Obsah článku
Příroda je mistryní tvorby, ale zároveň má někdy tak trochu smysl pro humor. Jak jinak by bylo možné, že přesto, že máme párové orgány, tak někdy nejsou stejné? Vaše pravé oko se určitě trochu liší od levého. Rozdílné jsou prsy, uši, ruce.
Obvykle jsou rozdíly minimální a ani si jich nevšimneme. Když je však jeden stydký pysk velmi odlišný a jiný než druhý, případně kdy se oba zvětší tak, že je život s nimi hodně diskomfortní, není určitě na škodu požádat o pomoc lékaře.
Úprava stydkých pysků, tedy zákrok, kterému se říká labioplastika, je dnes naprosto standardní operace, kterou podstupují ženy různého věku. Důvodem může být snaha o svěží a mladistvý vzhled intimních partií a stejně tak zlepšení kvality života. Každá žena má svůj důvod, a je to tak v pořádku.
Co krok, to nepříjemný pocit
Zvětšené stydké pysky se totiž o sebe třou, což může způsobovat nepříjemný pocit a značný diskomfort. Takto „obdařená“ žena si nemůže užít třeba cyklistiku, běh, nepohodu dokáže vytvořit i obyčejné sezení a plavání nebo lenošení na pláži. To jsou všechno věci, které si žena se zvětšenými stydkými pysky užít nemůže.
Mnoho žen, které trpí zvětšenými stydkými pysky, má potíže se cvičením, hygienou, infekcemi močových cest, sexuální aktivitou a jinou fyzickou aktivitou.
Problém ale může být také, jen estetický, jako jsou různé druhy asymetrie těchto partií. Jeden pysk může být větší než druhý, raritou není ani to, že pysky jsou zvětšené pouze v některé jejich části. Každá žena jistě chce, aby „tam dole“ vypadala krásně.
Hojení rány je polovina úspěchu
Tento operační zákrok se dnes již provádí v lokální anestezii.
Obvykle je labioplastika hotová do hodiny, někdy i dříve, ale, což je důležité, měla by mu předcházet konzultace s lékařem. Pacientka musí být předem poučena o samotném zákroku, jakož i o pooperačním průběhu a ošetřování. Dobře provedený zákrok totiž není ještě zárukou požadovaného efektu, rovnocenný podíl má i dodržování pooperační péče, jako je zvýšená hygiena inkriminovaných partií zejména po návštěvě toalety a samozřejmě potřebný domácí klidový režim, tj. žádná fyzická námaha, sport a podobně.
Po samotném zákroku zůstává pacientka nějaký čas ve zdravotnickém zařízení na sledování lokálního nálezu, jakož i celkového stavu, a to přibližně půl až jednu hodinu podle okolností.
Bezprostředně po zákroku totiž může dojít ke krvácení, proto aplikujeme na ránu preventivně studené obklady. Následně klientka v případě stabilizovaného celkového stavu a lokálního nálezu odchází v doprovodu druhé osoby domů.
Klidový režim s vyvýšenými dolními končetinami a správná hygiena jsou na zhojení pooperační rány velmi důležité.
Sponzorováno
Pooperační péče po labioplastice
Genitální oblast žen je velmi citlivá a obecně vyžaduje náležitou péči. Když si tedy necháváte provést zákrok, jako je labiaplastika, je třeba si před zákrokem uvědomit, že pak musíte dodržovat několik základních pooperačních pokynů.
Jak bylo výše uvedeno, důležitý je klidový režim trvající nejméně týden a volné oblečení (sukně, punčošky, legíny) z prodyšné látky, aby operované místo nebylo zbytečně utiskované a bylo udržováno v suchu s minimálním pocením inkriminované oblasti.
Operované místo jednoduše potřebuje „vzduch“, doporučuje se nosit slipová vložka s dezinfekčním roztokem jako prevence infekce v ráně.
Teprve po několika dnech doporučujeme řepkovou koupel. Řepík lékařský totiž pomáhá při hojení, ale pokud se aplikuje příliš dlouho, rána se může rozmočit a to určitě není dobré.
Samozřejmě, první týdny po zákroku se nedoporučuje ani sport, ani milování.
Předčasný návrat k činnostem může totiž vyvinout tlak na ránu a zbytečně oddálit proces hojení.
Snížená citlivost, ale jen dočasně
Citlivost v těchto oblastech, respektive v místě operační rány bude určitou dobu snížena jako po každém operačním zákroku, když dojde k přerušení kožních větví nervů probíhajících v podkoží celého těla. Ale pouze dočasně. Jizva vyzrává i půl roku až rok po určitých typech operačního zákroku a s tím je spojena i regenerace nervových vláken, a tedy i obnova citlivosti. Pokud se po operaci dodrží doporučený postup, určitě se časem vše vrátí do normálu, i citlivost v této intimní oblasti.
K tomu si připočtěte zvýšenou kvalitu života, pohyb bez nepříjemných pocitů a omezení a už žádný ostych, když se svléknete. Nové sebevědomí můžete získat bez ohledu na věk, v kterékoli fázi života.
Kdy labioplastiku raději ne?
Labioplastika není vlastně věkově omezena, ale nedoporučujeme ji ženám, které plánují v krátkém čase otěhotnět.
Důležité je také správné načasování operace, které je hned po menstruaci. Není totiž vhodné, pokud dojde ke znečištění operační rány menstruačním krvácením. To je také důležité.
Sponzorováno
Máte s tímto typem operace nějaké zkušenosti? Budeme rádi za vaše komentáře pod článkem.
Co si ještě přečíst na toto téma?
- Vulvovaginitidy – co je to – příznaky, příčiny, druhy a léčba
- Kokosový olej na intimní partie a vaginální suchost – dá se použít?
- Vaginální suchost (vaginální atrofie) – jak na ni?
- Estetická genitální chirurgie (intimní operace) vám může zlepšit sexuální život
Zdroje článku a studie na toto téma
- Studie - psychologické výsledky a výhody labioplastiky Autor: Gemma Sharp
- Labioplastika: 24měsíční zkušenost u 58 pacientů Autor: Marisa M Surroca
Autor článku
Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
Štítky: Intimní problémy, Operace
Přečtěte si také naše další články