Sponzorováno

Jak hubnout, když jste časově vytížení? Máme 7 tipů. 4.83/5 (18)

Jak hubnout, když pro samou práci nemáte na nic čas?

Jak hubnout, když pro samou práci nemáte na nic čas?

Chcete zhubnout, ale jste natolik vytížení, že nezvládáte klasické diety, které jsou spojeny i s náročnější přípravou jídla? Podívejte se s námi na pravidla správného hubnutí, která jsou určená pro všechny vytížené z nás, kteří nejsou spokojeny se svou postavou a chtějí s ní něco dělat. Jak se budete moci přesvědčit i vy, cesta k dokonalé postavě není zase až tak složitá, jak si sami můžete myslet. Stačí se jenom držet našich 7 rad.

1. Bez snídaně to nejde

Mnoho vytížených lidí dělá jednu poměrně výraznou chybu. Vynechávají snídani. A to je opravdu velký problém, který způsobuje to, že zkrátka a jednoduše nezhubnete. Snídaně je důležitá hlavně proto, že hned od rána dokáže dobře nastartovat váš metabolismus, což zajistí, že tuky budou spalovány rychleji, než když budete hladoví. Navíc snídaně vám dodá potřebnou energii, zasytí vás, a to znamená, že během dopoledne nebudete mít hlad, který vede spíše k nezdravému mlsání. Snídaně je tedy naprostý základ, a pokud se této rady držet nebudete, půjde vám hubnutí jenom velmi těžko.

Určitě je dobré vědět, i co je správné snídat. Ne každá snídaně je ta správná. Pokud hledáte tipy na dobrou volbu, určitě nezapomínejte na to, že snídaně by měla být zdravá, měla by vám dát energii a neměla by obsahovat příliš jednoduchých cukrů. Když se podíváme na osvědčenou klasiku, je hitem kombinace:

  • Jogurtu nebo mléka
  • Ovesných vloček
  • Ovoce nebo ořechů
  • Případně ještě med

Podívejte se na TOP 10 zdravých snídaní. Budete mít inspiraci na super snídani :)

2. Jezte pravidelně a dostatečně

Diety, u kterých máte dostatek času na přípravu, i konzumaci jsou spojeny s jistotou toho, že vaše tělo bude mít dostatek správných živin po celý den. To následně povede k faktu, že nebude mít potřebu ukládat a zároveň budete současné tukové zásoby spalovat. Co ale v případě, kdy 5 jídel denně nezvládáte? Potom je třeba jejich přísun omezit, a to na 3. Tedy na snídani, oběd a svačinu. Vždy byste měli dbát na to, že daná jídla je vhodné konzumovat ve stejných časech. Díky tomu váš metabolismus získá určitý řád, což vám v cestě za dokonalou postavou rozhodně pomůže. Dále platí i to, že byste poslední jídlo dne neměli konzumovat těsně před spaním, ale ideálně pár hodin před tím, než půjdete spát. Ideálně tak 3 hodiny před spánkem.

A jak je to s množstvím jídla, které budete jíst? Určitě je dobré myslet na to, aby ho bylo dostatečné množství. Diety založené na hladovění rozhodně nejsou správnou cestou k cíli. Dále nesmíte opomíjet ani fakt spojený s tím, že snídaně a oběd by měla být na množství jídla a energetického přísunu bohatší, než večeře. Tu už je dobré zvolit jenom lehčí. Jak proto, že během spánku tělo netráví tak intenzivněji, tak i proto, že přejídání večer může způsobit horší spánek.

3. Mlsejte jedině zdravě

Čas od času se mohou objevit chutě na něco nezdravého. Pokud tento stav přijde, snažte se mlsat skutečně jenom zdravě. Cest, jak na to, je hned několik. Primárně by vaším cílem mělo být odolat všemu, co je primárně nezdravé. Tedy jídlům, která přinášejí jenom prázdné kalorie, nebo jednoduché cukry. Dokonalou ukázkou můžou být například smažené lupínky, stejně jako to mohou být sladké tyčinky a zákusky. Těm se prostě vyhněte.

Sponzorováno

Pokud chcete hubnout a ráno, odpoledne neb o večer vás takzvaně honí mlsná, je třeba začít improvizovat. Pokud už nedokážete odolat, a máte chuť na něco sladkého nebo křupavého, zkuste sáhnout spíše po něčem zdravém. Naším třep je:

  • Čokoláda s velkým podílem kakaových bobů – 80% kakaa a výš
  • Čerstvá mrkev nebo paprika
  • Sladší ovoce a zelenina

Právě to jsou náhražky za skutečně nezdravé pokrmy. I když v případě čokolády nebo sladkého ovoce se nejedná o pokrmy úplně zdravé, stále se nejedná o jídla, která patří do kategorie úplně zakázaných. Navíc nezapomínejte také na to, že roli hraje také zkonzumované množství. Takže ne celé čokoláda, ale pár kostek, ne kilo ovoce, ale pár kousků.

4. Najděte si čas na pohyb

Poslední náš tip se týká pohybu. I když platí, že na hubnutí má stále větší podíl strava než pohyb, nesmíme opomíjet to, že i ten je velmi důležitý. Je jasné, že pokud patříte mezi vytížené jedince, jenom těžko ve svém rozvrhu najdete čas, kdy byste mohli na 1 – 2 hodiny vyrazit za sportem. Je proto třeba hledat jiné možnosti pohybu a začít improvizovat.

Můžete například vyrazit do práce na kole, což je v některých městech často i rychlejší, než jízda autem. Stejně tak nezapomínejte také na to, že i chůze je druhem pohybu a čím více jí během dne máte, tím lépe. Například cestou z práce můžete při jízdě MHD vystoupit o 2 zastávky dříve a zbytek cesty můžete jednoduše dojít. I když se bude jednat jenom o stovky metrů, měsíčně to bude pár kilometrů. A rázem se jedná o pohyb, který se počítá. Stejně tak můžete improvizovat v kancelářské budově, nebo v domě, kdy bydlíte. I když máte možnost jet výtahem, nevyužívejte ji. Dejte si několik pater pěšky po schodech. Uvidíte, že i toto je velmi dobrá cesta k tomu, jak si najít čas na pohybovou aktivitu a nijak výrazně neměnit svůj pracovní režim.

Ideální je vstát ráno o něco dřív a dát si jízdu na rotopedu nebo si jít zaběhat do parku. Večer, když jste unaveni z práce se prostě ke sportu nedonutíte, tak to prostě je. Budete unaveni. Takže sportujte ráno, vstaňte třeba v 5 a 45 minut jezděte na rotopedu nebo jděte ven chvíli běhat. Vaše tělo si zvykne, nebojte. Tělo si zvykne na všechno. Na lenost i aktivitu. Takže ho trošku trénujte. Bez výmluv.

5. Neseďte, když můžete stát

Využijte každou možnost k pohybu. Často telefonujete? Choďte u toho. I tento pohyb se počítá.

6. Spěte dostatečně

Najděte si čas na kvalitní spánek. Jinak nebudete mít energii na nic. Chybějící energii budete zase dohánět sladkostmi a je to začarovaný kruh. Prostě si najděte čas na vašich 7 hodin spánku.

7. Víkendy využijte na maximum

O víkendu nepracujte a využijte svůj čas pro regeneraci. Tím ale nemyslíme válení u televize. Ale spíše aktivní odpočinek. Vyrazte na víkend. Jeďte někam na kole. Jděte plavat. Možností je plno. Zajděte do obchodu a nakupte zdravé potraviny na celý týden, v pracovních dnech na to třeba nebudete mít čas.

Sponzorováno

A co říci na závěr? Uvědomte si, že život máte jen jeden. Pokud máte takový život, že nestíháte nic a jen pracujete od nevidím do nevidím… není čas na změnu? V důchodu třeba budete litovat toho, že jste nežili lépe. Vždy se dá život změnit k lepšímu. Tak popřemýšlejte.

    Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autor článku

    Daniel Borník (více o nás)

     

    Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva