Obsah článku
Poruchy erekce? O co jde?
Poruchy erekce se odborně nazývají erektilní dysfunkce. Jde o stav, kdy muž není schopen dosáhnout erekce (ztopoření) své „pýchy“, které je potřebné pro sexuální styk. Taková porucha může být krátkodobá a objevit se jen ojediněle, po rozrušení, během období vyčerpanosti či stresu, nebo po použití alkoholu, či být způsobena jinými činiteli, které ji ovlivňují. Tento stav je v podstatě běžný a stupňuje se zejména věkem a zátěží muže. Asi 10% mužů však trpí chronickou, čili trvalou dysfunkcí. Po 40-tce ní může popsanými problémy trpět až 40% mužů. Léčbou erektilní disfunkce se zabývají lékaři specialisté – tomuto lékařskému oboru se říká andrologie.
Co ji může způsobit?
Poruchy erekce mohou mít široké spektrum příčin. Jak nejčastěji se mezi laiky skloňuje právě stoupající věk. Do určité míry to platí, ale velkou měrou zasahují do této oblasti i jiné faktory:
- psychické problémy – stres, deprese, psychický tlak a napětí muže, strach ze selhání a neuspokojení partnerky. V minulém století se předpokládalo, že až za 90% případů erektilní disfunkce mohou právě psychické problémy muže, ale moderní medicína už ví, že je toto procento mnohem nižší (okolo 50%) a že na ni mají vliv i jiné rizikové faktory,
- nedostatek pohybu,
- kouření,
- přemíra alkoholu,
- obezita,
- úrazy, operace,
- jiná onemocnění – cukrovka, ischemická choroba srdeční, roztroušená skleróza,
- některé léky.
Pomoci mohou vlny
Většině mužů, kteří přijdou k lékaři s problémovou erekcí, zapříčiňují jejich intimní potíže cévy. A právě na tento problém je skvělým řešením jedna z nejmodernějších metod léčby erektilní disfunkce a to léčba pomocí lineárních rázových vln. Její účinek je dlouhodobý, sex si tak netřeba plánovat a stačí na to jen 4 sezení v týdenním intervalu u specialisty, kterým předchází konzultace s vyšetřením. Tento zákrok je zcela bezbolestný a funguje u většiny mužů. Podporuje totiž tvorbu cév, čímž podporuje lepší prokrvení penisu a jeho následnou snadnější erekci. Kromě této metody existují i jiné, například vakuová pumpa, injekce, léky či operace – postup však musí individuálně posoudit lékař. Někdy dokonce stačí jen upravit životosprávu či změnit léky, které právě užíváte.
Sponzorováno
Tento problém se dá vyřešit u každého
Žijeme v 21. století a problémy, pro které jste se kdysi ostýchali jít k lékaři nebo byly pro vás tabu, by dnes už takovými neměly být. I taková delikátnost, jakou je porucha erekce je již léčitelná a odborníci se svorně shodují na tom, že dnes již dokáží pomoci každému pacientovi, který za nimi s erektilní dysfunkcí přijde. Zůstávat proto zahanben a zdeprimovaný doma v koutě, nemá nejmenší smysl. Je třeba se překonat a zajít na konzultaci ke lékaři, který vám pomůže zlepšit váš intimní život a vy si tak budete moci užívat jako zamlada.
A jak zlepšit erekci?
Hlavně doporučujeme ke čtení tyto 2 naše články:
Sponzorováno
Obecně vám můžeme poradit na kvalitnější a lepší erekci toto:
- Jezte ta pravá jídla – Penisu rozhodně prospívají i potraviny s obsahem Argininu L – například ovesné vločky, arašídy či kešu oříšky, zelená zelenina, kořenová zelenina, česnek či sója. Tyto potraviny stejně prospívají i ženským intimním orgánům. Omezit třeba naopak mastné, těžká jídla i sladkosti.
- Zhubněte – obezita a erekce fakt nejdou dohromady
- Hýbejte se – nečinnost a erekce taky nejdou dohromady
- Přestaňte kouřit – i když se vám to nelíbí, přestaňte! Na erekci to není to pravé.
- Sledujte hladinu testosteronu – Hladina testosteronu u mužů začíná klesat po čtyřicítce přibližně o jedno procento za rok. Pokud vás znenadání opustila touha po sexu a ani vaše erekce už není tím, čím bývala, je možné, že se na vás projevuje snížená hladina testosteronu. Nejlepší, co můžete udělat je jít k lékaři, který zjistí, jak na tom jste a doporučí vám správnou léčbu. Pokud pracujete na lepší postavě, rozhodně odolejte pokušení zlepšit svou postavu anabolickými steroidy.
- Nestresujte se – stres je zabiják erekce. Někdy je to možná těžké, ale problémy třeba rozdýchat, aspoň chvílemi se od nich oprostit a relaxovat při oblíbené činnosti. Dlouhotrvalejší stres totiž zapříčiňuje zvýšené hladiny hormonu kortizolu, který snižuje hladinu testosteronu.
Autor článku
Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
Štítky: Intimní problémy
Přečtěte si také naše další články