Sponzorováno

Redcord – rehabilitační nástroj pro léčbu 4.86/5 (7)

Redcord - rehabilitační nástroj pro léčbuRedcord je terapeutický přístroj pro fyzioterapii a cvičení a je velmi užitečnou pomůckou fyzioterapeuta a trenéra v jejich každodenní práci. Využívá se pro individuální cvičení i cvičení ve skupinách. Má své místo i jako nástroj v oblasti prevence následků přetížení z důvodu výkonu povolání. Je často organizovaně využíván zaměstnanci firem aby předcházely následkům z jednostranného zatížení jako je dlouhodobé sezení (manažerské práce – např. Přetížení krční páteře nesprávným držením hlavy a špatným sezením), delší a opakované jízdy autem (řidiči z povolání, nevhodná dlouhodobá pozice často v nízkém sedě), řemeslníci (pozice v nichž vykonává profesi často přetěžuje některou z oblastí těla co vyústí do bolesti ramen, bederní části zad, krku atd.)

Velké možnosti využití jsou také ve sportu v oblasti prevence úrazů a léčby poúrazových stavů a v oblasti možnosti funkčního tréninku. Velmi dobré zkušenosti mají s Redcordem sportovci napříč celého spektra vrcholového sportu (lyžování, fotbal , hokej, atletika, cyklistika, judo, házená, plavání …).

Redcord můžeme doplnit o různé druhy popruhů a doplňků tak, aby velikost zatížení byla vždy adekvátní ke stavu klienta a funkčním schopnostem cvičícího jedince. Terapeut může pomocí popruhů a umístění klienta ovlivnit úroveň zátěže, směr pohybu i zatížení jednotlivých kloubů. Popruhy mohou dosáhnout úplné odlehčení těla, najít relaxační či úlevové pozici při bolestivých stavech. Popruhy také výrazně snižují i zátěž fyzioterapeuta, systém slouží místo rukou fyzioterapeuta, protože umožní pacienta (klienta) nastavit do potřebných pozic a z nich poté potřebnou aktivní terapii provést. Redcord je vyvinut na základě nápadů a potřeb fyzioterapeuta, lékaře, trenéra ale i klienta.

Sponzorováno

Redcord i doma

Redcord je snadno ovladatelný a proto ho můžeme dobře využívat i při cvičení doma, např. při cvičení zaměřené na odstranění chronické bolesti zad, při cvičení kyčelních kloubů, nebo jiných problémů. Jeho hlavní náplní je léčba chronické bolesti (zad, ramen, krku, kloubů končetin atd.). Pokud není žádná bolest můžeme přejít na funkční trénink s trenérem.

Funkční trénink pomocí REDCORD

Definujeme ho jako souhrnné cvičení, které zapojuje do činnosti maximální množství svalových skupin při napodobování základních pohybových stereotypů (tlak, tah, rotace, výpad, dřep, předklon). Funkční trénink představuje modelovou situaci zahrnující zrychlení, zpomalení a stabilizaci svalových skupin ve všech třech rovinách pohybu. Trénink vede k vyšší svalové rovnováze, zlepší sílu, svalovou vytrvalost, rovnováhu, koordinaci a svalovou stabilitu. Pozitivně napomáhá kloubní stabilitě a výrazně přispívá k prevenci zranění pohybového aparátu, se prioritně zaměřuje na součinnost nervového a svalového systému. Trénink probíhá formou individuálního nebo skupinového tréninku. Dominantní vlastností funkčního tréninku je využívání vlastní hmotnosti cvičence jako zátěže nebo odporu pro dosažení zvýšení relativní síly.

Redcord se používá na

• zvyšování výkonnosti
• prevenci úrazů
• rehabilitaci

Jejich podstatou je aktivní spolupráce klienta a terapeuta (trenéra) na základě přesného funkčního vyšetření (Redcord active test), což nám umožní velmi přesné funkční vyšetření klienta. Následná terapie (trénink) je soustředěna na nalezené „slabé články“ funkce klienta. Léčba je z toho pohledu velmi individuální a terapie umožňuje každému klientovi aktivní přístup v úrovni jeho schopnosti. Je co nejvíce zacílená na postiženou funkci a tím je výsledek velmi efektivní, což potvrzuje léčebné úspěchy u mnoha pacientů s chronickými bolestmi, ale i zlepšení výkonnosti sportovce.

TIP: Podívejte se na oficiální Youtube kanál RedCordu

VIDEO: Redcord v praxi

Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autor článku

    Daniel Borník (více o nás)

     

    Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost




    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva