Sponzorováno

Pozor na časté chyby při holení – vyhněte se jim 4.76/5 (21)

Toto jsou nejčastější chyby při holení. Děláte je také?

Při holení se můžete pořezat a zadělat si tak na nepříjemné jizvy.

Počasí přímo svádí k tomu, vyrazit ven jenom v šortkách, popřípadě v sukni nebo v šatech. Abyste působila hezky a sexy, je třeba myslet i na krásu svých nohou. Ty je samozřejmě třeba mít oholené. A když si většina žen myslí, že když je to jejich doslova každodenní činnost, zvládají ji dokonale, může být opak pravdou. Je totiž několik chyb, kterých se dost možná dopouštíte i vy. Podívejte se, jaké to jsou.

Holení tvrdých chloupků + moc spěcháte

Na holení nohou byste si měla vyčlenit vždy dostatek času. Pokud necháváte vše až na poslední chvíli, je to celkem velký problém. Důvod toho je prostý. Chloupky totiž nestihnou změknout, což se negativně podepíše jak na tom, že je holení komplikované, stejně jako se může objevit podráždění, než se proto do holení pustíte, je třeba zajistit, aby chloupky byly dostatečně měkké. Jak toho docílíte? Možnosti jsou hned tři:

  • Pomocí teplé vody
  • Pomocí pěny nebo gelu na holení
  • Pomocí teplého ručníku

Holení ráno

Z logického pohledu je celkem samozřejmé, že si nohy budete chtít oholit těsně před tím, než vyrazíte ven. Tedy v podstatě hned ráno. Je to ale jedna z velmi častých chyb, které mnoho žen dělá. Ideální doba na holení nohou je večer. Zkuste to a sama se přesvědčíte o tom, že ráno budou vypadat hladší. Za těch pár hodin chloupky rozhodně nijak výrazně nevyrostou a tak se nemusíte ničeho bát. Navíc během noci bude moci kůže zregenerovat. Nebude tedy tolik podrážděná, nebude tolik zarudlá a bude působit dokonale. Zkuste to a uvidíte.

Holení jenom s vodou, nebo mýdlem

Nezapomeňte při holení používat vhodný přípravek - gel nebo pěnu.

Nezapomeňte při holení používat vhodný přípravek – gel nebo pěnu.

 

Pěna na holení, nebo gel na holení, rozhodně nejsou nijak zbytečnými pomocníky. Je tomu právě naopak. Jejich účelem je nejenom to, že pomohou chloupky změkčit. Mají i další funkce, na které bychom neměli zapomínat. A to konkrétně tyto:

  • Zlepší klouzání žiletky po pokožce
  • Chrání kůži
  • Vyživují a regenerují

Když budete holit jenom pomocí mýdla, nebo snad vody, hrozí v první řadě podráždění vaší kůže. Žiletka nebude nijak dobře klouzat, nehledě na to, že se do kůže na vašich nohách nedostanou důležité látky, které ihned podpoří regeneraci a také hydrataci. Bez pěny nebo gelu sice budou vaše chloupky oholené, ale nohy nemusí vypadat nijak dokonale.

Sponzorováno

Špatný směr holení

Jedná se o věc, kterou většinou ženy velmi dobře vědí. Holit je třeba vždy po růstu chloupků. Nejenom, že je to podstatně jednodušší, ale také hrozí podstatně menší podráždění, stejně jako nehrozí případná bolest. Důvody, proč tedy holit takzvaně po směru, jsou tedy celkem jasné. Pokud na to zapomínáte, doporučujeme před začátek popřemýšlet nad tím, jaký směr je tím vhodným. Uvidíte, že s ohledem na minimalizaci podráždění a eliminaci vzniku případných pupínků je to jediná správná volba.

Obyčejná žiletka

Nástroj dělá mistra. Toto tvrzení se dá vztahovat na celou řadu věcí. Holení nohou nevyjímaje. Na trhu dnes můžete najít opravdu širokou škálu různých žiletek. A o nich je třeba říci, že ne všechny jsou ty pravé. Pokud se podíváme na ty, které rozhodně nedoporučujeme, tak to jsou žiletky jednorázové. Důvodů je hned několik. Prvním z nich je absence různých zvlhčovacích a jiných proužků. Dalším důvodem je také to, že obvykle mají jenom jeden jediný břit. A ten nebývá nijak ostrý. Výsledkem je tedy to, že takové holení je spíše komplikované, spojené s rizikem podráždění, i zranění.

Osvědčenou volbou by tedy měla být nejenom žiletka od kvalitního výrobce, ale i taková, která má vlhčící a další proužky na obou stranách a obsahuje hned několik břitů. To je kombinace, která je s ohledem na bezproblémové holení správnou volbou.

Tupá žiletka

Jakmile vám přijde, že žiletka začíná holit hůře, jelikož je tupá, přichází nejvyšší čas na to, abyste ji vyměnili za jinou, nebo abyste vyměnili její hlavy s břity. To proto, že tupá žiletka může přinášet hned dva problémy. První je spojený s tím, že zde hrozí větší riziko říznutí, než v případě žiletky dokonale ostré. Dále je zde problém spojený i s tím, že konkrétní místo bude nutné přejet i několikrát. A to způsobí výrazně větší podráždění vaší kůže. Nehledě na to, že se může objevit i problém s taháním, jelikož břit daný chloupek neodřízne tak, jak by měl.

Krém po holení

Pokud si nohy oholíte, omyjete vodou a vyrážíte z koupelny, je to velká chyba. To proto, že nezbytností je také to, že budete používat i vhodný krém po holení. Ten má hned několik pozitivních účinků, které zajistí to, že vaše oholené nohy budou naprosto dokonalé. V první řadě mluvíme o tom, že dokáže eliminovat dnes tolik problémové zarůstání vašich chloupků. Dále nelze zapomínat ani na to, že krém přispěje k tomu, že se zmírní podráždění, stejně jako nelze zapomínat také na rychlejší regeneraci. Vše doplňuje také regenerace.

Sponzorováno

Důležité je používat také správný krém, určený jenom vám, ženám. Vyvarujte se jak těm možnostem, které obsahují alkohol, tak i těm možnostem, které jsou spojeny s tím, že jsou určené mužům. Mohou mít rozdílné pH, což se projeví na tom, že více než aby vám daný krém po holení pomáhal, vám může spíše uškodit.

A co si ještě o holení přečíst?

    Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autor článku

    Daniel Borník (více o nás)

     

    Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva