Obsah článku
Někdo se s těmi situacemi „popere“ a jde dál. Někdo však nedokáže sám si pomoci a tak se v tom bude pořád patlat. Bez pomoci to často nezvládne. Ovšem co teď? Jít k psychologovi? Nesmysl, vždyť to je přece blbost, ostuda, všichni se mi okolo budou smát, budou mě považovat za blázna a vy přece nejste blázen. Takhle uvažuje mnoho lidí, ovšem je to velmi špatné přemýšlení. Návštěva psychologa není žádná ostuda, je to zkrátka a dobře vyhledaná pomoc, když ji potřebujete. Navíc, mnoho psychologů tvrdí, že pokud si sami řeknete o pomoc, máte větší šanci na uzdravení. Chcete něco se svými problémy udělat.
TIP: Význam barev v psychologii
Sponzorováno
Návštěva u psychologa není ostuda!
Psycholog je terapeut. Pomůže vám, vyslechne vás, nasměruje vás na to, jak se vypořádat s nepříjemnými situacemi a s nepříjemným zážitkem. U psychologa je vše důvěrné, proto když se cokoliv stane, a vy psychologovi řeknete věci, které vás trápí, nemusíte se bát, že by psycholog něco sdělil ať už pojišťovně, vašemu praktickému lékaři či někomu jinému. Psycholog vás nesoudí, poslouchá vás, pomáhá vám se orientovat ve vašich pocitech a problémech. Pokud se jedná o ztrátu partnera, pomáhá s navrácením se do života, pomáhá s pocity prázdnoty a podobně. Psycholog je pro vás něco jako vrba. Pravidelné sezení zjišťuje, proč se cítíte tak, jak se cítíte, že je to zcela normální občas se cítit špatně, občas máte právo na špatné období, špatné rozhodnutí. Pomůže vám při rozvodu, abyste se z něj nezhroutili.
Někdo zkrátka pomoc potřebuje. Navíc, pokud nechcete, aby to kdokoliv ve vašem okolí věděl je to jednoduché. Prostě to svému okolí neříkejte. Nemusíte. Váš zdravotní stav je vaše soukromí a vy máte právo říci komukoliv co vám je, ale také máte právo komukoliv to neříkat. Je to jen a jen na vás. Vy sami si také můžete zvolit, jak často budete k psychologovi chodit, zda si chcete financovat svou léčbu sami nebo, aby vám ji hradila pojišťovna. V takovém případě si musíte zajít pro doporučení od lékaře.
A kdy k psychologovi zajít?
Kdykoliv když máte problém, který je delšího trvání a se kterým se neumíte vypořádat sami. Smrt partnera, smrt rodičů, smrt dítěte, rozvod, ztráta partnera, ztráta práce, syndrom vyhoření v práci, partnerské problémy, stres a stresové situace, které se nedají úplně dobře zvládnout, problémy, které způsobují fyzickou bolest, problémy v rodině, problémy s dětmi, krize v manželství, krize osobnosti a podobně. Zkrátka problémů je na světě spousta, a pokud potřebujete pomoc, rozhodně s návštěvou psychologa neotálejte. Vy sami si můžete vybrat psychologa, který bude pro vás ten nejvhodnější, kterému se svěříte a budete se s ním cítit v bezpečí.
VIDEO: Kdy navštívit psychologa a kdy psychiatra
VIDEO: TOP 5 psychologických triků, se kterými si můžeme ulehčit život
Sponzorováno
Sponzorováno
Autor článku
Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
Štítky: Duševní poruchy a psychologické problémy
Přečtěte si také naše další články