Sponzorováno

Trápí vás rýma, bolesti nebo zažívací potíže? Vsaďte na přírodní účinky bylinek! 4.83/5 (6)

Bylinky na rýmu a zažíváníNáš svět ovládl farmaceutický průmysl. Nadnárodní firmy vyrábějící léčiva vydělávají miliardy dolarů ročně. Díky povedenému marketingu, zkreslování odborných lékařských studií a uplácení samotných doktorů se jim daří na trh dostávat léky, které nejsou ani zdaleka tak dobré, jak se navenek prezentují. Jejich účinnost bývá sporná, mnohdy navíc mívají zásadní nežádoucí účinky. O tom všem se ale samozřejmě mlčí. Podstatné je totiž jenom jediné – že se tyto léky daří prodávat.

Lékům se lze téměř vyhnout

Bez jakýchkoliv pochyb existují nemoci, u kterých léky jednoduše potřebujeme. Na druhou stranu, častokrát je užíváme i v případech, kdy se jim lze snadno vyhnout. Dali jste si někdy prášek proti bolesti hlavy? Nebo proti bolesti žaludku? Používali jste léky během rýmy a nachlazení? A víte, že všechny tyto a mnohé další problémy lze léčit i jinou cestou? Šetrnější, zdravější a hlavně levnější? Poznejte kouzlo léčivých rostlin.

Heřmánek. Zázračná rostlina starověkých Egypťanů

Léčivých rostlin existuje celá řada. Začněme jednou z nejznámějších z nich. Už Egypťané považovali heřmánek za „květ Boha Slunce“. Používali jej pro snižování horečky nebo léčbu malárie. Řekové heřmánku důvěřovali při bolestech hlavy. Dnes se ví, že heřmánek je skvělý při léčbě trávicích potížích nebo při menstruačních bolestech. Nachází rovněž uplatnění jako kloktadlo při zánětech ústní dutiny. Celkově tělo významně uklidňuje, tiší prakticky jakoukoliv bolest. A to nejlepší? Heřmánek můžete snadno pěstovat i na vlastní zahrádce nebo v květináči.

Sponzorováno

Mateřídouška. Mocná léčitelka mnoha tváří

Douška, žadovník, tymián, chodec a další. Mateřídouška dostala celou řadu lidových názvů. Za všemi se skrývá drobná rostlina, jejíž pozitivní účinky ani nelze všechny vyjmenovat. Pomáhá při nachlazení a kašli, nechutenství, migréně, chudokrevnosti, bolestech v krku nebo trávicích potížích. Z mateřídoušky si můžete uvařit čaj, udělat mast nebo dát ozdravnou koupel. Pěstební nároky? Minimální.

TIP: Bylinky jsou super také na nespavost

Měsíček. Přírodní antibiotikum vysoké účinnosti

Věděli jste o tom, že existuje i přírodní antibiotikum? Měsíček lékařský je účinným lékem proti virům, bakteriím a kvasinkám v zažívacím ústrojí. Příznivě působí na játra a žlučník, léčí žaludeční vředy nebo záněty střev. Uplatnění nachází při léčbě astmatu a alternativní léčitelé jej doporučují i pro léčbu rakoviny. Nadto vše má měsíček zcela minimální nároky na pěstování.

Sponzorováno

Tak co, už víte, které léky ve své domácí lékárničce nahradíte bylinkami? Určitě jich najdete celou řadu.

A co si dále přečíst na toto téma?

    Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autor článku

    Daniel Borník (více o nás)

     

    Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva