Sponzorováno

Špatná hygiena ovlivňuje vaši krásu. Co v koupelně dělat a nedělat? 4.77/5 (22)

Měňte svůj kartáček v rozumných intervalech. Jinak se stává líhní bakterií.

Měňte svůj kartáček v rozumných intervalech. Jinak se stává líhní bakterií.

Hygiena je nejenom základ zdraví, ale je také základem vaší krásy. Na to byste neměli nikdy zapomínat. Také nezapomínejte na to, že špatně prováděná hygiena se může na vaší kráse negativně podepsat. A nemáme na mysli nutně jenom to, že jí nevěnujete tolik času, kolik by bylo třeba. Máme na mysli hlavně jednotlivé postupy. Podívejte se, co dělat a nedělat.

Důkladné mytí chodidel je nutností

Při každé hygieně je třeba dokonale umýt své tělo. Mnoho lidí však jednu část zanedbává. A to své nohy, konkrétně potom chodidla. Jedná se přitom právě o místo, kde může hrozit vznik celé řady plísní. A jelikož se blíží doba vysokých teplot, kdy si ráda vezmete sandály nebo jinou obuv, je jasné, že plíseň na nohách není žádoucí. Jak tedy zajistit, aby se neobjevila? Držte se tohoto:

  1. Důkladně omyjte plochu chodidla
  2. Zaměřte se na prostor mezi prsty
  3. Používejte antibakteriální mýdlo

Používejte kvalitní ručník, který dobře saje

Jste umytí a saháte pro ručník? Potom je třeba, aby se jednalo o ručník kvalitní, který velmi dobře saje. Díky tomu ho jenom položíte na své tělo a máte jistotu, že to může být dokonale suché. A proč je to správné? U méně kvalitních ručníků si konkrétní místo otíráte stále dokola, s cílem ho vysušit. A právě tento postup může poškozovat vaši kůži. Vlivem toho se stane více citlivou, což může vést i k jejímu podráždění. Objevit se tak mohou:

  • Drobné pupínky
  • Ekzémy a vyrážky
  • Drobné škrábance

Když už kvalitní ručník nemáte, doporučujeme alespoň co největší šetrnost. Ručníkem odstraňte zbytky vody a poté nechte své tělo přirozeně oschnout. Je to lepší postup, než pokud byste si ničili svou kůži.

Pozor na časté mytí vlasů

Chcete mít své vlasy stále dokonalé? Potom nedělejte tu chybu, že si je budete umývat každý den. Sice může znít logicky, že pravidelné mytí odstraní všechny nečistoty a podpoří kvalitu a krásu, ale ve skutečnosti je opak pravdou. Tím, že si budete vlasy umývat každý den, jim spíše uškodíte. To proto, že je budete po fyzické stránce výrazně namáhat. Ty potom nestačí zregenerovat a mohou začít více padat, stejně jako mohou být příliš unavené a zesláblé. Ideální je jejich mytí realizovat pod dvou až třech dnech. Tedy ideálně, až když je to potřeba. Když budete používat kvalitní šampon a také kvalitní kondicionér, tak si můžete být jisti tím, že jim taková péče bude plně stačit a dané tři dny budou stále vypadat dobře.

Vlasy nechte schnout přirozeně

Jste zvyklí si po umytí vlasů vzít ručník, a ten si zamotat na hlavu? I když se vám zdá, že je to něco přirozeného, opak je pravdou. Jedná se o zcela špatný a kontraproduktivní návyk. Vlasy totiž schnou nejenom mnohem hůře, ale také na vaší hlavně vytváříte příliš vlhké prostředí. A to je jak známo líhní plísní. V praxi to znamená, že se mohou poškozovat jak vaše vlasy, tak může mít plíseň vliv i na zdraví pokožky vaší hlavy. Když si vlasy umyjete, je vhodné je jenom lehce otřít kvalitním savým ručníkem a potom nechat schnout zcela přirozeně. Podobně, jako u vašeho těla. To je nejlepší způsob.

Sponzorováno

Máte správné mýdlo?

Vraťme se ještě k vaší pokožce. U ní je nezbytností použití skutečně kvalitního mýdla. Co si pod ním představit? Vhodné je, aby mělo nejenom odpovídající pH, ale také aby nedošlo k tomu, že bude vaši kůži vysoušet. Obojí jsou velmi negativní důsledky nekvalitních mýdel. Dále je vhodné, aby jeho složení nabídlo i něco navíc, co může vaší kůži prospět. Když chcete být krásní, nepohlížejte na mýdlo jenom jako na něco, co vám pomůže odstranit nečistoty z vaší kůže. Pohlížejte na něho jako na něco, co dokáže vaší kráse prospět. Taková hygiena vás udělá mnohem krásnější.

Méně je někdy skutečně více

Co může být problém? Dlouhodobá hygiena. Jste zvyklá být ve vaně i desítky minut? Nebo se stejnou dobu také sprchovat? Není to ideální. Když jste pod horkou vodou příliš dlouho, může se vaše kůže výrazně vysoušet, což není ideální. Pokud si přece jenom budete chtít dopřát delší relax, nezapomínejte na následnou aplikaci hydratačního mléka.

U vany je problém ještě o něco větší. Není spojený jenom s horkou vodou. Nezapomínejte také na to, že ve vaně na vás stále působí složky mýdla – nekvalitní podpoří dané vysoušení. Také neopomíjejte to, že pobyt ve vaně znamená i pobyt ve vlastní špíně, kterou z těla smyjete. Když už si chcete ve vaně odpočinout, dejte si nejprve klasikou sprchu a poté si napusťte lázeň.

Pozor na houbičky a žínky

Jsou dobrým pomocníkem při hygieně. Zároveň jsou i nebezpečným produktem. A to ve chvíli, kdy ji po mytí dostatečně nevyčistíte a také nevyždímáte. Když necháte houbičku nebo žínku vlhkou, může po čase nejenom zasmrádnout. Rizikem je také to, že se v ní mohou výrazně množit bakterie. A jakmile danou pomůcku opět vezmete do ruky, tak všechny tyto bakterie přenesete na své tělo. Pokud na něm máte drobné ranky, může to vést třeba k jejich zanícení a celkovému zarudnutí. Proto dejte na pravidelné používání pozor, a nezapomínejte také na pravidelnou výměnu, abyste zajistili, že bakterií bude opravdu minimum. Takové dlouho nevyměněné houbičky jsou nebezpečné zejména při intimní hygieně.

Zaměřte se i na zubná kartáček

Váš zubní kartáček vyžaduje pravidelnou péči a výměnu. V opačném případě vám může uškodit – na jeho povrchu se tvoří tisíce bakterií. A takové bakterie rozhodně nechcete dostat do svých úst. Studie ukazují, že po třech měsících běžného opotřebení jsou používané zubní kartáčky ve srovnání s novými mnohem méně účinné při odstraňování plaku ze zubů a dásní. Takže 3 měsíce je opravdu maximum. My doporučíme zhruba tak 2 měsíce. A pokud jste byli mezitím nemocní, tak kartáček měňte ihned.

Měňte žiletku včas

Sponzorováno

Toto se týká pánů i dam. Měňte svoji žiletku na holení včas. Jinak je i ona velkou líhní bakterií. Výrobci doporučují žiletku měnit jednou za 30 dní. Měňte dle toho, jak moc ji používáte. Pokud cítíte tahání a bolest při holení, je potřeba žiletku vyměnit. I sebelepší holící prostředek vám bude k ničemu, pokud nebudete pravidelně vyměňovat jeho hlavici (čili žiletku). Takže na to taky pamatujte.

A co si dále přečíst?

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autor článku

    Daniel Borník (více o nás)

     

    Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva