Sponzorováno

Kokosové máslo a zdraví – mimořádně vhodné pro ošetřování pokožky 4.91/5 (22)

Kokosové máslo pomáhá hojit rány a odstraňovat jizvy.

Kokosové máslo pomáhá hojit rány a odstraňovat jizvy.

Kokosové máslo je výživnější jako kokosový olej, posiluje strukturu poškozených vlasů, zvlhčuje vlasové folikuly.

Kokosové máslo – ještě prospěšnější než kokosový olej

Rozdíl mezi kokosovým máslem a kokosovým olejem je obsah vlákniny. Možná si myslíte, že jde o stejný produkt, ale odlišnost spočívá i v procesu výroby. Kokosový olej se získává z dužiny zralého kokosu lisováním. Kokosové máslo se vyrábí mletím jádra do smetanové konzistence. Svou konzistencí připomíná šlehačku. Obsahuje přibližně 65% oleje. Chuť je výraznější, plnější. Obsahuje bílkoviny, vitamíny, enzymy, minerály.

Organicky za studena lisované kokosové máslo si zachovává všechny své výživové vlastnosti, vitamíny a enzymy. Kvalitní másla neobsahují žádné aromata, bělící přísady. Jde o čistý produkt. Kokosové máslo je mimořádně vhodné pro ošetřování pokožky. Odstraňuje odumřelé buňky, dodává tělu potřebnou vlhkost, udržuje pokožku jemnou a hladkou. Proniká hluboko do pokožky a posiluje podkožní tkáň. Pomáhá hojit rány a odstraňovat jizvy. Kokosové máslo je výživnější jako kokosový olej, posiluje strukturu poškozených vlasů, zvlhčuje vlasové folikuly.

Máslo vmasírujme do vlasů a nechme působit hodinu. Následně omyjeme vodou. Kokosové máslo má ochlazující účinky a je vhodné po opalování. Odstraňuje makeup, po smíchání se solí vznikne peeling. Pokožku čistí od odumřelých buněk a zároveň vyživuje. Kokosové máslo je vhodné i jako náhrada zubní pasty, pomáhá v boji proti paradentóze, odstraňuje zubní povlak, má bělící účinky.

Kokosová zubní pasta – jak ji vyrobit?

Smíchejte kokosové máslo s jedlou sodou, nebo kurkumou. Může se přidat tekutá stévie, xylitol, případně mátový olej.

Sponzorováno

Kokosové máslo a zdraví

Obsahuje kyselinu laurovou (44%) a kyselinu myristovou (17%). Kokosové máslo a olej obsahují zdravé, středně nasycené triacylglyceroly, které jsou stavebním prvkem každé buňky. Pomáhají snižovat hladinu cholesterolu v krvi.

Triglyceridy jsou chemickou formou, ve které existuje většina tuků v jídle tak v těle. Jsou také přítomny v krevní plazmě a – ve spojení s cholesterolem – tvoří i plazmové lipidy. Triglyceridy v plazmě pocházejí z tuků v naší stravě, nebo se v těle vytvářejí z jiných zdrojů energie, jako jsou např. karbohydráty. Kyselina laurová, která se nachází i v mateřském mléce, pomáhá posilovat imunitu, ničí bakterie, viry. Podporuje vstřebávání vápníku, ničí kvasinky. Kyselina kaprylová má výborné antimykotické účinky.

Domácí kokosové máslo – jak ho vyrobit

Nejvhodnější je použít raw produkty, ve kterých se kvůli šetrnému zpracování do 42 stupňů zachovávají všechny enzymy, vitamíny a minerály.

Co budete potřebovat?
250 gramů strouhaného kokosu
1 lžíce kokosového oleje
1 lžíce vanilkového extraktu
špetka soli

Všechny ingredience vložte do výkonného mixéru a rozmixujte na nejvyšších otáčkách dohladka. Trvá to přibližně 5 minut. Mixér nechte vícekrát odpočinout. Takové kokosové máslo je vhodné na vaření, pečení, odličování, pleťový a tělový krém … Máslo skladujeme v chladničce.

Zdravá šlehačka s kokosovým máslem

3/4 hrnku nepražených kešu ořechů (namočené do vody na cca 3 – 7 hodin a propláchnuté)
1/4 hrnku rozpuštěného kokosového másla
1-2 polévkové lžíce sladidla (xylitol, kokosový cukr, agáve)
1/4 hrnku vody

Vše spolu pomixujeme a dáme vychladit. Podáváme s ovocem.

TIP: kokosový olej jako potravina

VIDEO: Domácí kokosové máslo v 90 vteřinách (anglicky)

Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autor článku

    Daniel Borník (více o nás)

     

    Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky: ,

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva