Sponzorováno

Jak shodit pivní břicho? 4.88/5 (34)

Pamatujte, pivní břicho pivo nedělá. Opravdu, jsou na to studie.

Pamatujte, pivní břicho pivo nedělá. Opravdu, jsou na to studie.

Chcete shodit pivní břicho? Nejdůležitější je disciplína a trpělivost. Nezapomeňte, že na pravidelný pohyb si musíte najít čas alespoň třikrát do týdne, pouze tehdy se totiž dostaví pozitivní výsledek. Máme ale také další rady, jak vyzrát na kulaté pivní břicho, které vám překáží.

Ze zdravotního hlediska je tuk na břiše horší než ten na zadku nebo stehnech. Negativně ovlivňuje fungování celého těla a může podnítit, případně zhoršit kardiovaskulární onemocnění.

Pamatujte – Pivní břicho je jen mýtus

To, že pivní břicho není následkem nadměrného pití piva potvrzuje výzkum, kterého se zúčastnili muži a ženy v České republice. Zkoumali jejich vědečtí pracovníci z University College v Londýně, kteří zjistili zajímavé výsledky a vyvrátili tak mýtus vzniku pivního břicha.

Více než tisíc mužů a žen žijících v České republice vyplnilo dotazník, v němž měli uvést, kolik alkoholických nápojů zkonzumují v průběhu týdne. „Pod palcem“ je měli vědci z University College v Londýně, kteří tyto muže a ženy zvážili, zjistili jejich tělesnou výšku, obvod v pase a v bocích.

Výsledky studie získali od 891 mužů a 1 098 žen, kteří buď vůbec nepili alkohol nebo pili jen pivo, tedy ne víno ani tvrdý alkohol. Ti, kteří pili pivo, vypili za týden mezi jedním až sedmi litry zlatého moku. Po vyhodnocení výsledků, přičemž byly zahrnuty takové faktory, jako je stupeň fyzické aktivity či vzdělání se ukázalo, že milovníci piva neměli o nic větší pupky ani nadváhu jako lidé, kteří pili méně piv nebo si je vůbec nedopřáli.

Důvodem „pivního“ břicha je nezdravý životní styl

I když se nedá o pivu mluvit jako o dietním nápoji a určitě není vhodné dopřát si na posezení pět sklenic piva, velké břicho spíše způsobuje celkový nezdravý životní styl. Mastná jídla, sladkosti, vyjídání ledničky pozdě večer a málo pohybu – to je pravý důvod, proč vzniká velké břicho. Zbavit se ho můžete zdravým stravováním, přičemž se v jídle nemusíte příliš omezovat.

Dodržujte těchto 6 rad

Sestavili jsme pro vás jednoduchých 6 rad, kterých byste se měli držet:

  1. Osvědčila se nám bílkovinná dieta, čili nízkotučné sýry, jogurty, bílé maso, ryby.
  2. Namísto chleba a brambor jezte jako přílohu porce zeleniny.
  3. Nezapomínejte na přibližně stejné přestávky mezi jídly.
  4. Nedokrmujte se během přestávek mezi jídly tyčinkami, chipsy či sušenky.
  5. Střídejte několik druhů pohybu, vhodné jsou běh, plavání a bruslení.
  6. Nezapomeňte k nim přidat cviky speciálně na břicho (ale nesoustřeďte se jen a jen na ně).
  7. Určitě snídejte
  8. Jezte každé tři hodiny
  9. Proteiny, zelenina a ovoce při každém jídle
  10. Dva šálky vody ke každému jídlu
  11. Nezpracované potraviny ať tvoří 80-90% stravy

Nedělejte chyby jako ostatní, nezaměřujte se jen na břicho

Největší chybou při shazování břicha je zaměření se výlučně na cviky na břicho. Sklapovačky vám proto v hubnutí určitě nepomohou. K vyrýsování břišních svalů je třeba snížit obsah tuku i v jiných partiích. Ideální je pravidelné cvičení v posilovně s dohledem zkušeného trenéra, který vám nastaví tréninkový proces přesně podle potřeby vašeho těla.

Sponzorováno

Kromě cviků je k shození nadbytečného břišního tuku potřebná i aerobní aktivita ve formě běhu, procházek či cyklistiky. K metabolismu tuků je třeba dostatečné množství kyslíku, které si zabezpečíte dobrým zadýchaný při pohybových aktivitách.

Cvičení a aerobní aktivitu je vhodné nastavit na určitý čas dne, který je výhodný z energetického hlediska. Posilovací cviky bychom měli provádět v ranních hodinách, ještě před snídaní, protože v krvi se nachází velmi nízké procento glukózy. Z našich zásob se začne uvolňovat glykogen a po jeho spálení i vytoužený tuk. Běhání, cyklistika či jiné aerobní aktivity můžeme provádět v kteroukoli další část dne, nikdy však před jídlem z obdobných důvodů jako při cvičení.

Po několika týdnech pravidelné fyzické aktivity spatříme první výsledky, které časem radikálně změní kvalitu vašeho života. Sem tam si za odměnu můžete dopřát i vytoužené pivo, které v malém množství vaše úsilí příliš neovlivní.

Jezte zdravě

Jen silové tréninky nebudou stačit. Strava je základ. Podívejte se do své ledničky a vyhoďte všechny zpracované potraviny. Nahraďte jejich zdravými, nezpracovanými. Například těmito:

  • Proteiny: maso, drůbež, ryby, syrovátka, vejce, tvaroh
  • Zelenina: špenát, brokolice, salát, kapusta, zelí …
  • Ovoce: banán, pomeranč, jablko, ananas, hrušky …
  • Tuky: olivový olej, rybí olej, skutečné máslo, ořechy, lněná semena …
  • Sacharidy: hnědá rýže, ovesné vločky, celozrnné potraviny, quinoa

Jezte 6 krát denně, z toho 4 krát nezpracované potraviny a maximálně dvakrát ty zpracované.

Určitě omezte alkohol

Stejně důležité, jako to, co jíte, je i to, co pijete. Chcete-li ztratit tuk na břiše, vyhněte se sladkým alkoholům a pivu. Nejenže se cukr z alkoholu ukládá právě na břiše, vlivem alkoholu špatně pracují i játra, která pak hůře odvádí toxiny z těla. Netvrdíme, že je třeba se alkoholu vzdát úplně. Pijte ho s mírou například jen v pátek nebo sobotu. Zbytek dní pijte vodu, případně vodu s citronem nebo zelený čaj.

Nezapomeňte na správnou motivaci

Zkuste se vyfotit, zvážit a změřit před tím, než se pustíte do boje s přebytečným tukem. Udělejte tak každé dva týdny a uvidíte, že budete stále blíže k cíli. Pochlubte se přátelům a motivujte ostatní, například fotkami na Instagramu. Kupte si nové kalhoty, vždyť ty staré jsou vám už velké. Dělejte cokoliv, co vám pomůže, abyste to nevzdali. Hlavně nezapomeňte, že úspěch plodí vždy úspěch.

Co více si přečíst na toto téma?

VIDEO: Jak POSILOVAT BŘICHO? – Spalování tuků DOMA a rychle – Cviky na břicho

Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autor článku

    Daniel Borník (více o nás)

     

    Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky: ,

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva