Sponzorováno

Jak na oteklý obličej a opuchlé tváře? TOP rady a tipy. 4.73/5 (26)

Jak na opuchlý a nateklý obličej? Máme pro vás několik tipů.

Jak na opuchlý a nateklý obličej? Máme pro vás několik tipů.

Snažíte se vypadat dobře a zdravě, ale trápí vás nateklý obličej? A to tak, že kvůli němu máte problémy se svou krásou? Pokud ano, poradíme vám, co vám může pomoci.

Jste nateklí v obličeji – může být problémem tuk?

Nejprve se zaměříme na první možné riziko, který, je tuk. Ten je ve vašem těle obvykle všudypřítomný. Většina z vás pochopitelně myslí hlavně na místa, kde se ukládá nejčastěji. V takovém případě je třeba najet na dietní režim a začít se sportem. To je ta nejlepší cesta, jak eliminovat tukové zásoby, které se mohou objevovat:

  • Na břiše
  • V oblasti hýždí
  • Na bocích

Tuk však můžete mít i jinde, než v těchto partiích. Velmi často se ukládá také v obličeji. Vlivem toho může váš obličej působit celkem nateklým dojmem. I zde pomůže kombinace dietního režimu a sportovní aktivity. A co když to není jenom tuk, který způsobuje tyto problémy? Není důvod se obávat, jelikož i na klasické příznaky napuchnutí obličeje existuje řešení.

Zapomeňte na alkoholické nápoje

Jistě jste to již několikrát zažili. Večer jste se bavili a ráno byl váš obličej napuchlý tak, že jste se téměř nepoznali. Hlavně v oblasti víček a tváří. Jasný důkaz toho, že když nechcete mít napuchlý obličej, je třeba vynechat alkoholické nápoje. Důvody, proč má takový vliv, jsou celkem jasné. Alkohol jak známo dehydruje, čemuž se tělo pochopitelně brání. Aby nedošlo k úplné dehydrataci, tak se snaží ukrývat zásoby vody, aby je mělo na horší časy. A právě toto způsobuje ono napuchnutí. A to nejenom v oblasti obličeje, ale třeba i prstů na rukou. Jedna sklenka čas od času neuškodí, ale pravidelnější pití ve větším množství už ano.

Pozor i na sůl

Sůl má jak známo také zcela jasné účinky spojené se zadržováním vody. Čím více soli ve vašem těle je, tím více vody je také zadržováno. V případě napuchlého obličeje se snažte sůl co nejvíce eliminovat. Nejenom, že jí budete používat méně do jídla, a to si nebudete ani přisolovat. Často totiž konzumujete mnoho soli, aniž byste o tom sama věděli. Jako příklad takových potravin uveďme:

  • Uzeniny
  • Smažené pochutiny
  • Průmyslově zpracované potraviny
  • Pečivo

Jestliže má být strava správná, zapomeňte na jakékoliv polotovary a vše nezdravé. Snažte si vařit jídla sami, z čerstvých a kvalitních surovin. Jedině tak ovlivníte, kolik soli do vašeho těla přijmete a jak bude váš obličej napuchlý. Méně soli znamená více krásy. Pamatujte na to.

Škodí také cukr

Není to jenom sůl, která způsobuje napuchlý obličej. Dokáže škodit také cukr. Zde uveďme, že máme na mysli hlavně cukr jednoduchý. Toho složitého, tedy sacharidů, se nevzdávejte. Je důležitý pro energii vašeho těla. Když se podíváme na ten jednoduchý, tak u něho platí jasná rovnice. Čím ho budete mít méně, tím lépe. Nejenom kvůli napuchlému obličeji, ale i kvůli vašemu zdraví.

A co vlastně způsobuje, že vypadáte odule? Je to fakt, že vlivem jednoduchých cukrů tělo produkuje velké množství inzulínu. To má za následek situaci, kdy tělo opět zadržuje vodu a co to znamená, to jsme již uvedli výše. Proto když už máte chuť na něco sladkého, zapomeňte na sušenky nebo zákusky, a zkuste raději sladší ovoce, které je pro vaše tělo mnohem přirozenější a k výše popsanému efektu nedojde.

Žijete aktivním životem?

Určitě je třeba vědět na to, že napuchlý obličej může být spojený také s přílišnou pohodlností. Máme na mysli situaci, kdy má vaše tělo nedostatek pohybu. Právě to může vést nejenom k ukládání vody, ale i k tomu, že se v obličeji ukládá tuk. Pravidelný pohyb je naopak dobrým pomocníkem, jak napuchlý obličej eliminovat. Proč? Zrychlení metabolismu neboli látkové výměny, a také eliminace škodlivých látek formou potu je váš velký pomocník. Uvidíte sama, že i tato cesta dokáže napuchlý obličej poměrně dobře eliminovat. Nehledě na to, že v kombinaci s dietou aktivní životní styl prospěje i celkovému vzhledu vašeho čela, stejně jako fyzické kondici.

Dostatečně spěte

Spolu s pravidelným cvičením, je zásadou zdravého životního stylu, ztráty tělesného tuku a tuku na obličeji i dostatečně hodně odpočívat. Když spíte, vaše tělo se omlazuje. Výzkum ukázal, že lidé, kteří spí méně než sedm hodin mají větší šanci bojovat s nadváhou, protože nedostatek spánku má vliv na vylučování hormonů v těle, které ovlivňují chuť k jídlu a způsobují pomalejší metabolismus. Dostatečný spánek tak může mít velmi pozitivní vliv na opuchlou tvář.

Navštivte lékaře

Spíše než o kosmetickou vadu jde o zdravotní problém, který signalizuje, že něco s vaším tělem není v pořádku. I když je otok příznakem nějaké nemoci, můžete si v první řadě pomoci i doma. Přiložte si na tvář studený obklad namočený v mléce nebo ve vašem oblíbeném pleťovém krému, který uklidní vaši podrážděnou tvář. Lékaři se ale možná pravděpodobně nevyhnete.

Sponzorováno

Pokud zkoušíte výše uvedené rady, ale nic z toho nepomáhá a vy se stále cítíte napuchle, je ideální navštívit lékaře. Příčiny napuchlého obličeje mohou být i složitější, než že souvisí jenom s vaším zdravotním stavem a životním stylem. Často je problém spojený třeba s lymfatickým systémem, kde už je vhodné myslet na různé druhy dobré léčby. A tu správnou pochopitelně předepíše právě zkušený lékař.

Stejně tak může být důvod napuchlého obličeje spojený s něčím tak běžným, jako je alergie. Ani to není nic výjimečného. Dnes je různých alergií mnoho a trpí na ně stále více lidí. A jsou spojeny jak s různými vnějšími faktory, jako je prostředí a v něm přítomný prach nebo pyl, tak se může jednat třeba i alergie na různé složky v jídle. Správným lékařem, který vám může pomoci, je pochopitelně alergolog. Díky němu nejenom zjistíte, na co jste právě vy alergická, ale také je právě on tou správnou osobou, která vám předepíše potřebné léky. Potom se už jenom vyhýbáte danému alergenu a váš obličej bude opět vypadat dokonale.

Domácí tipy jak se zbavit otoků v obličeji

Přidáme ještě několik domácích tipů a babských rad na opuchlý obličej.

1. Led

Namočte žínku v ledově studené vodě nebo zabalte dvě až tři kostky ledu do jemné tkaniny. Položte na obličej, na místo otoku. Nechte působit po dobu několika minut. Ti, kteří jsou náchylní na otoky, a to zejména po probuzení, by si měli opláchnout obličej studenou vodou ihned po probuzení.

2. Masáž

Aplikujte na obličej hydratační, olivový olej, nebo jiný masážní olej. Tato lymfodrenážní masáž bývá velmi účinná, zbaví otoků obličeje a odvede přebytečnou tekutinu a ž do lymfatických uzlin na krku a horní části hrudníku.

3. Okurky a citronová šťáva

Potřebujete šest až osm plátků okurky. Namočte je do citronové šťávy (pokud je mastná pleť) / mléka (pro suchou pokožku) a umístěte v lednici po dobu půl hodiny. Aplikujte na obličej. Nechte působit 15-20 minut. Umyjte si pak jednoduše obličej studenou vodou. To pomáhá snižovat zarudnutí a otoky na tváři. Můžete opakovat téměř denně.

4. Kávová sedlina

Smíchejte dvě polévkové lžíce jemně mleté kávy, dvě polévkové lžíce kakaového prášku, lžíci medu se třemi lžícemi plnotučného mléka nebo jogurtu. Naneste si tuto směs pěkně na obličej. Nechte působit po dobu 15-20 minut. Je to super antiaging, vyhlazuje i vrásky kromě toho že mě vliv na odstranění otoku. Pokud nemáte kakaový prášek pak můžete jednoduše použít směs mleté kávy a medu. Nepoužívejte tuto masku příliš často. Jednou nebo dvakrát za týden je maximum. Podívejte se na další využití kávové sedliny pro vaši krásu.

5. Čajové sáčky zeleného čaje

Aplikujte vychlazené čajové sáčky na oblast otoku a nechte působit po dobu 20 minut. Opláchněte si pak obličej vlažnou vodou. Jde o ideální řešení pro všechny typy pleti.

Najděte také příčinu oteklého obličeje

To, jak si s oteklým obličejem můžete poradit jsme si už řekli. Ale proč ho vlastně máte oteklý? Pokud najdete příčinu, lehce najdete i řešení. Některé příčiny jsme už ve článku zmínili. Toto jsou ty nejčastější:

1. Dehydratace

Za opuchlým obličejem se může skrývat i dehydratace. Pokud má tělo nedostatek vody, ledviny s ní začnou šetřit tak, že si ji v těle jednoduše zadržují, a čekají tak na horší časy. To je celé.

2. Špatné stravovací návyky

Některé potraviny a nápoje se vám prostě vrazí do obličeje. Tedy ne doslova. Ale pokud budete konzumovat samy tučná jídla nebo nápoje s vysokým obsahem kofeinu, váš organismus bude dehydratovaný a opět si bude svou vodu pečlivě hlídat, aby nevyšla nazmar. Kromě toho mohou být oteklé tváře také příznakem nedostatku vitamínu C.

3. Dáváte si hodně alkoholu?

Pokud pijete hodně alkoholu, vaše tělo začne produkovat hormon kortizol. Ten ukládá v obličeji tuk, který zase zadržuje vodu. V tomto případě alkohol úplně vyřaďte ze svého životního stylu.

4. Nějaké onemocnění ledvin

Oteklý obličej je jen jedním z příznaků, že můžete mít nemocné ledviny. Problémy s ledvinami bohužel ve většině případů nijak nebolí, případně bolest, která se objeví ve spodní části zad, si s orgány často nespojíme. Pokud ale sledujete nějaké změny ve své tváři, zkontrolujte si i moč – ta může poukazovat na to, že něco není v pořádku. Pokud je tmavší než obvykle, objeví se v něm pěna nebo chodíte na záchod častěji, než jste zvyklí (nebo právě naopak), měli byste zpozornět a vyhledat lékařskou pomoc.

5. Snížená funkce štítné žlázy

Pokud je něco v nerovnováze s vašimi hormony, konkrétně s těmi ze štítné žlázy, pak se to projeví i tím, že vám oteče tvář. Je to ale opět pouze jeden z příznaků. Kromě obličeje vám totiž pravděpodobně oteče i zbytek těla. Takže to poznáte.

6. Cushingův syndrom

Sponzorováno

Pokud vám otéká tvář, může to být způsobeno i takzvaným Cushingovým syndromem. Ten se projevuje nadměrnou produkcí steroidního hormonu kortizolu.

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autor článku

    Daniel Borník (více o nás)

     

    Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

     

    2 Komentářů u článku “Jak na oteklý obličej a opuchlé tváře? TOP rady a tipy.”

    1. LIBUŠE napsal:

      DOBRÝ DEN UŽÍVÁM KORTIKOIDY MEDROL4MG NA REVMATOIDNÍ ARTRITIDU MŮŽU MÍT OPUCHLÝ OBLIČEJ .DĚKUJI.ČERNOHORSKÁ

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva