Sponzorováno

Léčení neplodnosti pomocí alternativní medicíny 4.83/5 (6)

Léčení neplodnosti pomocí alternativní medicínyOrtel gynekologa o neplodnosti je pro každého zdrcující. Vaši úzkost střídá hněv a skleslost. Příčiny neplodnosti jsou různé – nedochází k uvolňování vajíčka, slabé spermie, neprůchodné vejcovody, špatné uhnízdění vajíčka v děloze. Léčba neplodnosti se v poslední době revolučně změnila a zahrnuje hormonální léčbu, chirurgické nebo mikrochirurgické zákroky, a pokud vše selže, přistupuje se k metodě asistované reprodukce. Ukáže-li se, že vy ani váš partner nemáte žádné onemocnění, které by bránilo fyziologickému početí, můžete vyzkoušet alternativní medicínu.

Čínská medicína a neplodnost

V čínské medicíně je neplodnost jedním z hlavních témat. Tradiční čínská medicína definuje dvě příčiny neplodnosti: nedostatek a blokádu. Blokády jsou spíše tématem pro psychology a pomoci je uvolnit může i takový krok, jako je koupě chlupatého mazlíčka (žena přestane myslet na své problémy a dostane se do pohody). Na léčení problému nedostatku tradiční čínská metoda úspěšně používá metody fytoterapieléčba bylinami.

Neplodnost a možnosti alternativní medicíny

Akupunktura

Akupunktura zpravidla reguluje zánětlivé procesy, což je spása pro ženy trpící endometriózou, zvyšuje cirkulaci krve v děloze, co vyživuje folikuly a vytváří hladké, zdravé endometrium. Pomoc akupunkturisty vyhledávají ženy, které chtějí většinou jen optimalizovat cyklus, nebo si podpořit zdraví svých reprodukčních orgánů a které by pravděpodobně otěhotněly i bez pomoci, jakož i ty, co využívají konvenční medicínu. Ale chodí i takové ženy, co mají například zablokován vejcovod nebo syndrom polycystických vaječníků (PCOS) s pravděpodobností početí 1% a nyní mají už 2 děti. Taktéž se často při vyšetřeních zjistí, že muž nemá dostatek spermií nebo nejsou dostatečně kvalitní či pohyblivé. V tomto případě může také pomoci akupunktura.

Sponzorováno

Biorezonanční přístroj

Tradiční čínská medicína však dokáže nešťastné dvojice vyléčit nejen pícháním jehliček, ale i s využitím přístroje Bicom Optima. Ten v sobě spojuje principy tradiční čínské medicíny s nejnovějšími výzkumy v oblasti biorezonance. Pokud máte imunologický problém, touto metodou se dá úspěšně vyléčit. Nejprve oba partneři absolvují vyšetření, které vyloučí všechny fyzické a psychické onemocnění, a pokud se potvrdí, že neexistují žádné překážky, aby zplodili potomka, pak vás tímto přístrojem lékař diagnostikuje – zjistí imunologické profily a funkční stav všech orgánů. Bicom Optima dokáže problémy nejen najít, ale některé i léčit. Na bázi elektromagnetického vlnění dělá specifickou desenzibilizaci proti protilátkám partnera. Sníží protilátkovou odpověď partnera vůči partnerovi a pak už nic nebrání, aby se vajíčko oplodnilo nebo se uchytilo v děloze.

Čínské odvary

Proč se vlastně léčí orgány, které na první pohled nemají s otěhotněním nic společného? Podle principů čínské medicíny všechno se vším souvisí a vliv na otěhotnění mají i věci zdánlivě s ním nesouvisející. Podle diagnózy se namíchají recepty přesně na míru a při dlouhodobém užívání se harmonizuje funkce oslabeného orgánu.

Vysokoproteinová dieta

Pokud máte vysokou nadváhu, každý gynekolog vás upozorní, že nadbytečné kilogramy snižují vaše šance otěhotnět. Zejména nitrobřišní tuk je velmi negativní faktor, protože přes hypofýzu tlumí všechny orgány, které hypofýza řídí, zejména štítnou žlázu, nadledvinky, ale i vaječníky. Vysokoproteinová dieta velmi efektivně a za krátkou dobu nitrobřišní tuk zredukuje.

Léčba neplodnosti akupresurou

Po celá staletí, ženy používají akupunkturu k léčbě neplodnosti tím, že stimuluje různé tlakové body na těle. Pokud jehly nebudí vaši důvěru, stejný účinek se dá dosáhnout i s akupresurou, která využívá tlak prstů. I když si můžete vyhledat odborníka, můžete ji zkusit udělat sami. Internet nabízí spoustu návodů, jak při akupresuře postupovat. Ale ten odborník bude jistější :)

TIP: Podívejte se na metody vyšetření neplodnosti u mužů

VIDEO: Léčba neplodnosti – jaké jsou nejčastější problémy s plodností u žen

Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autor článku

    Daniel Borník (více o nás)

     

    Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky: , ,

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva