Obsah článku
Dnes si budeme povídat o ricinovém (neboli kastorovém) oleji. Ten je skvělý na pleť, vlasy i nehty. Má super vlastnosti hlavně díky vysokému podíly kyseliny ricinolejové.
A k příznivým účinkům ricinolejové kyseliny se připojují i pozitivní účinky olejové a linolové kyseliny, které ricinový olej také obsahuje. Díky nim má protizánětlivé, antibakteriální a zklidňující účinky. Je hutnější, ale do pokožky se dobře vstřebává a je vhodný pro všechny typy pleti – od normální, přes zralou, až po suchou a citlivou pokožku. Účinný je však i na vlasy a nehty. Doporučuje se také vnitřní použití ricinového oleje. Jak na to?
Ricinový olej a jeho použití
Možností, jak používat ricinový olej, je několik. Záleží na typu problému a na tom, zda má ricinový olej pomoci pokožce, vlasům nebo při zdravotních problémech. Podívejte se na náš malý přehled, který uvádíme níže.
1. Ricinový olej na pokožku
Účinky ricinového oleje na lidskou pokožku jsou nejen zkrášlující, ale i léčivé. Pokud trpíte svěděním nebo pálením pokožky (například i po opalování), ricinový olej je třeba natírat na problematická místa. Uleví od svědění i od bolesti. Při revmatismu a bolestech kloubů se doporučují obklady z ricinového oleje. Olej se zahřeje, namočí se v něm hadřík a přiloží na bolavé místo. Doporučuje se zakrýt bolestivé místo ještě fólií a ručníkem. Pokud máte bradavice, nakapejte ricinový olej na vatový tampónek a přilepte na bradavici.
2. Ricinový olej na vlasy
Účinné jsou masáže vlasových kořínků ricinovým olejem, čímž se minimalizuje vypadávání vlasů. Na suché vlasy a pokožku hlavy se sklonem k lupům je určena směs jojobového a ricinového oleje v poměru 1: 1. Smíšený s práškem Neem nebo kurkumou je zase skvělým odpuzovačem parazitů. Ricinový olej se vždy nanáší ke kořínkům vlasů, ne přímo na vlasy. Chcete-li jej využít i na délku vlasů, použijte jen malinké množství, v opačném případě ho budete mít problém z vlasů vymýt.
3. Ricinový olej na nehty
V případě infekčních onemocnění nehtů se doporučuje pravidelně je potírat ricinovým olejem.
4. Ricinový olej na řasy
Ano, čtete správně, na řasy. Ricinový olej je účinný při růstu řas a zlepšení jejich stavu. Je také schopen zabránit jejich lámání a může také vyvolat růst řas na místech, kde už nejsou moc přítomny.
Chcete-li dosáhnout atraktivních řas, rozhlédněte se kolem sebe a zvolte efektivní přírodní alternativu. Je to lepší než utrácet spoustu peněz za umělé výrobky.
5. Vnitřní užívání ricinového oleje
Jako přírodní projímadlo zlepšuje peristaltiku střev. Pozor na dávkování! Účinky ricinového oleje jsou silné a při předávkování může způsobit nevolnost, až srdeční slabost. Doporučuje se i při hemoroidech a bolestivé menstruaci.
Sponzorováno
Stejně vynikající účinky má také Jamajský černý ricinový olej. Oba jsou pro člověka velmi prospěšné a jejich používání je opravdu jednoduché. Stačí pár kapek oleje a problém je skoro vyřešen.
6. Čisticí prostředek na obličej
Ricinový olej je dobrým čisticím prostředkem na obličej, zvláště společně s jinými nosnými oleji, které mohou současně nechat po umytí obličej čistý a zářící. Je to také moc dobrý odstraňovač make-upu (smíchán s vodou). Výsledky jsou téměř pětkrát lepší než u ostatních chemických čisticích přípravků na obličej. Takže pokud jste ještě nevyzkoušeli čištění ricinovým olejem, měli byste to vyzkoušet!
7. Bojuje se známkami stárnutí
Jedna z úžasných výhod ricinového oleje pro pokožku spočívá v tom, že když se používá lokálně, může zpomalit stárnutí.
Proč to funguje? Tento rostlinný olej při aplikaci na kůži proniká hluboko a stimuluje tvorbu kolagenu a elastinu. To krásně pomáhá změkčit a hydratovat pokožku. Zjemnňuje vzhled vrásek a jemných čar, dělá pokožku jemnější, měkčí a mladší. Jemné linie a vrásky kolem oblasti očí mohou být také ošetřeny ricinovým olejem.
8. Redukuje akné
Ti, kteří mají pleť náchylnou k akné, mají tendenci se vyhýbat většině olejů, protože mají tendenci k ucpávání pórů, což zhoršuje jejich problémy. Použití ricinového oleje může být přínosem pro zlepšení vašeho akné. Budete potřebovat jen několik kapek ricinového oleje.
A jak postupovat?
- Umyjte si obličej teplou vodou. Pomůže vám to otevřít póry.
- Jednoduše masírujte obličej ricinovým olejem a krouživým pohybem.
- Ponechejte takto přes noc a umyjte si obličej ráno studenou vodou.
Proč to funguje? Ricinový olej je bohatý na kyselinu ricinolejovou, která bojuje proti bakteriím způsobujícím akné. Mimochodem, na akné je super i kokosový olej.
Malá recenze na ricinový olej
Sponzorováno
„Já používám ricinový olej ani ne měsíc, na obočí a řasy. A už po týdnu jsem viděla výsledky! Ted jsem začala používat i na vlasy. Rozhodne doporučuji!! :)“
Co si ještě přečíst o ricinovém oleji a pleti?
- Ricinový olej krásně hydratuje
- Znáte zábal z ricinového oleje? Na co je dobrý?
- Pergamenová kůže (syndrom papírové kůže) – příznaky, příčiny a léčba
Studie a zdroje článku
- Castor Oil: Properties, Uses, and Optimization of Processing Parameters in Commercial Production Autor: Vinay R. Patel
Sponzorováno
Autor článku
Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
Štítky: Akné, Nosné oleje
Přečtěte si také naše další články
Super informace, dikuji!