Sponzorováno

Může pití teplé vody po jídle zachránit život? 4.5/5 (12)

pití teplé vody po jídlePálivá bolest v hrudi, tlak na prsou a podobně. To jsou příznaky náhlé smrti – infarktu. Můžete mu zabránit pitím teplé vody po jídle? Stále častěji se stává, že starší přežívají mladší ročníky. Je to tím, že starší ročníky zažili klidnější dobu? Zažili jistoty zda je to špatným životním stylem mladých? Těžko říct, ale současná existence v nejistotě si vybírá stále více daň v podobě civilizačních chorob. Jednou z nich je infarkt, náhlá zástava srdce. Jak mu předejít?

Příčinou srdečního infarktu je nejčastěji krevní sraženina (trombus) v cévě zásobující srdce, ale vzácněji může způsobit infarkt i křečovité zúžení (spasmus) zdravé artérie.

Sekundy znamenající život

Na příchod srdečního infarktu není nikdo z nás připraven. Ani samotný postižený, ani jeho okolí. Přichází náhle a je šokující. Ve většině případů bere s sebou život. Proto je mnohem jednodušší mu předcházet než zachraňovat.

Příznaky srdečního infarktu

Nejběžnějším projevem je pálivá bolest v hrudi, bolest v žaludku, nevolnost, studený pot, pocit na zvracení, celková slabost a závratě. Také změna barvy pokožky či rtů. Náhlá smrt někdy přichází i ve spánku a bez bolesti.

Sponzorováno

Co dělat, když nás zasáhne srdeční infarkt?

V prvé řadě je třeba přivolat pomoc, zůstat v klidu a vyvarovat se jakékoliv námahy. Ostatní už je na zachráncích. Při srdeční zástavě nebo zástavě dýchání je potřebná resuscitace. Pokud máte po ruce Nitroglycerin, dejte tabletku postiženému pod jazyk.

Pití teplé vody pomůže předejít infarktu?

Japonci a Číňané to už věděli dávno, co někteří odhalili až nyní. Během jídla a po něm totiž namísto studených nápojů popíjejí čaj. Jak to souvisí s infarktem? Podle některých názorů zabráníte tak usazování tuků v cévách a tím k jejich ucpávání. Chladný nápoj způsobí ztuhnutí tuků v jídle, které jste právě zkonzumovali. To zpomalí trávicí proces. Tento ztuhlý tuk reaguje se žaludečními kyselinami, rozpadne se a je absorbován střevy rychleji než jiné jídlo. Začne se usazovat v cévách.

No je opravdu sporné, zda má skutečně teplota požíváného nápoje vliv na ucpávání cév, a tím i na nemoci související s tímto jevem. Podle odborníků potrava v těle velmi rychle získá tělesnou teplotu a v okamžiku pozření nemá na nás žádný vliv.

Sponzorováno

Ať už teplá voda zachrání život nebo ne, je lepší se infarktu vyvarovat jistějším způsobem. Změnit životní styl, omezit pití alkoholu a zvýšit příjem tekutin. Přestat kouřit a pokusit se méně podléhat stresu. I když to je asi v současné době to nejtěžší.

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autor článku

    Daniel Borník (více o nás)

     

    Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva