Obsah článku
Možná, že jste i vy v dětství kreslili rozsáhlé mapy k bájným pokladům a pak jste podnikali nejrůznější výpravy. Ovšem po pokladu, jako by se slehla zem. Místo truhly s pokladem jste tak maximálně našli starou bačkoru nebo okousanou kost!
A víte, že do dětství se dnes můžete opět vrátit? Ano! A s maximálním výsledkem! To znamená, že onen poklad opravdu najdete. Vyzkoušejte Geokešing (ano, to je výslovnost slova Geocaching)!
Cestou, necestou, za ukrytou keškou
Geokešing je dnes velmi známý. Možná, že jste i vy s rodinou na výletě potkali člověka, který s mobilem chodil sem a tam, nadzdvihával nejrůznější kameny, vylezl na strom, pak se podíval pod lavičku… a s pocitem, že máte co dělat s uprchlým pacientem z Bohnic nebo s mafiánem hledajícím ukryté peníze, jste se raději vzdálili.
Jen klid, tenkrát jste opravdu nebyli v ohrožení života, nýbrž jste potkali kačera! Ne nebojte, ani my z vás nechceme dělat blázny!
Pojem kačer totiž označuje všechny ty, kteří hrají světovou hru Geokešing. Jsou to právě oni hledatelé kešek. A vy jste v tu chvíli pro ně byli mudlové! Stejně jako všichni ti, co v kouzelnickém světe Harryho Pottera neuměli kouzlit!
Ovšem i vy se z mudly můžete stát kačerem a to velmi lehce. Stačí, když si o dané hře něco načtete. Prakticky se jedná o celosvětovou hru, v níž pomocí souřadnic hledáte ukryté kešky. Potřebujete k tomu mobil s GPS navigací a aplikací Geokešingu. Pomocí oné aplikace v mobilním telefonu si jednoduše zobrazíte kešky dostupné v blízkém okolí. A hledání může začít!
Hra podobná honbě za pokladem
A právě u Geokešingu si budete připadat jako v honbě za pokladem. Sice budete znát potřebné souřadnice k nalezení onoho pokladu/kešky, ovšem najít onen bájný poklad, to bude ten oříšek!
Sponzorováno
Obvykle vás totiž souřadnice zavedou na určité místo, přímo však neukážou, kde se keška ukrývá. Je tak na vás, abyste na to přišli. Dobré je zde zmínit i fakt, že kešky jsou nejrůznější. Větší, menší…zkrátka a jednouše tím se celé hledání komplikuje. Vy si tak možná budete připadat jako na souš vylodění piráti, vášnivě hledající truhlu s pokladem.
Pokud onu kešku najdete, zapíšete se do logbooku, tedy do seznamu, pro všechny nálezce. Zapomenout byste se neměli zapsat ani na webové stránce Geokešingu, kde si musíte zřídit svůj profil. Na první pohled se zdá být Geokešing velmi složitý. Po pár nalezených keškách však vše budete vnímat jinak.
Pro koho je Geokešing vhodný?
Geokešing je vhodný pro všechny lidi s dobrodružnou povahou, pro děti i celé rodiny. Kombinuje turistiku a velmi zábavnou hru, kterou můžeme přirovnat k honbě za pokladem. Geokešing je tak parádní tip na prázdniny pro celou rodinu.
Spojíte tak běžný nědělní výlet s dobrodružnou hrou! A vaše děti si již na nudu stěžovat nebudou!
Možná, že se budete divit, že kešku naleznete i na běžném místě, kolem kterého jste denně chodili, aniž by jste tušili, že procházíte kolem ukrytého pokladu! Zámky, hrady, přehrady, přírodní rezervace, campy…všude tam se může ukrývat bájný poklad! Tak pojďte ho s rodinou společně najít!
Geocaching je super pro rodiny s dětmi. Děti nesedí doma u počítače, ale vyrazí do přírody. A co je na tom nejelpší? Že geocaching baví náramně děti i dospělé. Zkuste ho také vy a nebudete rozhodně litovat! Jedná se o skvělý způsob relaxace, zapomenete na všechny svoje problémy.
Kešky a jejich náročnost
A ještě poslední informace pro vás. Jednotlivé kešky mají svoji náročnost. Existují kešky snadné a pak také pekelně složité. Samozřejmě, přizpůsobte hledání kešky vaší úrovni.
A co vy? Chodíte hledat kešky? Podělte se s námi v komentářích.
VIDEO: Začínáme s geocachingem
VIDEO: Geocaching
Sponzorováno
Sponzorováno
Autor článku
Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
Štítky: Rodina
Přečtěte si také naše další články