Sponzorováno

Powerspin – zajímavá a netradiční metoda posilování 4.8/5 (20)

Powerspin váží sotva pár deka. Ano, důvtip je v technice posilování.

Powerspin váží sotva pár deka. Ano, důvtip je v technice posilování.

Potřebujete posílit paže a břicho a nebaví vás klasické posilování činkami? Nemusíte být smutní, existují také jiné varianty, jak účinně posilovat a to z pohodlí vašeho domova. Představujeme vám novou cvičební pomůcku, která na první pohled vypadá spíše jako hračka. Powerspin je vyvinutý na jednoduché bázi, protože mění doslova pohled na posilování. Základ tvoří kruhový tubus, uprostřed kterého se točí ocelová kulička.

Celý cvik spočívá v tom, že kuličku musíte udržet v neustálém běhu. Ocelová kulička poskytuje izometrický odpor a tím se zapojují svaly horní, ale také dolní poloviny těla. Navíc cvičit s ní může celá rodina.

Cvičení s powerspinem je zábava

Posilování paží je často velice neoblíbené, protože právě tyto svaly bývají nejvíce ochablé. Posilovat můžete pomocí činek nebo vhodně zvolených cviků, například kliky jsou velice účinné. Aby však byly vidět nějaké výsledky, museli byste cvičit hodně intenzivně a pravidelně. V takovém případě určitě oceníte novinku mezi cvičícími pomůckami, která se jmenuje jednoduše Powerspin.

Nejprve vás jistě překvapí, jak je to lehoučké. Posilovací stroj, který váží sotva pár deka? Ano, důvtip je v technice posilování, nikoliv pouze ve vzpírání. Powerspin uchopíte a vaše svaly hned pracují, musíte se snažit, aby kulička uvnitř neustále rotovala. Čím rychleji se bude točit, tím více budete posilovat. Vaše svaly zatínají doslova s každou otočkou.

Cvičení je to velice zábavné a hlavně jednoduché. Ačkoliv na první pohled se vám bude zdát, že kulička se nechce točit, jakmile získáte ten správný grif, už to půjde samo. Powerspin je velice efektivní, už po 20 sekundách ucítíte, jak vaše svaly pracují. Navíc každý si podle své fyzické zdatnosti určuje efektivitu celého cvičení.

Co Powerspin posiluje?

Tento přístroj pomáhá posilovat a také zpevňovat široký sval zádový, biceps, triceps a břišní svaly. Lze tedy říci, že posiluje celou horní polovinu těla.

Výrobce udává, že stačí cvičit pouhých šest minut denně, nicméně doporučujeme cvičení s Powerspinem prokládat s jiným pohybem, abyste procvičili důkladně celé tělo. Velkou výhodou je, že Powerspin je skladný, lehký a můžete cvičit prakticky kdykoliv, klidně večer v klidu u televize.

Sponzorováno

Jak na cvičení s Powerspinem?

Než začnete cvičit, je potřeba se protáhnout a pořádně zahřát. Před každým cvičením je třeba svaly připravit. Rozcvička nemusí být dlouhá ani složitá, jednoduše si protáhněte si krční páteř, ruce i nohy. Nezapomeňte pravidelně dýchat. Jakmile se na to cítíte, uchopte Powerspin nejprve do pravé ruky (leváci do levé).

Zatáhněte bříško a podsaďte pánev. Postoj je také velice důležitý. Na každé ruce točte rychle minimálně půl minuty. Nejprve zvolte jednodušší variantu a držte přístroj ve výšce pasu.

Náročnější variantou je natažena ruka rovně nebo přímo nad hlavou. Tato varianta celý cvik ještě umocní a docílíte tím dokonalého posílení zad i rukou. Nezapomeňte se po každém cviku pořádně protáhnout.

TIP: Jak se krásně zahřát v zimě?

S Powerspinem lze dělat 6 různých cviků, které jsou založeny na stejné bázi. Vždy jde o to, aby se kulička co nejvíce točila v různé pozici. K přístroji dostanete DVD a také podrobný plánek, jak mají cviky přesně vypadat. Je třeba naučit se dělat cviky správně od začátku a osvojit si tak jednoduchá pravidla. Vědci poukazují na to, že izometrické cvičení je vysoce účinné, neboť vede k rovnoměrnějšímu a vyváženějšímu posilování.

Powerspin dokáže v každém cviku zapojit celý sval na 100 %. Celý důvtip je v technice tohoto cvičení. Nejde o silové posilování, které vám může víc ublížit, než pomoci.

Powerspin lze používat snadno a jednoduše bez vedlejších účinků. Cviky jsou snadné, je jen potřeba se pořádně naučit koncentrovat a věnovat se cvičení pravidelně. Výsledky se pak brzy dostaví.

A o jakých zajímavých cvičeních si můžete dále přečíst?

VIDEO: Powerspin – Cvičení s Jo Gathercole

Sponzorováno

    Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autor článku

    Daniel Borník (více o nás)

     

    Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva