Sponzorováno

Plísňové a kvasinkové infekce – alternativní léčba 4.76/5 (17)

Jak na kvasinky v těle?

Jak na kvasinky v těle?

Candida albicans, za normálních okolností benigní a prospěšná kvasinka, je jednou z hlavních výtržníků. Pokud ji bezhlavě krmíte její oblíbenou stravou – glukózou a poskytnete jí ideálně anaerobní přístřeší – tkáně s nedostatkem kyslíku, které vytváří kyselé prostředí a zapříčiňují fermentaci, hojně se rozmnožuje, krmí se a roste. Vedle toho poškozuje a infikuje zdravé buňky a produkuje toxiny, které zrazují vlastní imunitní ochranu organismu.

Plísně, houby a kvasinky

Plísně a kvasinky rovněž obývají naše tělo. Kanadský výzkumník Ron Gdanski nám je popsal: „Na zemi existuje kolem 500 000 plísňových druhů. Biologicky úzce souvisí i s rostlinnou a živočišnou říší. Houby nejsou rostliny, protože nemají cévní pletivo (lýko a xylem), které tvoří skutečné kořeny, stonky a listy vyšších rostlin. Houby mají i nedostatek chlorofylu na fotosyntézu, a proto musejí žít jako paraziti. Jejich funkce na zemi je rozkládat mrtvé a umírající věci. Houby rovněž napadají živé tkáně vytvářením toxinů a enzymů, aby přemohli imunitní systém hostitele.“

Kvasinky (Candida) – jednobuněčné houby

Ty se hojně rozmnožují, pokud jsou krmeny organicky vázaným uhlíkem, jedním z nezbytných prvků, které charakterizují všechny mrtvé a žijící hmoty. Houby a kvasinky jsou jako hyeny africké stepi. Jsou to hmoty, které sbírají odpadky. Nadbytečné uhlíkové sloučeniny, jako např. cukr, jsou jejich oblíbenci. Čím častěji jídlo jíme, tím více se tyto živé formy cpou s námi. Pokud nebudeme cvičit, nebo pokud nebudeme jíst organické ovoce a zeleninu bohaté na kyslík, poskytneme jim semeniště chudé na kyslík a bohaté na fermentaci, v němž mohou vzkvétat.

Vztah mezi parazity a rakovinou

Zatím, co houby a kvasinky a jejich potomci – nádory – vzkvétají, vylučují enzymy, které potlačují okolní buňky imunitního systému a okrádají je o kyslík, a tak si vytvářejí ideální prostředí pro fermentaci, která jim umožňuje napadat a ničit další buňky. Rakovina se běžně vyskytuje v oblastech malých dutin orgánů hostujícího organismu, v kanálcích a skladovacích oblastech, kde se může zachytit krevní cukr a kde je možné ho zbavit kyslíku. Proto, toto jsou místa, kde se mohou nenasytní nezvaní hosté, co nejvíce vykrmovat. Krevní sraženiny, stagnující lymfatické tekutiny, zranění, které se špatně hojí a benigní nádory jsou rovněž významnými místy, kde se sbírá krevní cukr, který poskytuje dostatek potravy pro oportunistické tvory.

Symptomy parazitní infekce

  • slabá imunita
  • nedostatek sexuální touhy
  • plísně nehtů na nohou
  • chronické nafukování a plynatost
  • svědění konečníku, afty
  • pohlavně přenosné choroby (STD)
  • otupělost nebo pocity únavy
  • syndrom chronické únavy (ME)
  • alergie
  • citlivost na jídla a na chemikálie
  • opary
  • chronické vaginální kvasinkové infekce a výtoky (obvykle hutné bílé)
  • vyrážka a svědění v okolí mužských genitálií
  • infekce močového měchýře
  • křeče v trávicím traktu
  • velké návaly chutě na jídlo bohaté na cukr a sladkosti

Obvykle ti, kteří trpí kandidózou, ve své minulosti také pravděpodobně často užívali antibiotika, Prednison nebo jiné léky na základě kortizonu.

Sponzorováno

TIP: Na plísně v těle zkuste chytrou houbu

Co nejíst když máte kvasinky a plísně

V případě přemnožení plísní / kvasinek se doporučuje vodový půst či 3 denní půst se zeleninovými šťávami spolu s kvalitními probiotiky a klystýrem. Pít hodně pramenité nebo filtrované vody až 8 sklenic vody denně. Základem protikvasinkové diety je vyloučit potraviny, které způsobují růst kvasinek – cukr a výrobky obsahující cukr, kravské mléko a výrobky z kravského mléka, ztužené rafinované oleje a tuky, bílou mouku, loupanou bílou rýži a kamennou sůl. Dále kvasnice / droždí a výrobky obsahující kvasnice / droždí, živočišné tuky a bílkoviny, umělá barviva a konzervanty (tzv. nebezpečné „éčka“), dochucovadla jako kečup, hořčice, majonéza, tatarská omáčka, ocet, alkohol, kávu, černý čaj, ovocné džusy a slazené nápoje.

TIP: Podívejte se na článek o protikvasinkové dietě.

Co jíst když máte kvasinky a plíšně

Jezte zásaditou stravu – hodně zeleniny s nízkým obsahem sacharidů, jako je listová zelenina, brokolice, paprika, cuketa, květák, rajčata, zelená fazole, ředkvičky atd. Pokud jde o ovoce, u protikvasinkové diety se doporučuje ovoce nekonzumovat s výjimkou citrónů, limetky a avokáda. Pokud možno, tak konzumujte až 75% stravy v syrovém stavu nebo jen krátce podušené či připravené na páře. Po 3-4 měsících lze zařadit do jídelníčku i libové maso, ryby a vejce v bio kvalitě.

Není na škodu si každý den do jídelníčku zařadit čerstvý česnek nebo výtažek z česneku. Dále, pokud je to možné neužívat žádné antibiotika, steroidní hormony ani hormonální antikoncepci.

Cvičit, relaxovat, smát se, optimisticky myslet, snažíme si udržovat správnou životosprávou silný imunitní systém!

Co si dále přečíst na toto téma?

VIDEO: Kvasinka se projevuje neodolatelnou chutí na sladké a alkohol

VIDEO: Kvasinky, strava a životní styl

Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autor článku

    Daniel Borník (více o nás)

     

    Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky: ,

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva