Obsah článku
Pokud vám po porodu zůstalo větší bříško, anebo se vám tuk usadil v jiných partiích a nechce vás opustit, nezoufejte. Zkusit můžete kavitaci – liposukci bez bolesti.
Někdy se jí říká také bezbolestná liposukce, anebo liposukce třetí generace a její velkou výhodou je, že vše probíhá ambulantně a bez skalpelu. Kavitace je zkrátka moderní metodou, která je založena na tom, že se přebytečný tuk odbourává pomocí nízkofrekvenčního ultrazvuku.
Na jaře špeky neschováte
Snad každá žena po porodu to zná – postava se změnila, tuk se usadil na místech, kde jste dřív žádný neměla, na cvičení nemáte s malým dítětem sílu a na liposukci ani finance, ale ani odvahu. V zimě přebytečné centimetry ukryjete pod šikovně střiženou bundu, ale na jaře či v létě už nikoho neošálíte. Pokud chcete vypadat sexy a přitažlivě, musí jít špeky dolů. Jednou z možností, jak toho dosáhnout, je právě kavitace.
Kavitace nebolí – a je rychlá
Velkou výhodou kavitace oproti liposukci je, že vás nečeká žádná narkóza, a tedy nehrozí větší komplikace. Navíc je levnější, i když ne tak rychlá a přinese úbytek několika centimetrů v požadovaných partiích. Kolik, to je velmi individuální – zatímco někde ztratí i 10 až 14 cm, jiný třeba jen 1 cm. Nevýhodou kavitace je tedy to, že předem nevíte, jak na vás bude působit a o kolik budete štíhlejší, stejně jako to, že se pro lepší efekt většinou musí opakovat.
Tuk se rozbíjí ultrazvukem
Pokud o této metodě slyšíte poprvé, možná vás bude zajímat, jak vlastně probíhá a co se děje s vaším tělem. Princip je jednoduchý – pomocí ultrazvukové hlavice dochází k zahřání tukových buněk a k jejich uvolnění. Ve formě mastných kyselin jsou následně odbourávány z těla ven, a to pomocí lymfatického systému. Proto je velmi vhodné – a většina salónů to také automaticky nabízí – kombinovat kavitaci s následnou lymfodrenáží, která má za úkol aktivovat lymfatický systém. To je velmi důležité proto, aby byly buňky co nejrychleji a nejefektivněji odplavovány ven z těla. Protože to vše chvíli trvá, nejsou výsledky vidět okamžitě.
Komu se kavitace nedoporučuje
Jsou období, kdy není kavitace doporučována. Například:
- Těhotným a kojícím ženám.
- Ženám při menstruaci.
- Lidem s nemocemi jater, ledvin a s cévními poruchami.
- Lidem s nemocemi srdce a bypassem.
- Všem, kdo mají vysoký cholesterol, anebo berou léky na srážlivost krve.
- Lidem s kovovými implantáty v těle a po transplantacích.
- Těm, kdo užívají antibiotika, jsou nemocní či mají horečku.
Kavitace je rychlá a nebolí
Pokud se pro kavitaci rozhodnete, žádnou zvláštní přípravu potřebovat nebudete. Doporučuje se však před zákrokem zvýšit pitný režim, a naopak vynechat alkohol, kávu a černý čaj. Dodržovat zvýšený pitný režim se doporučuje i po zákroku s tím, že je dobré přidat i nějaký pohyb, aby výsledky byly co nejefektivnější. Zhruba za čtrnáct dní je možné zákrok na stejné tělesné partii zopakovat. Ošetření je bezbolestné a rychlé, zabere 20 až 60 minut. A na kolik vás vyjde? Záleží na požadované partii. Platí se za jednu oblast a ceny se pohybují zhruba od 1 500 Kč do 3 000 Kč za jednu partii a jednu aplikaci.
Sponzorováno
Anketa: Jak na vás působila kavitace?
Několika ženám jsme položili otázku ohledně kavitace. A jaké byly jejich odpovědi?
Tereza (30): „Na kavitaci jsem šla hned, jak jsem přestala kojit. Zůstalo mi velké neforemné břicho, kterého jsem se nemohla zbavit. Poprvé jsem byla lehce zklamaná. Přes břicho jsem ztratila jen dva centimetry, a to skoro nebylo poznat. Šla jsem však ještě jednou a konečně se na mě usmálo štěstí – ubylo mi dalších 7 cm v pase, a to už je dost. Uvažuji, že ji zkusím i na zadeček.“
Majka (25): „Byla jsem na kavitaci už několikrát – nechala jsem si ošetřit břicho, stehna a hýždě. Jsem maximálně spokojená, protože mám díky tomu o konfekční velikost méně. Navíc mě nic nebolelo a neměla jsem ani žádné problémy.“
Gabriela (33): „Byla jsem a znovu bych nešla. Stálo mě to několik tisíc a efekt skoro žádný. Úbytek přes stehno necelý centimetr. Možná kdybych šla znovu, bylo by to lepší, ale nechtěla jsem vyhazovat další peníze.“
A pár fotografií s porovnáním – Před a po
Trocha z vědy – jak kavitace funguje?
Ultrazvuková kavitace tuků využívá ultrazvuk s nízkou frekvencí k ovlivnění membrán tukové buňky – membránu vystaví silné vlně tlaku. Buněčná struktura nemůže vydržet tento tlak a rozpadá se do kapalného stavu. Tukové buňky nemají strukturní schopnost odolávat této vibraci a buněčná membrána se velmi rychle rozpadne.
Obsah tukové buňky, která je primárně tvořena triglyceridy, je rozložen do tekutiny a transportován přes vaskulární a lymfatické systémy do jater v přirozeném metabolickém procesu. Játra nerozlišují mezi tukem přicházejícím z kavitačního ošetření a tukem pocházejícím z konzumovaných potravin a zpracovávají materiál s využitím obvyklých mechanismů těla.
Pro koho je kavitace vhodná?
Tato léčba je ideální pro pacienty, kteří mají přibližně 3 cm tuku nebo něco málo více a vyžadují okamžitou redukci. V kombinaci s permanentními technikami redukce tuků může kavitace přinést neuvěřitelné výsledky.
A jaké zkušenosti s kavitací máte vy? Budeme moc rádi za komentáře a tipy pod článkem.
VIDEO: Liposukce 3. Generace – kavitace
VIDEO: Kavitace – ultrazvuková kavitační liposukce
Sponzorováno
Autor článku
Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
Štítky: Moderní medicína, Redukce hmotnosti
Přečtěte si také naše další články