Sponzorováno

Masky a zábaly z rostlin pro všechny typy pleti – které bylinky použít? 4.92/5 (12)

Masky a zábaly z rostlin pro všechny typy pletiMezi nejúčinnější prostředky kosmetického ošetřování patří masky a zábaly. Věděly to už naše babičky a dnes vám i my prozradíme několik receptů. Příroda v sobě ukrývá velkou moc, která se dá využít i ve prospěch vašeho zdraví a krásy.

Jaký je rozdíl mezi zábalem a maskou?

Zábal se nanáší na pleť teplý. Na pokožce následně vytváří porézní obal, který propouští vzduch, a nakonec se dá smýt teplou vodou. Zábalem se pokožce prostřednictvím tuků nebo bylinek dodávají účinné látky.

Maska se nanáší studená, po usušení vytváří na pokožce neprodyšnou vrstvu, ztuhne a odstraňuje se po určitém čase účinkování stažením, nebo se může smýt teplou vodou. Pokožka je po stažení masky jemná.

TIP: Jak poznat, jaký máte typ pleti?

Jak si připravit masku nebo zábal?

1. Nejprve si očistěte pokožku čistícím krémem nebo pleťovým mlékem. Nejlépe působí maska ​​tehdy, když si předtím přiložíme na obličej teplý obklad, nebo si napaříme tvář, aby se rozšířily póry.

2. Aby se nám maska ​​nedostala do očí, přiložíme si na ně vatové tampóny namočené do vlažného odvaru z ruského čaje, heřmánku nebo plodů fenyklu.

3. Hmotu masky či zábalu si naneseme špachtlí nebo štětcem na obličej a na krk (okolí očí, úst a štítné žlázy necháme volné).

4. Během působení masky (obvykle 20-30 minut) si dopřejme klid, pohodu a snažme se celkově uvolnit. Vhodné je také nemluvit, aby svalstvo obličeje zůstalo v klidu.

5. Zaschlou masku či zábal si pak odstraníme tak, že kus vaty namočíme do vlažné vody, umyjeme si jím obličej, přičemž masku či zábal si jemně setřeme.

6. Po odstranění masky si obličej omyjeme studenou vodou.

7. Po použití masky je vhodné ještě alespoň ½ hodiny odpočívat.

Sponzorováno

Masky a zábaly si přikládáme jednou týdně nebo alespoň jednou za 14 dní. Když chceme vypadat zvlášť svěže, přiložíme si masku 2 – 3 hodiny před dobou, kdy má být viditelný kýžený výsledek.

Právě dnes se dozvíte několik receptů, které vám pomohou k hladké a hebké pleti. Před nanášením masky či zábalu si však tvář nejdříve připravte.

Recepty na masky a zábaly

Maska z banánu

Dužinu banánu rozmačkáme vidličkou, naneseme ji na obličej a na krk a necháme působit 10 – 15 minut. Maska je vhodná i citlivou pleť.

Šťáva z čerstvé dřeně brutnáku lékařského

Přikládá se na obličej jako zábal, který zjemňuje a vyhlazuje pokožku, stahuje vlásečnice, následkem čehož zarudlá tvář zbledne. Více si o brutnáku přečtěte zde.

Zábal z čajoviny

Květy černého bezu, květy lípy, květy heřmánku. Čajoviny smícháme stejným dílem a zalijeme je horkou vodou. Vzniklou kašovitou směs přiložíme ještě teplou na obličej a přikryjeme gázou. Na tuto vrstvu přiložíme ještě další vrstvu gázy, aby se kaše přilnout. Necháme působit 20 minut.

Výživná maska ​​z jahodové dřeně a brambor

Do rozmiaganých zahradních jahod přilijeme mléko a přidáme rozmiagané vařené brambory. Masku necháme působit 20 minut. Potom tvář omyjeme heřmánkovým nálevem nebo jen teplou vodou. Jahody obsahují síru, která velmi příznivě působí na pleť.

Maska ze zápary listů nebo pupenů olše lepkavé

50 g čajoviny přelijeme 0,5 litru vroucí vody. Zápar smícháme s ovesnou moukou na kaši. Maska dobře čistí a napíná pleť. Zároveň podporuje prokrvení pokožky. Naneseme ji na pleť a necháme působit asi 20 minut.

Maska z droždí s mrkví – výživná

V mléce rozdrobíme droždí a přidáme tolik nastrouhané mrkve pokapaný olivovým olejem, až vznikne kašovitá hmota. Masku necháme působit 20 minut. Pak obličej omyjeme teplou vodou.

TIP: Podívejte se na přírodní masky na obličej

VIDEO: Aplikace bahenní masky

Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autor článku

    Daniel Borník (více o nás)

     

    Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky: ,

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva