Sponzorováno

Necítíte se ráno ve své kůži? Víme, co všechno je třeba udělat 4.8/5 (25)

Máte těžké ráno? Poradíme vám, jak nejlépe ráno zvládnout.

Máte těžké ráno? Poradíme vám, jak nejlépe ráno zvládnout.

Probudili jste se a necítíte se ve své kůži? Může to mít mnoho důvodů. Třeba jenom sklenice vína a v něm obsažené kyselinky, které způsobí bolest hlavy. Může se ale jednat třeba i o klasickou kocovinu, která je nedílnou součástí každého večírku, který se předchozí den konal. Problém s tím, že se necítíte ve své kůži, ale může být spojený třeba i se špatným jídlem, které jste si předchozí den dali. Různá překyselení, nebo drobné intoxikace mohou plynout i odtud. Stejně tak se mohou objevit třeba i lehké abstinenční příznaky, třeba v souvislosti s nikotinem, pokud patříte mezi kuřáky. A jak dané problémy po ránu nejlépe vyřešit? Máme pro vás pár rad.

1. Dejte si určitě dostatečné množství tekutin

To je osvědčená pomoc nejenom ve chvíli, kdy máte klasickou kocovinu, ale i ve chvíli, kdy vás bolí hlava, a máte přidružené problémy. Vzpomeňte si na to, že to může být právě dehydratace, která bolesti přivolává. Proto se hned po ránu napijte. Dá se říci, že čím více toho vypijete, tím lépe. Samozřejmě ne úplně naráz. Když si ale každou čtvrthodinu dáte sklenici nápoje, je to jenom dobře. Pouze dejte pozor na to, co pijete. Osvědčenou volbou je toto:

  • Čistá voda, nebo s trochou citronové šťávy
  • Vlažný neslazený ovocný, ale i černý čaj
  • Rehydratační, nebo iontové nápoje

Čemu se po ránu raději vyhněte, to je káva. Sice vás může nastartovat, ale také vás může ještě více dehydrovat. Nejprve proto své tělo zavodněte klasicky a teprve poté si dejte jeden šálek kávy.

2. Nasnídejte se

Vaše tělo potřebuje nastartovat. A to nejenom pomocí kofeinu, který jsme s několika výhradami doporučili více. Stejně tak potřebuje i sacharidy, které ho pomohou nejenom nakopnout, ale které ho také udrží v kondici i po několik hodin. Máme na mysli hlavně metabolismus vašeho těla. Ten se po nasnídání zrychlí, což nemusí být výhoda jenom v tom, že se i rychleji spalují vaše tuky. Správně fungující metabolismus zajistí i celkově bezproblémovou činnost vašeho organismu. Máme na mysli třeba to, že dokáže lépe odstraňovat nežádoucí látky.

Správná snídaně by tedy i proto neměla být nijak výrazně těžká – neměla by organismus zatěžovat, a zároveň by měla dodat tělu potřebné sacharidy. Tedy složité cukry, které mu energii nejenom dodají, ale budou mu ji postupně nabízet i pár hodin po snídani. Co doporučíme?

3. Dejte si antioxidanty

Jejich význam je sice v poslední době celkem přeceňovaný a mnohdy jsou považovány za zázrak – i když realita je trochu jiná. To ale neznamená, že nefungují, nebo snad že nepomáhají. Rozhodně jsou dobrou volbou, jelikož pomohou tělu eliminovat řadu nežádoucích látek, od volných radikálů, po různé toxiny. Proto si je dejte nejlépe hned po ránu, aby začaly působit co možná nejdříve.

Sponzorováno

A kde je vzít? Ideální jsou různé doplňky stravy, které nabídnou širokou škálu vitamínů. Ty totiž mohou být právě zároveň i antioxidantem. Nejznámějším je třeba vitamín C. Pokud nechcete jít touto cestou, dejte si již jednou (v souvislosti se sacharidy) doporučované ovoce. Nejlépe takové, které obsahuje právě „céčko“. Zkusit však můžete i různé superpotraviny, které i v menším množství dokážou nárazově pomoci.

4. Zklidněte svůj žaludek

Necítíte se ve své kůži jak s ohledem na to, že vás bolí hlava, ale i s ohledem na to, že vás bolí žaludek a není vám příliš dobře? Pokud se obáváte, že každou chvíli zamíříte na toaletu, je nejvyšší čas na zklidnění vašeho žaludku. Zvláště po těžkém, nadměrném, nebo špatném jídle, nebo po alkoholu toto doporučujeme. Nejlépe je použít osvědčený přírodní recept, kterým je heřmánkový čaj. Tato bylinka má velmi dobré zklidňující účinky. Navíc tělu dodáte i tekutiny, čímž splníte i naše pravidlo číslo jedna. A když dojde i k tomu, že si čaj osladíte medem, rázem tělu dodáte i potřebné cukry. Heřmánkový čaj je tedy jasná volba.

5. Vyrazte na vzduch

Osvědčenou a jasnou radou je i to, že byste měla vyrazit na vzduch. Tedy pokud zrovna nebydlíte v blízkosti průmyslové zóny, nebo v centru měst, kde vrcholí dopravní špička. Cílem je dostat do těla kyslík, který má na jeho regeneraci velmi prospěšný vliv. Pokud jste ve stavu, kdy to nepůjde jít ven, alespoň si otevřete okno. Pokud ven vyrážíte, tak rozhodně nestůjte na jednom místě, ale běžte se projít. Pokud vám tělo dovolí svižnější chůzi, je to jedině plus. To proto, že se vám tím povede ještě více zrychlit metabolismus, což se pozitivně projeví na tom, že případné problémové látky z těla vyloučíte podstatně rychleji.

Co naopak nedělat?

Hlavní postupy, které realizovat, pokud se necítíte ve své kůži, již znáte. A co naopak nedělat? To nejhorší je zůstat stále v posteli – tedy nejíst, nehýbat se a nepít. Tím vašemu organismu nijak nepomůžete. Sice bude s problémy bojovat, ale velmi pomalu, než když zkombinujete několik výše zmíněných metod. Snažte se přemoci svou touhu po delším odpočinku a alespoň 30 minut něco dělejte – připravte si snídani a nápoje, vyvětrejte a teprve poté můžete opět do postele odpočívat. To už vaše tělo bude nastartované a fungující.

A co si dále přečíst na toto téma?

VIDEO: JAK RÁNO LÉPE VSTÁVAT A NEZASPAT

Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autor článku

    Daniel Borník (více o nás)

     

    Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva