Obsah článku
Pozitivní vlastnosti a přednosti březového cukru
- Snižuje nepřirozený pocit hladu
- Snižuje chuť na sladké a uhlohydráty
- Napomáhá trávení, působí proti zácpě
- Udržuje a stabilizuje hladinu cukru v krvi
- Nezvyšuje potřebu inzulinu v těle
- Je nízkokalorický
- Zabraňuje tvorbě zubního kazu, zubního kamene
- Snižuje tvorbu škodlivých bakterií v organismu
- Je použitelný při mykotických onemocněních, i při Candidě
- Neokyseluje, očišťuje organizmus
- Podporuje vstřebávání vitamínů skupiny B i kalcia v organismu
Březový cukr je nový druh krystalového cukru – přírodní cukr, který chutí, sladkostí i použitím se téměř úplně vyrovná klasickému řepnému nebo třtinového cukru. Jeho pozitivní vliv na zdraví potvrzuje množství studií a vědeckých testů i stále větší počet pozitivních spotřebitelských ohlasů.
Březový cukr je vzhledem stejný jako běžný cukr, je stejně použitelný, avšak má o 40% nižší kalorickou hodnotu. Má množství pozitivních vlivů na lidský organismus: netloustne se z něj, neokyseluje organismus, je antibakteriální, podporuje trávení, nepřispívá k tvorbě zubního kazu, proto je vhodný pro diabetiky, při redukční dietě, pro těhotné ženy trpící těhotenskou cukrovkou, při nedostatku vápníku i pro děti a dospělé trpící zubním kazem.
Zajímavost: Březový sirup je sladidlo vyráběné z březové mízy podobným postupem, kterým je vyráběný známější javorový sirup z javorové mízy.
Březový cukr ochraňuje zuby
Odborníci mluví o zubním kazu jako o civilizační chorobě. V současnosti je považován za globální problém, který způsobuje rozsáhlé kazy, bolestivé onemocnění dásní, předčasnou ztrátu zubů od miminek až po dospělé. Příčina je složitá, ale největší riziko znamená častá konzumace sladkých jídel a nedostatečná ústní hygiena.
Ústní dutina a zuby jsou hlavní bariérou při ochraně organismu před infekcemi a bakteriemi. Slabý ochranný mechanismus napomáhá vzniku mnoha onemocnění. Konzumací březového cukru se nejenže lze zabránit vzniku zubního kazu, ale zlepšuje se i stav již napadených zubů.
Vědecké výzkumy ukázaly, že matky, které během kojení užívaly březový cukr, výrazně snížily možnost vzniku bakterií způsobujících zubní kaz v ústech svých dětí. V případě těchto dětí i ve starším věku se vyskytuje značně méně stomatologických problémů.
Březový cukr ochraňuje naše zuby:
- zabraňuje tvorbě bakterií v ústní dutině,
- obnovuje poškozenou zubní sklovinu,
- odstraňuje zubní plak.
Zubní kaz způsobují bakterie v ústní dutině, které napomáhají vstřebání cukru. Konzumací řepného, ovocného, třtinového a hroznového cukru počet těchto bakterií roste. Tyto bakterie produkují kyseliny, které oslabují zubní sklovinu a tím podporují vznik zubního kazu. Oproti tomu tyto bakterie nejsou schopny vstřebat březový cukr, netvoří se ani kyselina, předchází se tedy vzniku zubního kazu a udržuje se stabilní úroveň pH v ústech.
Sponzorováno
Mnoho výzkumů dokázalo, že pravidelná konzumace březového cukru vrací zubům ztracené minerální látky. Jelikož bakterie v ústech nevytvářejí kyseliny, hladina pH v ústech neklesá, čímž se zabraňuje ztrátě minerálních látek ze zubů. V některých případech je tento proces prospěšný i na drobné zubní kazy, které se tím zacelují.
Pravidelnou konzumací březového cukru se zabraňuje ukládání zubního plaku v ústech, čímž se snižuje riziko vzniku zubního kazu.
Březový cukr při dietách
Nadváha i když v malé míře – způsobuje mnoho civilizačních chorob. Příčinou jejího vzniku může být prudké zvýšení hladiny inzulínu a tím vyvolaný pocit hladu, což způsobuje přejídání, zvýšený příjem kalorií a uhlohydrátů jakož i trávicí problémy.
V dnešní době téměř neexistují potraviny, které by neobsahovaly klasický cukr. Téměř nepřetržitý příjem cukru pravidelně a drasticky zvyšuje hladinu krevního cukru a tím i chuť k jídlu. Naproti tomu v průběhu trávení březového cukru se udržuje v těle stabilní hladina cukru, čímž se snižuje chuť k jídlu i pocit hladu
Použitím březového cukru se:
- snižuje chuť k jídlu
- potlačuje pocit hladu
- snižuje příjem uhlohydrátů
- snižuje kalorický příjem
- podporuje trávení.
1. Březový cukr snižuje chuť k jídlu
V porovnání s klasickým cukrem, březový cukr zvyšuje hladinu cukru v krvi postupně, tím organismus nemusí zbytečně produkovat inzulín. Tím se snižuje chuť k jídlu a potlačuje se pocit hladu.
2. Březový cukr je nízkokalorický
Nadváha vzniká tehdy, jestliže příjem kalorií převyšuje jejich spotřebu. Oproti klasickému cukru má březový cukr o 40% méně kalorií. Při klasickém cukru je obsah kalorií 400 kcal / 100 g, zatímco při březovém pouze 240 kcal / 100g.
3. Březový cukr je snadno stravitelný
25% březového cukru se v játrech přeměňuje na krevní cukr – glukózu, 75% prochází tenkým střevem nestrávené, střevní flóra ho přeměňuje na tukovou kyselinu, z níž játra získává energii, díky čemuž se neusazuje v těle jako tuk. V podstatě tedy jen 25% březového cukru je sacharid. Část glukózy tělo váže ve formě vody, jehož se intenzivní dietou rychle zbaví a tím i několika kilogramů. Ve skutečnosti se tělo zbavuje pouze vody, tuk zůstává nedotčen.
4. Březový cukr podporuje trávení
Pomalé trávení umožňuje organismu vstřebat a uskladnit větší množství potravy. Pokud podpoříme trávení, urychlí se vstřebávání, sníží se množství a tím i šance na přibírání.
Březový cukr není prostředek na hubnutí, ani prázdné kalorie. I on obsahuje kalorie. Ale nezvyšuje pocit hladu, čímž napomáhá účinnosti diety. Pravidelným používáním březového cukru, zvýšením tělesné aktivity značnou měrou přispějeme k ochraně našeho zdraví.
Přečtěte si jaké má bříza zdravotní benefity.
Další pozitivní vlastnosti březového cukru
Zabezpečení a udržování optimální kyselosti organismu je podstatou zdravého životního stylu. Mírně zásaditý březový cukr pozitivně ovlivňuje celý trávicí cyklus a alkalizuje organismus.
Březový cukr přirozeným způsobem podporuje činnost střev, zabraňuje vzniku zácpy, čímž napomáhá vyprazdňování usazenin a jedů, čili očišťuje – detoxikuje organismus. Přečtěte si také, čím dalším se dá nahradit cukr.
Březový cukr neposkytuje živiny pro více druhů bakterií, čím nás prokazatelně chrání před zubním kazem, snižuje výskyt zánětů močových cest, zabraňuje onemocněním horních cest dýchacích, snižuje astmatické potíže. Zabraňuje usazení bakterií v ústní dutině a pomáhá předcházet zánětům. Každodenním užíváním snižuje výskyt zánětů středního ucha o 40%. Při mírných formách onemocnění může dokonce nahradit antibiotika.
Pružnost pokožky zajišťuje kolagen. Věkem se ztrácí jeho vlhkost a pružnost, proto se pokožka ztenčuje a vznikají vrásky. Březový cukr podporuje tvorbu kolagenu, stávající se stává pružnějším a pleť vypadá mladší. Podporuje vstřebávání vitamínu B, čímž se zlepšuje kvalita pleti, vlasů a nehtů.
TIP: Podívejte se, jaké zdravotní účinky má březová voda
VIDEO: Jednoduchý způsob čerpání mízy z břízy
Sponzorováno
Sponzorováno
Autor článku
Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
Štítky: Sladidla a zdraví
Přečtěte si také naše další články
Nekolikrat je clanku napsano ze okyseluje organismus a pak ze neokyseluje….jak to tedy je?
Zatímco klasický cukr okyseluje, xylitol zvyšuje alkalitu. Tedy neokyseluje.