Sponzorováno

Chřipka – zažeňte ji s pomocníky z kuchyně 4.9/5 (10)

jak na chřipku?Přišlo chladnější období jara a s ním ruku v ruce chřipka. Doslova na každém kroku potkáme kašlající lidi, unavené a zničené. Chřipka je tu s námi každoročně. Nejvíce se jí daří, když je několik stupňů nad nulou. Vlhké ovzduší se také podílí na jejím růstu. Ale nepoddejte se jí. Poradíme vám jak s chřipkou zatočit. Vyberte si do boje s pomocníky z kuchyně.

Česnek a cibule dokáží divy

Ano je to tak. Není žádným tajemstvím, že už jeden stroužek česneku nahradí běžné antibiotika. Konzumujte ho v syrovém stavu, aby neztratil vitamíny. Můžete si ho klidně smíchat s medem a užívat po lžičkách celý den. Je jen na vás, jak se rozhodnete. V každém případě vám pomůže. Když je řeč o česneku, nesmíme zapomenout ani na cibuli. Už naše babičky znaly její léčivé účinky. Snědením jedné syrové cibule zaženete bolesti krku, rýmy a ústní dutinu zbavíte infekcí. Nejedna maminka dodnes používá cibulový sirup proti kašli. Cibulku nakrájíte na drobno a zasypete dostatečným množství cukru. Když pustí sladkou šťávu může se konzumovat. Děti chuť tohoto přírodního sirupu doslova zbožňují.

Zázvor, neocenitelný asistent v boji

Při chřipce se především musí pít hodně tekutin. V tomto vám určitě pomůže zázvor. Zázvorový čaj vás doslova postaví na nohy. Zahřeje celé tělo, povzbudí metabolismus a vdechne vám energii. Příprava zázvorového čaje je jednoduchá. Potřebujete kousek kořene, ten je třeba nastrouhat. Zalít vroucí vodou a nechat několik minut odstát. Po vyluhování můžete do čaje přidat lžičku medu nebo cukr. Budete cítit jak se vám do celého těla vlévá energie a vitalita.

Vitamíny ze zahrádky

Je všeobecně známo, že proti chřipce účinkuje vitamín C. Dopřejte si ho ve vypěstovaných surovinách. V citrusových plodech, listové zelenině, černém rybízu, brokolici, zelí, paprice, jablkách, rajčatech či křenu. Vitamín A naleznete v mrkvi. Kysané zelí vám také neocenitelný pomůže v boji s tímto nepřítelem.

Sponzorováno

Šalvějový dryák

Šalvěj má dezinfekční účinky. Skvěle působí při zánětu nosohltanu a angíně. Lžíci sušené šalvěje zalijte 2 dcl horké vody, přidejte 2 stroužky česneku a 4 hřebíčky. Nechte 15 minut vylouhovat a slijte.

Namažte si nos

Rýma, výtok z nosu a kapesník dráždí naši pokožku, takže je kolem nosu červená a rozbolavělá. Mažte si nos pravidelně léčivou mastí, například s obsahem heřmánku nebo mentolu.

Vypláchněte si nos solným roztokem

Solný roztok si můžeme snadno vyrobit i doma, ale můžete si ho zakoupit v lékárně například jako nosní sprej s obsahem mořské soli. Nejenže pomůže snížit otok nosní sliznice, ale odstraní i část nečistot a mikroorganismů, které se na nosní sliznici uchytily. Solné roztoky ve spreji nebo pro výplach nosu můžeme užívat dlouhodobě bez obav z nežádoucích účinků.

Ponořte nohy do teplé vody

Díky horké vodě se vám stáhnou cévy v těle a tím se i stáhne sliznice v nose a uvolní se vám pocit ucpaného nosu. Nohy po koupeli zabalte do teplých ponožek.

Malý zázrak na konec

Spojte antibiotické účinky česneku s vitamínem C. Už v dávných dobách se česnekovo-citronová kůra absolvovala každoročně. Posílí dostatečně imunitu, sníží váš cholesterol a krevní tlak. Že jak na ni?
Stačí vám 5 pokrájených citronů a 30 stroužků česneku. Vše spolu rozmixujte na kašičku. Zalijeme litrem vody a necháme přejít varem. No a zázrak je na světě. Pijte ho denně asi 20ml před jídlem po dobu tří týdnů. Tato kúra celé vaše tělo zregeneruje a povzbudí.

Chřipka není dobrý kamarád. A však po dni stráveném v posteli s našimi pomocníky, vám nebude dělat společnost dlouho. Zbavte se jí i díky radám, které určitě oceníte.

TIP: Jak přežít chřipkové období. A víte jak se léčí chřipka v Rusku?.

VIDEO: Na téma chřipka…

Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autor článku

    Daniel Borník (více o nás)

     

    Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva