Sponzorováno

Jak se připravit na pylovou sezonu? 4.7/5 (10)

Jste připraveni na pylovou sezonu?Máte problémy s pyly? Trápí vás v pylové sezoně vodnatá rýma? Bojuje s projevy spojené se svěděním kůže a očí? Svědí vás v nose? Trpíte častým kýcháním? Nebo máte dokonce i ekzém? Pokud jste si na některou z výše uvedených otázek odpověděli kladně. Poptejte se u svého alergologa po kožních testech.

Zimní období je ideální dobou pro kožní alergologické vyšetření. Proč? Je jednoduše obdobím, kdy nic nekvete. V pylové sezoně se kvůli alergenům v ovzduší kožní testy neprovádějí.

Pokud se tedy domníváte, že máte problém s pyly. Máte právě nejvyšší čas se nechat vyšetřit a tím se zodpovědně připravit na vstup do nadcházející pylové sezony.

Vyšetření kožními testy

Kožní testy jsou prováděné s čištěnými extrakty jednotlivých alergenů (roztočů, pylů a dalších). Poté se metodou prick nebo intradermální aplikací vstříkne malá dávka extraktu do kůže. Před kožními testy je potřeba vysadit podávání antihistaminik na dobu 3 až 15 dnů. Doba vysazení záleží na typu užívaného léku.

Pozitivní test se projevuje pupínkem a vypadá jako štípnutí komárem. Ke správnému vyhodnocení kožních testů je třeba provést ještě dva další prick testy. Prvním testem je látka, na kterou reagují všichni. Na ní si lékař ověří, zda kůže reaguje správně – tzv. pozitivní kontrola. Druhým testem se zjišťuje, zda kůže nereaguje na naředěný alergen – tzv. negativní kontrola.

Sponzorováno

Rychlý pylový kalendář

  • Pylová sezona dřevin začíná přibližně v březnu.
  • Pylová sezona trav začíná od dubna.

Tyto údaje berte jako orientační. Přesné informace jsou závislé na počasí. Většinou rozhoduje skutečnost, jak tuhá zima předchází pylové sezoně. Čím mírnější je zima, tím rychlejší je nástup pylové sezony.

Pokud jste si po přečtení předchozích řádků dokázali zodpovědět na úvodní otázku „Jste připraveni na pylovou sezonu?“ Splnil článek svůj účel.

Co si dále přečíst o pylové alergii?

VIDEO: Diagnostická kritéria a úskalí pylových alergií

Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autor článku

    Daniel Borník (více o nás)

     

    Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva