Sponzorováno

Jak na akné přírodně? 4.84/5 (31)

  • Zkuste čajovníkový olej (tea tree oil). Má silné antibakteriální vlastnosti, které pomáhají bojovat proti bakteriím způsobujícím akné.
  • Pak je tu med a skořice. Med má antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti, zatímco skořice má antimikrobiální účinky.
  • Aloe vera zklidňuje podrážděnou pokožku, podporuje hojení a má protizánětlivé účinky. Aplikujte čerstvý gel z aloe vera přímo na postižená místa nebo si pořiďte přírodní gel bez přidaných chemikálií.
  • Zelený čaj obsahuje antioxidanty a látky s protizánětlivými účinky, které mohou pomoci snížit produkci kožního mazu. Uvařte zelený čaj, nechte ho vychladnout a pomocí vatového tamponu naneste na pleť. Můžete také použít sáčky se zeleným čajem jako obklad.

Jak na akné přírodní cestou?

Jak na akné přírodní cestou?

Akné je pro mnohé mladé dívky, ale i zralé ženy traumatizující zážitek, který jim dokáže pěkně znepříjemnit život. Toto chronické kožní onemocnění nás však může překvapit nejen na obličeji, ale i na zádech, hrudníku nebo i na krku. Jaká je vlastně příčina nepříjemných pupínků a pupínků?

Jak a proč akné vůbec vzniká?

Akné je onemocnění kůže, které vznaiká v pórech právě díky nadbytečnému kožnímu mazu. Tukové žlázy, které jsou umístěny v každém vlasovém váčku, produkují maz, který zvláčňuje pokožku.

Ale při větším množství kožního mazu se začínají ve váčku tvořit bakterie a následně dochází k zánětu. Nadměrná produkce kožního mazu může být i kvůli nerovnováze ženských a mužských hormonů. Mezi další faktory, které přispívají ke vzniku akné, patří i stres, dědičnost, nadměrná spotřeba tuku a pochopitelně i nesprávná péče o pleť.

Jak pečovat o problematickou pleť?

Pokud se vám sem tam vytvoří na obličeji akné, lze individuálně posoudit životosprávu a zamyslet se nad možnou příčinou vzniku. Byli jste v poslední době ve velkém stresu? Budete mít za pár dní menstruaci? Dotýkáte se pokožky špinavýma rukama? Existuje tedy skutečně mnoho důvodů, proč vás akné může jednou za čas pořádně potrápit, ale odpověď se najde téměř vždy. Kromě toho je třeba zakoupit si i speciální kosmetické přípravky, které vám pomohou při ošetření problematických míst. Kosmetika by měla být určena zejména pro citlivou a problematickou pleť a neměla by obsahovat alkohol, který by mohl váš problém ještě více zhoršit. Léčba akné musí být pravidelná a důkladná, jinak se problému nezbavíte.

Tak tohle nedělejte!

Zapomeňte na vytlačování vyrážek! Tento proces by měl provádět pouze odborník, který má v tom už praxi. Z nedostatečného vytištění vyrážky může vzniknout nepříjemný červený vřed, který vás bude bolet a trápit ještě několik dní. Nikdy se tváře nedotýkejte špinavýma rukama, protože při každém dotyku si na ni nanášíte bakterie, které vám během dne doslova prošly rukama.

Jak bojovat s akné?

V první řadě je třeba změnit životosprávu. Omezte tedy příjem tučné stravy, zapomeňte na přepálený tuk, vzdejte se kořeněných jídel a stabilizátorů v potravě. Z jídelníčku odstraňte cukr a vyhněte se polotovarům. Věřte, že stav vaší pleti se výrazně zlepší, a to i v případě, že omezíte kofein, alkohol a o kouření ani nemluvíme. Kromě toho nezapomínejte na pravidelné čištění pleti ráno i večer.

Co ještě proti akné?

– změna životosprávy
– zvažte kompletní detoxikaci těla
– zvažte minimálně 3 denní totální půst jen o vodě nebo o zeleninových šťávách
– zvažte minimálně 28 denní protikvasinkovou dietu na vymýcení parazitů v trávicím traktu a v těle
strava ve složení cca 44% bílkovin, maximálně 35% nezahuštěných uhlohydrátů a 21% tuků, dostatek čerstvé zeleniny
– zcela vyloučit bílý cukr, bílou mouku, kravské mléko a tavené sýry, červené maso, uzeniny a smažená jídla
– pít 2 až 2 a půl litru čisté nesycené vody denně, omezit kávu, černý čaj a vyloučit alkohol
– dostatečný pobyt na slunci (30 minut denně) a na vzduchu
– zvažte urinoterapii
psychohygiena

Doplňková výživa proti akné

– Vitamín A 100000 IU, nebo lépe A-mulsia – 5 kapek 3 x denně pod jazyk v době 3 měsíců (namísto konvenčních syntetických a někdy nebezpečných retinoidů)
– Zinek glukonát nebo chelát 15 mg 2 x denně (2-3 měsíce)
Vitamin E (případně kombinace vitaminů A a E – emulze) 400 IU 2-3 x denně
– Vitamin C 1000 mg 3 až 5 x denně
– Niacin (B3) 500 až 3000 mg denně podle závažnosti a délky trvání onemocnění
– Piridoxín (vitamin B6) 250 mg denně
– B-50 komplex 1-2 tbl 3 x denně
– Selen 200 mikrogramů denně
Chrom 200 mikrogramů denně
– Kyselina pantoteová
Betain HCL s pepsinem (pouze při akné rosacea)

Sponzorováno

Lokální venkovní léčba

– Nepoužívat kosmetiku s parafínem, glycerinem, sodium Lauret sulfátem a jinou s agresivními odmašťovači a dráždícími přísadami
Koloidní stříbro, koncentrace až do 40 ppm – přírodní antibiotikum
Kokosový olej
Neem olej
– Heřmánek

Při těžkých a dlouhodobých stavech navíc

– Proteolytické enzymy
– Protiplísňové doplňky
– Inzulín (systemické a povrchově)
– Imunostimulátory (AHCC, betaglukan apod.)
– Stabilizovaný kyslík povrchově

TIP: Další rady, jak na akné

Zkušenost z praxe naší čtenářky

Níže popíšu ve zkratce, co se mi osvědčilo:
Vyhodit mléčné výrobky -> hlavně nízkotučné mléko, časem přijdete na to, že když už mléko, tak plnotučné!
Pít hodně vody -> 3l a více je minimum. Je to taková detoxikace organismu nenásilnou formou.
Stres a spánek -> Dva hlavní faktory, pokud se jedná o akné. Více stresu = více hormonů v pohybu a při kombinaci s nedostatkem spánku (cca 5-6 hodin) dělá velmi, velmi špatně nejen pokožce. Vážně, vím o čem mluvím …
– Zelenina -> Samozřejmě nedá se bavit o zdravém jídle ale spíše o „relativně zdravém jídle“. Zelenina má, co se týče funkce, to nejlepší co můžete do sebe dostat. A přitom vám to jen prospěje. Vykašlete se na hlouposti a zkuste organickou stravu.
Je toho sice málo z toho, co je třeba udělat na minimálně zbavení se akné, ale jak říkám, začala jsem s tímto ao 60% zlepšuje ne do 2 až 3 týdnů. Je to hodně 2-3 týdny vydržet? Udělejte si z toho rutinu a půjde to! Čas je to nejcennější aktivum co máme, tak proč ho neinvestovat správně …

TIP: Zkuste na akné i kokosový olej

Na akné přírodní cestou – jak na to?

Máme pro vás několik rad jak na akné pomocí přírody:

Lichořeřišnice

Naše odpověď na tvou otázku zní: Lichořeřišnice! Jediné, co často zabírá, a to opravdu zázračně – z večera do rána a i po dlouhodobém používaní. Podívejte se na další bylinky a čaje, které bojují proti akné.

Volte organické jídlo

Zkuste si uvědomit, že hnis, tuk, zánět, má původ v hlubokých částech těla a přes kůži jen vychází na povrch. Není příčinou kůže, ale vnitřní zanesení zbytky trávení, které nebyly využitelné a vyloučeny ledvinami ani přes trávicí trakt, takže tělo našlo cestu přes kůži.
Jezte tak, aby se netvořily přebytečné hleny a nejezte sladkosti, aby nevznikal zánět. Hleny se tvoří hlavně ze všech druhů výrobků z mléka, tučných masných výrobků a nevhodných tuků vůbec. Přebytky bílkovin nahraďte obilovinami a zeleninami a dalšími doplňujícími jídly, které vám dodají harmonickou energii a pročistí tě.

ČTĚTE: Akné a jídlo

Voda

Pije hodně čisté, pramenité vody (na coly a podobné sladké nápoje prostě hned zapomeňte). Je to detoxikace těla.

Urinoterapie

Opět to může být cesta. Od naší čtenářky: „Vlastní zkušenost. Vyzkoušela jsem tabletky, vodičky, masti, hloubkové čištění pleti, dokonce jsem změnila stravování – nejím nic smaženého, mastné, pikantní, omezuji cukry na minimum … Je možné že mé pleti z části změna stravování prospěla, nikoliv však k mé spokojenosti. Momentálně třetí týden praktikuji Urinoterapii a moje pleť vypadá nejlépe za poslední léta. Nové vyrážky se přestaly tvořit a pleť se začala konečně čistit. Kdo chce ať si o tom něco nastuduje. 2-3 denně potřít čerstvou močí vyčištěnou pleť. Za vyzkoušení nic nedáš a sotva najdeš něco přírodnějšího…“

Co si dále o akné přečíst?

VIDEO: Blogerka radí – Akné: Jak ho léčit? Co (NE)funguje? Moje zkušenosti..

Sponzorováno

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Daniel Borník (více o nás)

 

Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky:

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva