Sponzorováno

Jak na břicho po porodu? Naše tipy… 4.64/5 (28)

bricho-po-poroduJak vyzrát na břicho po porodu? Začneme hned zostra. Strava a cvičení je základ. Pokud tyto dvě věci budete dodržovat, budete velmi na sobě „makat“, máte vyhráno. My jsme se dnes v článku zaměřili konkrétně na bříško. Chceme zde napsat pár cviků na zbavení se povislého bříška, které vám zůstalo po porodu. Většině z žen zůstane po porodu ještě „nějaké to bříško“. Některé zůstane tak velké bříško, jako kdyby byla v pátém měsíci těhotenství, jiné jakoby byla ve třetím měsíci. No a mizivé procento žen může děkovat tomu, že jejich bříško po porodu skoro vůbec není vidět. Ale těch není věru mnoho :)

Osobní zkušenost paní Martiny

Já jsem patřila do té kategorie, kde jsem vypadala jako v sedmém měsíci těhotenství. Všichni se mě vyptávali kdy se ten můj vysněný synek narodí. Uráželo mě to, že vypadám jako těhotná. Vždyť jsme ženy. Je to normální se urazit, když vám někdo řekne něco nepěkné na Vaši postavu :-)

V jednom článku jsem se dočetla, že už druhý den po porodu můžeme začít s cvičením. Dále bylo v článku zmíněno, že toto cvičení, které vám sem přihodím, podporuje úpravu tělesných orgánů, zpevňuje vytahané svalstvo břicha a pánevního dna. Cviky povzbuzují krevní oběh a předchází se tím zánětu žil. Dokonce se urychluje zavinutí dělohy, zajišťuje se její správné uložení v malé pánvi. Tyto cviky jsou dobré i pro tvorbu mateřského mlíčka. Takže milé maminky dejte chvíli své dětičky manželovi, příteli nebo rodince a vzhůru na cvičení. Zasloužíte si i vy najít si trošku volného času pro sebe.

TIP: Jak na hubnutí po porodu?

Cviky na břicho po porodu

Během prvních dvou dnů cvičte jen ty nejjednodušší cviky (spíše na zahřátí těla), až později přejděte k náročnějším cvikům. Nikdy necvičte tak, aby vás cvičení bolelo.

1. Pánevní houpání

Lehněte si na podlahu na záda, kolena pokrčte a chodidla mějte na zemi. Dítě leží na vašich nohou a na břiše. Vydechněte a zatlačte chodidla do podložky. Stiskněte zadek a tlačte do podlahy. Pak uvolněte chodidla a pohybujte pánví tak, abyste cítili, že se zadek zvedá od podložky. Vnímejte pohyb podél celé páteře směrem k hlavě, vnímejte, jak se váš záda narovnává při pohybu brady od hrudníku a jak se záda ohýbá při pohybu brady k hrudníku.

2. Posouvání nohou

Ležte na zádech, kolena mějte pokrčené a chodidla na podložce. Jednu ruku si položte pod křížovou část zad, uvolněte hrudník, zatlačte chodidly do podlahy, vnímejte, jak váš záda tlačí proti ruce. Stále tlačte záda proti ruce, pomalu posunujte obě chodidla dopředu tak, abyste cítili protažení nohou i břišních svalů. Prsty na nohou nadzvedněte. Stále dýchejte.

3. Sklapování

Sedněte si na podlahu, kolena mějte pokrčená u sebe, chodidla na podlaze, ruce zkřížené na hrudi. Uvolněte hrudník a záda pomalu spouštějte k podložce, nohy zároveň posunujte dopředu. Snažte se vnímat, jak se obratle postupně dotýkají podložky jako šňůra perel. Poté opět přibližujte kolena k nosu, zapřete se. Znovu se rozbalte a rytmicky pokračujte v tomto pohybu i nadále.

Sponzorováno

TIP: Podívejte se na TOP 7 domácích cviků na břicho

A nebo také můžete dělat různé variace sklapovaček.

4. Boční svinutí

Položte se na záda na podložku, kolena mějte pokrčené, levou rukou si podložte hlavu. Nadechněte se, vydechněte, uvolněte hrudník, nadzvedněte hrudník a ramena, zvedněte levé koleno. Koleno ohýbejte, dokud se nedotkne lokte. Setrvejte v této poloze několik sekund, zlehka dýchejte. Pak se pomalu vraťte do výchozí polohy. Stejný pohyb proveďte také na pravou stranu. Několikrát opakujte pohyb na obě strany.

5. Rotace

Posaďte se na zem do tureckého sedu. Dítě držte na kolenou. Upažte jednu ruku v úrovni ramene směrem za tělo, tělem rotujte a dívejte se za ruku.
Ruku položte za sebe na zem a podívejte se přes rameno. Vydržte v této pozici několik sekund. Vraťte se do výchozí polohy. Opakujte stejný pohyb i druhou rukou.

6. Síťová houpačka

Položte se na záda na podložku, pokrčte kolena, chodidla mějte rovně na podložce. Dítě držte posazené na svém břiše. Uvolněte hrudník, zatlačte chodidla a hlavu do podlahy, přitom nadzvedněte zadek. Kolébejte dítě ze strany na stranu. Pak se uvolněte a zadek položte zpět na podložku.

TIP: Jak na tuk na břiše?

7. Houpání dítěte

Položte se na záda, kolena jsou pokrčená, chodidla jsou paralelně s podložkou. Dítě leží na spodní části nohou čelem k vám, držíte ho v podpaží. Zpevněte bradu a pomalu zvedejte hlavu a ramena. Kolébejte se dopředu a dozadu.

8. Úplné zhoupnutí

Položte se na záda, kolena pokrčte, nohy uchopte pod koleny a zvedněte chodidla nad podložku. Houpejte se dopředu a dozadu s kulatým zády, udržujte stále stejnou vzdálenost mezi nosem a koleny. K dokonalému zhoupnutí dojde tehdy, jestliže se houpáním posadíte vzpřímeně.

9. Sbalení

Položte se na záda, pokrčte kolena, rukama držte spodní část nohou, lokty směřují dopředu. Snažte se, aby se hlava dotkla kolen, při pohybu zpět se hlava a kolena oddálí. Pohyb opakujte.
Možná se vám podaří posadit se. Necvičte silou. Tento cvik můžete provádět i s rukama za hlavou. Podívejte se na další tipy jak na ploché břicho.

Zajímavost: Přečtěte si i další tipy, jak na bříško po porodu

10. Stále výš a výš

Položte se na záda, kolena pokrčte, chodidla jsou na zemi. Dítě si položte na hrudník a držte jej v podpaží. Zvedněte dítě nad hlavu naproti sobě. Tlačte zadek do podložky. Dítě podržte v této poloze několik sekund. Pak si dítě pomalu položte na hrudník.

TIP: Problémy po porodu, o kterých se málo mluví

VIDEO: Cviky na zpevnění břicha po těhotenství

VIDEO: Blogerka o břichu po porodu

Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autor článku

    Daniel Borník (více o nás)

     

    Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky: , , ,

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva