Sponzorováno

Jak na akné na zadku a hýždích? 4.85/5 (41)

  • Myjte postižené oblasti denně jemným antibakteriálním mýdlem nebo sprchovým gelem. Vhodné jsou produkty s obsahem kyseliny salicylové nebo benzoylperoxidu, které pomáhají čistit póry.
  • Odstraňování odumřelých kožních buněk pomáhá zabránit ucpávání pórů a vzniku zánětu. Používejte jemný peeling 1–2x týdně. Můžete zvolit produkt s kyselinami (např. AHA nebo BHA) nebo mechanický peeling. Buďte jemní, aby nedošlo k podráždění.
  • Těsné oblečení, zejména syntetické látky, mohou způsobit tření a zadržovat pot, což přispívá k ucpávání pórů. Noste volné, prodyšné oblečení z přírodních materiálů (bavlna), které umožní pokožce dýchat. Po tréninku nebo pocení se co nejdříve převlékněte.
  • Používání lokálních přípravků na akné. Kyselina salicylová, benzoylperoxid nebo retinoidy pomáhají čistit póry, bojují proti bakteriím a zlepšují stav pokožky. Aplikujte malé množství přípravku na postižené oblasti podle pokynů na obalu (zpravidla 1–2x denně).

Jak na zadek bez akné?

Jak na zadek bez akné?

Možná byste nevěřili, kolik lidí trápí pozadí hrbolaté nepěknými bolavými vyrážkami. Týká se to jak dám, tak pánů. Poradíme, jak s nimi zatočit.
O nepříjemném akné na zadní části těla mnoho lidí raději mlčí a svůj problém tají. Patříte i vy mezi postižené tímto nepříjemným problémem? Přestaňte se trápit! Poradíme vám totiž, jak s nepříjemným akné zatočit.

I akné na pozadí ale patří do velké skupiny zánětů kůže, které většina z nás zná z puberty. Nevyhne se mu valná část populace, ženy jsou na tom ještě o něco hůře než muži. Na jeho vzniku se podílí dědičnost, hormonální změny, bakterie na kůži, ucpané mazové žlázky a některé choroby jater nebo ledvin.

Kuk a je tu pupínek

Akné se projevuje pupínky až celými zánětlivými mapami na kůži. Nejčastěji se vyskytuje na obličeji, hrudníku, horních partiích zad, je však velká skupina lidí, kterou obtěžuje právě na sedacích partiích. Tam vypadá trochu jinak, než například na obličeji. Bolavé vyrážky jsou větší a často z nich s hnisem vytéká i krev. Pro ženský zadeček je to dost stresující záležitost, za kterou se stydíme a často ani nenabere odvahu navštívit dermatologa. Podívejte se také na to, jak bojovat s jizvami po akné.

Začněte bitvu

A to nekompromisně! Obecně platí, že by se měla pokožka zadku denně sprchovat, mýt mýdlem a vždy otřít zcela dosucha. Pokud rádi nosíte tanga, je možné, že zadek dráždí materiál kalhot spolu s dlouhým sezením. Na již vytvořené pupínky, jejichž hojení je poměrně zdlouhavé, používejte kosmetické výrobky určené na problematickou pleť. Protože pokožka pozadí není taková jemná jako na obličeji, můžete sáhnout i k silnějším výrobkům. Například k pleťové vodě s vyšším obsahem alkoholu.

Přečtěte si také článek na téma: Akné a jídelníček

Co můžeme udělat sami?

1. Nenoste těsné spodní prádlo
2. Dbejte, abyste nosili prádlo z přírodního materiálu, nejlépe ze 100% bavlny.
3. Dbejte na hygienu, denně se sprchujte a měňte spodní kalhotky.
4. Postižená místa myjte antibakteriálním mýdlem a čistící pleťovou vodou pro aknózní pokožku.
5. Někdo si chválí občasnou návštěvu solária, které má vysušující účinek.
6. Používejte masti předepsané pro akné
7. Výsledky mívá i obyčejný dětský zásyp.
8. Přestaňte alespoň na čas nosit džíny a přesedlejte na sukně, punčocháče nebo legíny.

Jídlo, které vám vyhladí zadeček

Jezte hodně čerstvé zeleniny, ovoce a Omega-3 mastných kyselin, které jsou obsaženy hlavně v rybím tuku (tuňák, makrela, sleď, sardinky, losos, platýs, úhoř, sumec a pstruh). Dále je najdete ve vlašských ořechách, sóji, slunečnicových semenech, pšeničných klíčcích, sezamu a kukuřici. Přečtěte si také jak zatočit s akné.

Co může udělat lékař

Pokud nepomůže nic z výše uvedeného, nezbývá, než se vydat ke kožnímu lékaři. Ten předepíše buď již hotovou mast (kalciová mast, ichtyolová mast, Infadolan …) nebo vám ji namíchají podle receptu v lékárně. V případě, že je akné v horším stadiu, je možné jej vyčistit pomocí jehliček, v akutním případě je nutný i skalpel. Pokud se rozhodnete pro kosmetický salón, nabídnou vám buď chemický peeling, který spočívá v odloupnutí vrchní vrstvy pokožky a vyčištění zánětlivých ložisek, nebo ošetření laserem.

Recepty proti akné na zadku

Čaj proti akné na zadku

20 g natě macešky, 20 g světlíku lékařského, 10 g lišejníku islandského, 10 g natě přesličky rolní

Sponzorováno

Maceška čistí pleť, lišejník mírní podráždění a přeslička podporuje hojení. Byliny smícháme a spaříme horkou vodou (2 lžíce na 0,5 l vody). Necháme 10 minut vyluhovat a pijeme 3 krát denně. Je dobrý i na omývání postižených partií.

TIP: Mrkněte na další čaje a bylinky proti akné

Papájová maska

1 papája, 2-3 lžíce smetany

Pomáhá proti nečisté pleti kdekoliv na těle. Oloupanou a semen zbavenou papáju rozmačkáme na kaši, smícháme se smetanou a naneseme na obě poloviny zadečku .. Necháme působit 30 minut.

TIP: Zkuste jít na akné přírodní cestou

Několik přírodních tipů jak řešit akné na zadku

Zkuste také toto:

1. Teplá žínka

Teplá komprese dělá zázraky s akné na zadku. Teplo pleť uklidňuje a také pomáhá vytáhnout bakterie a hnis z folikulů. Navíc pomáhá snížit bolest. Pro dosažení nejlepších výsledků použijte solný vodní roztok pro přípravu teplé komprese. Při antiseptickém působení může sůl pomáhat při léčbě mírných infekcí.

  1. Smíchejte 1 lžičku stolní soli a 2 šálky teplé vody.
  2. Namočte do tohoto roztoku žínku a vymačkejte z ní přebytečnou vodu.
  3. Dejte na postiženou oblast a nechte působit tak po dobu 15 minut. Když se začne místo ochlazovat, aplikujte čerstvě namočenou žínku.
  4. Dělejte to takto několikrát denně.

2. Ledový zábal

Přestože led neumožní přímo vyléčit akné, použití ledového obalu na problematické oblasti může pomoci snížit zánět, zarudnutí a velikost pupínků.

     

  1. Položte několik kostek ledu na ručník a zabalte ho.
  2. Dejte jej na akné, opět nechte působit po dobu 10 až 15 minut.
  3. Opakujte několikrát denně.
  4. Můžete také použít studenou vodu k umývání postiženého místa několikrát denně.

Upozornění: Nikdy nepoužívejte led přímo na pokožku, protože to může vést k omrzlinám.

3. Jablečný ocet

Jablečný ocet je dalším dobrým prostředkem na akné na zadku, a to díky svým antibakteriálním a protiplísňovým vlastnostem. Jeho kyselá povaha pomáhá uvolnit vlasové folikuly a rozpouštět mrtvé kožní buňky. Rovněž obnovuje přirozené pH pokožky a minimalizuje riziko jizvení.

  • Přidejte 1 šálek nefiltrovaného jablečného octa do vany plné teplé vody. V této lázni namočte akné na zadku 10 až 15 minut. Dělejte to 2 až 3 krát týdně.
  • Přidejte 1 nebo 2 čajové lžičky nefiltrovaného jablečného octa do sklenice teplé vody. Pijte tuto směs jednou nebo dvakrát denně, abyste pokožku vyléčili zevnitř.

4. Tea Tree Oil

Můžete také použít čajovníkový olej ke zlepšení akné na zadku. Je to silné antiseptikum. Tento éterický olej pomáhá očistit folikuly, velmi urychluje proces hojení. Pomáhá také zabíjet škodlivé bakterie, které jsou zodpovědné za akné na zadku, a dokonce pomáhá zabránit jeho opakování.

  1. Dejte několik kapek esenciálního oleje z čajovníku na tampon.
  2. Opatrně jej naneste na postiženou oblast.
  3. Nechte uschnout, poté je opláchněte vlažnou vodou.
  4. Opakujte tento postup dvakrát nebo třikrát denně.
  5. Ti, kteří mají citlivou pokožku, musí zředit tento silný olej stejným množstvím vody nebo olivového oleje před jeho použitím na kůži.

5. Aloe Vera

Díky svým antimikrobiálním a protizánětlivým vlastnostem aloe vera také pomáhá uklidnit pokožku a bojovat proti bakteriím, které způsobují akné na zadku. Její mírné adstringentní vlastnosti pomáhají vysušit zanícené vlasové folikuly a zabraňovat tvorbě jizev.

  1. Odřízněte list z rostliny aloe vera.
  2. Vyjměte čerstvý gel z aloe vera.
  3. Pro snadné použití ho umixujeme v mixéru a získáme hladký gel z aloe vera.
  4. Použijte tento gel na akné na zadku.
  5. Nechejte jej uschnout po dobu 15 nebo 20 minut, poté ho opláchněte.
  6. Provádějte takto 2 až 3 krát denně po dobu 1 týdne.

6. Kokosový olej

Kokosový olej má antibakteriální a antifungální vlastnosti, které pomáhají řešit základní příčinu problému. Pomáhá také snížit zarudnutí a zánět. Navíc je extrémně hydratační a jemný k pokožce.

  • Aplikujte na postiženou oblast organický kokosový olej a jemně masírujte. Opakujte několikrát denně. Nemusíte oplachovat.
  • Alternativně připravte hustou pastu s 1 polévkovou lžící kurkumy a trochu kokosového oleje. Aplikujte ji na postiženou kůži. Nechte působit asi 20 až 30 minut, poté důkladně opláchněte vodou. Dělejte to tak dvakrát denně.
  • Přečtěte si také další informace o tom, jak jde kokosový olej použít na akné.

VIDEO: Blogerka radí jak na akné

Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autor článku

    Dara Slánská (více o nás)

     

    Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky: ,

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva