Sponzorováno

Jak na holení třísel a intimních míst „tam dole“? Poradíme vám. 4.73/5 (44)

Jak na holení třísel a intimních míst? Poradíme vám.Také řešíte problém s tím, jak si dobře oholit oblasti třísel a intimních partií? Ještě předtím, než půjdete dál si ale ujasněme jednu věc. Nemusíte holit vaše intimní partie nebo třísla, pokud to skutečně nechcete. Jste sexy a krásní bez ohledu na to, jak se vypořádáte s chloupky v této oblasti. Tento článek je malé vodítko pro lidi, kteří chtějí holit část nebo všechny chloupky v oblasti třísel. Pokud je vám tato myšlenka nepříjemná, tak tato místa holit nemusíte.

Pokud se ale rozhodnete pro holení těchto míst, máme pro vás několik rad, které určitě přijdou vhod.

1. Najděte si správnou žiletku

Vaše místní lékárna nebo drogerie má pravděpodobně velký výběr různých holítek a žiletek. Ty určitě pomohou k tomu, aby by vaše bikini linka vypadala přesně tak, jak chcete, aby vypadala. Existují dokonce i menší holicí strojky, které jsou vyrobeny speciálně pro holení této oblasti. Nezapomeňte, že žiletka musí být perfektně ostrá. Pokud už má něco za sebou, tak si jen zaděláváte na problémy, jako jsou pupínky nebo nepěkné zčervenání pokožky po holení.

Pokud jste se nikdy neholili, začněte ideálně strojkem na vousy (muži prominou). Je to rychlé, odstraníte dlouhé chloupky a je méně pravděpodobné, že dojde k podráždění pokožky.

Pamatujte si, že výběr žiletky (nebo prostě holícího nástroje) je hodně důležitý.

2. Začněte se stříháním nebo holením dlouhých chloupků

Tak, máte připravenu žiletku? Výborně. Ale nyní ji ještě nechte stranou. Musíte se nejdříve postarat o dlouhé chloupky v oblasti třísel a intimních partií. Všechny dlouhé chloupky ostříhejte nebo oholte elektrickým strojkem. Můžete použít nůžky nebo vyzkoušet elektrický strojek (buď dámský, nebo ten pánský na vousy). A buďte trpěliví bez ohledu na použitý nástroj. Hezky pomalu, nespěchejte. Zde se spěch opravdu hrubě nevyplatí.

Stříhejte nebo holte tak dlouho, dokud nejste spokojeni s délkou chloupků (max pár centimetrů, spíše milimetrů).

Tip: Pozor na vaše nejintimnější partie. Pomáhejte si prsty, abyste je ochránili.

3. Dejte si horkou sprchu

Po takto upravených dlouhých chloupcích si dejte horkou sprchu nebo koupel na dobu 5 až 10 minut. Nebo místo, které se chystáte holit, namočte v teplé lázni. Případně můžete namočit žínku v teplé vodě a položit ji přes kůži. Proč to dělat? Teplá voda změkčuje pokožku, což usnadní holení.

4. Před začátkem holení jemně peelingujte pokožku

„Tím se dostanete do oblasti, abyste mohli chloupky snadno odstranit“ doporučuje nám odbornice. „Zároveň to udělá pleť měkčí a chloupky jakoby trochu vyskočí, takže je snazší je oholit více u kořene.“ Navíc také snižuje šanci na zarostlé chloupky.

Buďte jemní. Není moc dobré dřít a použít příliš tvrdé techniky. Dobré pravidlo? Pokud byste techniku peelingu nepoužívali na obličeji, nepoužívejte ji mezi nohama. Opět před peelingem chraňte vaše nejintimnější partie.

5. Naneste jemný krém na holení

Doporučuje používat takový krém, která není parfemovaný nebo s vůní, protože vůně a parfémy mohou způsobit podráždění pokožky. Moc dobře také fungují některé alternativy, oleje a podobně – jako kokosový olej, olivový olej, minerální olej nebo i dětský olej. Ale odborníci obecně doporučují krémy určené přímo na holení. „Oleje mohou dráždit kůži a ucpat vaše póry,“.

Nebojte se aplikovat o trochu více krému, než se může zdát nutné. Opakujte nanesení krému, pokud:

  1. Krém se náhodně opláchne, než máte vůbec šanci oholit tuto oblast
  2. Už jste oblast oholili, ale chcete ji znovu oholit, protože je to zkrátka potřeba.

6. Holte ve směru růstu chloupků

Ve snaze docílit hladce oholené pokožky se ženy často holí proti směru růstu chloupků. Jenže právě tato metoda u většiny lidí způsobuje následné zarůstání chloupků. Holení ve směru růstu právě pomáhá předcházet zarostlým chloupkům.

Sponzorováno

7. Pohybujte jemně holicím strojkem na kůži

Prostě odolejte nutkání tlačit dolů při holení. Nechť samo ostří udělá svoji práci! Tlačení je také důvod, proč musíte použít jen ostrou čepel a nahradit ji, když je tupá. Vytvoření tlaku na kůži jen otevírá další dvířka pro její podráždění.

TIP: Chcete-li mít ještě lepší oholení, můžete jemně natahovat pokožku při holení.

8. Po oholení a opláchnutí pokožky, ji řádně ošetřete

Jednoduchý hydratační přípravek, bez oleje, bez vůně, bez parfemace – to je vaše nejlepší volba. Produkty s olejem nebo opalovací krémy dost pravděpodobně ucpávají póry vaší pokožky, zvláště pokud jste již náchylní k zanesení pórů. Někteří odborníci také doporučují, abyste se vyhnuli všemu, co obsahuje AHA kyseliny (alfa hydroxykyselina), což je běžná složka pleťových mlék s antiaging efektem. Ty na ošetření po holení nejsou moc vhodné.

9. Noste bavlněné prádlo a vyhněte se těsnému oblečení po holení

Tak třeba polyester (protože polyesterová vlákna se mohou vyskytovat prakticky ve všech textilních výrobcích) je uzavírací látka – není prodyšná a může zvýšit vaše šance na podráždění. Doporučuje se nošení měkkého spodního prádla ze 100% bavlny, která příliš hluboce neovlivní pokožku i po několik hodin po holení. Sníží se pravděpodobnost zarostlých chloupků a zčervenání pokožky.

10. Měňte žiletky pravidelně

U holení snad není nic horšího, než stará a tupá žiletka. Staré holicí strojky vám mohou předat infekce, neoholíte se s nimi dohladka a dráždí pokožku. Asi tak po čtvrtém oholení začínají být tupé a nepoužitelné. Hlavně byste měli věnovat pozornost vašemu tělu: Pokud se při třetím holení budete potýkat s podrážděním pokožky, měli byste jít a vyměnit ji.

Aby žiletka vydržela co nejdéle, omyjte ji po každém použití pod teplou a horkou vodou. Pak jemně osušte čepel suchým ručníkem nebo suchou žínkou – sušení žiletek je pomáhá udržovat při životě o něco déle. Také byste měli žiletku uchovávat mimo sprchu, protože teplo a pára mohou způsobit její rychlejší korozi. A co je skoro samozřejmé: Pokud váš holící strojek nebo žiletka má už korozi, vždy je vyhoďte. Ihned.

Co nedělat a čeho se při holení intimních míst vyvarovat?

Podívejme se na to, čemu se opravdu při holení vyhnout:

  • Nespěchejte – zde opravdu čas neušetříte. Honem, honem a jste pořezaní. Pak se to bude dlouho hojit a obtěžovat vás to. Takže těch pár ušetřených vteřin za to nestojí.
  • Nepoužívejte starou žiletku – o tom již byla ve článku řeč. Ale opakování je matka moudrosti. Použití starého a opotřebovaného materiálu bude v nejlepším případě neúčinné a v nejhorším případě vám způsobí vyrážku nebo podráždění.
  • Nepoužívejte sprchový gel při holení – je lepší používat krémy k tomu určené. Ano, jako nouzovka je mýdlo nebo sprchový gel fajn, ale…
  • Holení na sucho – máte to zmiňovat? I když extrémně spěcháte a rande se už blíží, suché holení je extrém. nejenže to dost bolí, ale i podráždění bude větší.
  • Nedávejte si horkou sprchu nebo koupel několik hodin po odstranění chloupků. Voda, která je příliš horká, může dráždit póry a způsobit nežádoucí příznaky na pokožce.

Doporučení od čtenářky:

„Nejlepší volba pro oblast třísel je myslím vosk. Chloupky v této části těla jsou obvykle tlustší a rostou docela hustě, což je ideální základ na voskování.“

Sponzorováno

A co vy? Jaké máte s holením zkušenosti? Budeme rádi za komentáře pod článkem.

Co si dále na toto téma přečíst?

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autor článku

    Daniel Borník (více o nás)

     

    Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky: ,

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva