Sponzorováno

Radiofrekvenční ošetření pleti – jaké jsou výhody a nevýhody? 4.65/5 (23)

Radiofrekvenční ošetření pleti - jaké jsou výhody a nevýhody?Radiofrekvenční ošetření pleti v dnešní době nabízí mnoho salónů. Tato metoda ošetření pokožky se používá pro její omlazení, korekce jizev a i na zlepšení stavu strií. Například známá americká herečka Jennifer Aniston radiofrekvenční ošetření pleti velmi doporučuje – říká, že udržuje kůži „zvednutou“, radiofrekvenční ošetření může také zjemňovat jemné linie, zpevňuje obrysy obličeje – a to jak okamžitě, tak i v průběhu času.

Radiofrekvenční ošetření se používá zejména v oblasti obličeje.

Jak funguje radiofrekvenční ošetření pleti?

Při radiofrekvenci jde vlastně o stimulaci vlastní produkce kolagenu. Během léčby je stroj používán k ohřání pokožky na 38-40 stupňů. Cítíte se u toho jako při masáži horkými lávovými kameny – máte příjemný pocit tepla v kůži, je to pohodlné. Vše trvá přibližně 30 minut, než se celá tvář ošetří.

Tato metoda tedy používá sofistikovaný a moderní přístroj speciálně určený k léčbě nejběžnějších problémů stárnutí pokožky mužů a žen, jako jsou vrásky, přebytečné tukové tkáně nebo i celulitidu.

Metoda využívá radiofrekvenční vlny, což je vlastně v podstatě tepelná energie určená pro remodelaci tkání a výrobu elastinu a nového kolagenu.

Na rozdíl od invazivních postupů, které primárně postihují většinu povrchových vrstev pokožky, teplo rádiofrekvenční léčby pracuje hlavně v nejhlubší vrstvě kůže, tzv. dermis, aniž by to nějak významně ovlivnilo horní vrstvy, které jsou nad ní, jako je třeba epidermis.

Vzhledem k tomu, že teplo je stimulace, která podporuje kontrakci základních tkání, zejména na úrovni dermis, měkké tkáně nacházející se v této oblasti těla se stlačují, zhušťují a dokonce vytvářejí nový kolagen – to je proces, který obvykle trvá mnoho měsíců. S novým kolagenem, který je přítomen v nejhlubší úrovni pokožky + vystavení těchto měkkých tkání dalším vlnám radiofrekvence pomáhá tvarovat a stahovat tyto tkáně – pak mají mladší a pružnější vzhled i vlastnosti tomuto odpovídající.

Největší výhody radiofrekvenčního ošetření pleti

Nyní máte představu o tom, jak funguje radiofrekvenční léčba, pokud jde o problémy pleti související se stárnutím, které jsou společné jak u mužů, tak žen. Podívejme se společně na konkrétní výhody této metody ošetření.

1. Zmenšuje nebo odstraňuje celulitidu

Ženská kůže se liší od té mužské. Tato odlišnost přináší ženám výhody i problémy. Součástí její jedinečnosti je i to, že celulitida je genderově selektivní – pouze ženy mají problémy s celulitidou, zatímco u mužů se takřka nevyskytuje. Celulitida je kožní problém, který se vyskytuje pouze u žen, běžně se nachází v oblasti hýždí a na zadní straně stehen, kde se obvykle ukládají tělesné tuky.

Radiofrekvenční léčba je na celulitidu skvělá. Teplo z RF léčby snižuje vypuknutí přebytečných tukových tkání.

2. Snižuje množství a zlepšuje vzhled tělesných tuků

Tělesný tuk se vztahuje jak na muže, tak na ženy. Podíváme-li se na anatomickou úroveň, celulitida a obecně tělesné tuky mají jednu společnou věc – problém spočívá v tukových tkáních pod povrchovými vrstvami pokožky.

Radiofrekvenční léčba řeší problematiku nadměrného tělesného tuku a to prakticky bez ohledu na věk. Tepelný mechanismus RF ošetření způsobuje, že některé tělesné tuky se doslova roztaví a odvádějí se do systému těla.

Sponzorováno

3. Zpevňuje kůži

Vrásky a jasné linie, které můžete vidět na kůži starších osob, často vznikají jako přirozený výsledek procesu stárnutí v průběhu let. Ale uvědomme si, že kvalita pokožky, kterou vidíme zvnějšku, může být změněna pomocí některých změn uvnitř. Aplikací radiofrekvenční léčby se stimulují hluboko usazené měkké tkáně pod kůží, což usnadňuje hojení prostřednictvím vzniku nových kolagenových tkání, které reagují na RF vlny. Při aplikaci radiofrekvenční léčby na obličej se dají odstranit typické znaky stárnutí – vrásky, linie a podobně.

4. Pooperační vyhlazení liposukce

Ne všichni, kteří procházejí procesem liposukce, mají vždy 100% hladký povrch postižené oblasti. Ačkoli existují různá opatření, která řeší tento problém mezi pacienty po provedení liposukce, radiofrekvenční metoda ošetření může být také použita pro ošetření vyklenuté a klesající kůže.

5. Změna rysů

Často si myslíme, že tvarování těla vždy vyžaduje intenzivní práci nebo operaci. A je to tak dobře. Cvičení je nejlepší cestou. Radiofrekvenční ošetření však umožňuje přetváření těla pomocí technologie, která funguje pod povrchem pokožky a zároveň nechává povrchové vrstvy nedotčené.

Kromě léčby celulitidy, odstranění nežádoucích tělesných tuků, stahování kůže a vyhlazení po liposukčního procesu, radiofrekvenční léčba usnadňuje změnu našeho těla. Prostřednictvím postupu nazývaného konturování těla mohou uživatelé například vidět účinnou rekonstrukci kůže poté, co pacient prošel velkou ztrátou hmotnosti.

Radiofrekvenční ošetření je také použitelné na nejčastěji prohlížené části těla, jako je třeba obličej. Pro lidi, kteří chtějí trochu modifikovat tvář je toto také cesta.

Reference od pacientky: Rozhodně doporučuji! Od 25 pleť stárne, je to super prevence, nechávám si radiofrekvenční ošetření dělat při každé kosmetice, jsem spokojena.

Rizika radiofrekvenčního ošetření pleti

Ani radiofrekvenční léčba není úplně dokonalá. Má vlastní rizika, která se mohou objevit. My se na ně nyní podíváme.

Otoky či zarudnutí kůže

Léčba nemusí být nutně 100% bezriziková. Časté nežádoucí účinky RF léčby mohou být:

  • zarudnutí na kůži
  • mírné otoky
  • přecitlivělost ošetřené oblasti

Jiní mohou mít dokonce puchýře a modřiny jako vedlejší účinek při léčbě. Ale to je výjimečné.

Vzhledem k tomu, že žádní dva jedinci nejsou stejní, mohou se projevit příznaky nežádoucích účinků této léčby u každého trochu jinak. Navíc odborníci doporučují pacientům, kteří mají jít na radiofrekvenční léčbu, aby na své pokožce nepoužívali žádné roztoky, aby se snížila pravděpodobnost nežádoucích účinků.

Takto to vypadá při aplikaci radiofrekvenční léčby.

Takto to vypadá při aplikaci radiofrekvenční léčby.

Výsledek není vždy na 100% předvídatelný

Někteří odborníci v oblasti dermatologie vyzdvihují radiofrekvenční léčbu jako účinné řešení při stahování kůže, zejména ve srovnání s chirurgickými protějšky. Nicméně, naléhavější problém je v jisté nepředvídatelnosti výsledku.

Radiofrekvenční léčba může být vhodným způsobem, jak řešit některé naše běžné problémy stárnutí, které se podepisují na kůži, protože má prokazatelné výsledky bez viditelného poškození, jako je tomu u jejich invazivních protějšků. Ovšem není to léčba bez negativů, jak již bylo zmíněno. Mírné zarudnutí nebo otoky se prostě mohou dostavit.

Buďte opatrní na klinikách, které s vámi chtějí okamžitě skočit na ošetřovací lůžko – obvykle nemají zájem o vás, ale hlavně o vaše peníze. Nejlepší kliniky prozkoumají vaši pokožku, vyzkoušejí ji a dokonce vám třeba nabídnou bezplatné prohlídky na vaší první návštěvě. Jejich cílem je získat si důvěru a ukázat své odborné znalosti.

Máte s radiofrekvenčním ošetřením pleti nějaké zkušenosti? Podělte se s námi v komentářích. Uděláte radost nám i čtenářům.

VIDEO: Omlazení pleti pomocí radiofrekvence

Sponzorováno

    Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autor článku

    Daniel Borník (více o nás)

     

    Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky: ,

    Přečtěte si také naše další články

     

    1 komentář u článku “Radiofrekvenční ošetření pleti – jaké jsou výhody a nevýhody?”

    1. Vlaďka napsal:

      Omlouvám se, komentář – dotaz píšu znovu, před chvilkou odeslaný nebyl s úplným textem: Dobrý den, děkuji za Váš článek k tématu radiofrekvenčního ošetření pleti. „Radiofrekvenční ošetření pleti – jaké jsou výhody a nevýhody“? Ráda chodím na Vaše stránky, články zde jsou kvalitní obsahem a především nekomerčním přístupem.
      V této souvislosti bych Vás ráda požádala o radu. Na trhu se v poslední době objevily přístroje s funkcí radiofrekvence pro domácí použití, případně v kombinaci s dalšími technologiemi, jako např. funkcí ultrazvuku, EMS a jinými. Mě zajímá právě využití radiofrekvenčního působení, kdy bych se chtěla zaměřit na péči o pleť způsobem, který povede ke zpevnění povadlejší kůže, podpoře tvorby kolagenu, elastinu… Jaké technické parametry by měl mít přístroj, který i pro domácí používání bude do potřebné míry účinný, přestože nižší, než kterými disponují kosmetičky a estetičtí dermatologové? Prodejci je uváděna technická specifikace výkon 5 – 6 W, radiová frekvence 1 – 2 MHz, pakliže jde o ultrazvukovou frekvenci, pak je uváděno rozpětí 1 – 3 MHz. Mohou být takové přístroje svým výkonem vůbec dostatečně účinné? Tedy lze očekávat výsledek byť s menším výkonem přístroje, ale v horizontu dlouhodobějšího používání?
      Děkuji za odpověď a Váš čas, s přáním hezkých dnů zdraví Vlaďka

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva