou kaší :-))
A jak sušená raw kaše může vypadat?
Sponzorováno
Tak dobrou chuť. Pošmáknete si.
Autor článku
Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
Štítky: Raw
Přečtěte si také naše další články