Obsah článku
Připravte si pleťovou masku z hroznů, nohy ponořte do listů a dejte si sklenici šťávy. Budete se lépe soustředit. Máme pro vás pár dobrých hroznových tipů pro zdravou pleť. Čtěte dále pokud se chcete cítit lépe, svěžeji a odpočinutí.
Udělejte si masku z hroznové šťávy
Využijte sezónu a jednou do týdne si oživte pleť maskou. Vhodná je zejména tehdy, když pokožce chybí svěžest a vlhkost. Smíchejte pět lžic šťávy z červených hroznů se dvěma lžícemi „jednoduchého“ hustšího pleťového krému a s lžičkou medu. Dobře promíchejte a aplikujte na pleť. Nechte působit půlhodinu a smyjte. Maska výborně zjemní póry. Hroznová šťáva vám pomůže i v boji proti vyrážkám. Stačí, když tekutinu vícekrát do dne vklepete prstem do postiženého místa.
50x lepší než vitamín E
Kosmetický průmysl oceňuje na hroznech zejména takzvané oligomerní proantokyanidiny, které najdete pod zkratkou OPC. Jde o skupinu látek, která má přirozeně silný antioxidačních účinek. Některé zdroje uvádějí, že je až padesátkrát vyšší než v případě vitaminu E.
Výtažky OPC se proto využívají zejména v přípravcích proti stárnutí. Zachovají pružnost kapilár a chrání pokožku před vlivem životního prostředí. Šedesát procent této látky se nachází v jadérkách, dvacet ve slupce hroznů. Zajímavostí je, že na získání kilogramu OPC se spotřebují asi tři tuny hroznů.
Sponzorováno
Na nohy i do žaludku
Pokud máte unavené, oteklé nohy, připravte si koupel z listů vinné révy. Ty díky velkému množství flavonoidů výborně posilují cévy. Padesát gramů listů zalijte ve vaničce horkou vodou a nechte louhovat asi dvacet minut.
Nohy ponořte do vlažné vody a během relaxačního koupele si pochutnávejte na bobulích hroznů. Posílíte si imunitu a nervový systém. Navíc zlepšíte funkci všech smyslových orgánů. Máte před sebou ještě kopu roboty? Vypijte sklenici hroznové šťávy. Nápojem rychle zaženete únavu a nastartujete koncentraci.
Olej pro citlivky
Hroznový olej je bohatý na esenciální a nenasycené mastné kyseliny. Jde zejména o kyselinu linolovou, která se přirozeně nachází i v horní vrstvě kůže. Hroznový olej jí obsahuje kolem sedmdesát procent.
Výrobky s jeho obsahem ocení zejména citlivá a suchá pleť. Za studena lisovaný olej je bohatý i na vitamin E. Čistý olej využívejte i na masáže. Výborně změkčuje suché paty. Hroznový olej se lisuje z peciček (semen) hroznů, které se separovaly z matolin mechanickou cestou na sítu. Před lisováním se pecičky šrotují. Lisovat lze na různých druzích lisů, např. šroubovém (šnekovém), pístovém atd..
Hroznový olej má vynikající antioxidační účinky a působí preventivně proti řadě chorob. V hroznovém oleji je vysoký obsah sloučenin zvaných oligomerní proanthocyanidiny (OPC). OPC jsou chemicky známy jako flavonoidy či polyfenoly. Antioxidační účinky těchto látek snižují riziko aterosklerózy a rakoviny, zvýšují pevnost žil či podporují zdraví očí.
Sponzorováno
TIP: Podívejte se na TOP 10 receptů na pleťové vody
Sponzorováno
Autor článku
Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
Štítky: Pitný režim a hydratace, Pleť a pokožka těla
Přečtěte si také naše další články