Sponzorováno

Masáž prsou v těhotenství – pro lepší kojení 4.88/5 (8)

Zkuste masírovat ňadra v těhotenství

Zkuste masírovat ňadra v těhotenství

PRO ZOBRAZENÍ OBRÁZKU NAJEĎTE MYŠÍ NA OBRÁZEK

Těhotenství se spojuje hlavně s představou velkého bříška. Ale budoucí maminky nezdobí jen velké bříško. Každá maminka se najednou ráda pochlubí plným dekoltem. Je to velmi příjemný bonus, zejména pro ženy, které jsou tak pomálu obdařeny těmito přednostmi. Velikost vaší podprsenky skočí z B na C a po porodu dokonce na D.

Dostatek péče

Důležité však je věnovat prsům dostatek péče. Prsa budoucí maminky jsou skutečně větší, plnější, jednoduše krásnější. Připravují se na svou budoucí funkci. V současnosti se hodně píše a mluví o důležitosti kojení. Díky mateřskému mlíčku může vaše miminko předejít alergiím. Do 6. měsíce bude děťátko chráněno imunitními látkami z mateřského mléka. V mléce dostává správně vyvážené látky, které potřebuje pro svůj vývoj a růst.

Nenechte se odradit od kojení

Proč se tedy některé maminky vzdávají kojení a raději dají přednost umělému mléku? Protože na začátku kojení se může maminka setkat s některými problémy, které ji odradí od kojení. Po porodu se ňadra naplní mlékem a to může být bolestivé. Dokud se množství mléka upraví pro potřeby miminka, mohou se naplňovat prsy příliš. Někdy dochází k tvorbě bolestivých bulek nebo ucpání mléčných žláz. Někdy mají maminky pocit, že mají málo mléka. Vše se však dá zvládnout. Třeba jen trošku trpělivosti a odhodlání. Pokud se nenecháte odradit, problémy nebudou dlouho přetrvávat. A odměna stojí za to! Po čase se kojení stane příjemné pro děťátko i pro maminku.

TIP: Jak na problémy s kojením? Jak je vyřešit?

Masáž prsou v těhotenství

Těmto problémům lze předejít přípravou prsů již v těhotenství. Těhotenství je období, kdy má budoucí maminka věnovat zvýšenou pozornost svému tělu. Zatímco ještě miminko není na světě, má na to více času a to je třeba využít.

TIP: Masáž hráze v těhotenství

Sponzorováno

Zkuste prsní olej

Na prsy je vhodný použít prsní olej. Olej na masáž prsů prohřívá a prokrvuje prsní tkáň. Masáží tímto olejem se podpoří tvorba mléka. Zároveň působí prsní olej uvolňujícím způsobem, aby se předešlo problémům s ucpáváním žláz a vytvářením bulek. Olej na masáž prsou by měl být vyroben z čistě přírodních látek, bez barviv a konzervantů. Takže budoucí maminka může používat olej během těhotenství. S masáží prsou se doporučuje začít čtyři týdny před porodem. Můžete pokračovat i po porodu, ale nedoporučuje se bezprostředně před kojením.

Důležitý je i následný výběr podprsenky

Olej na masáž prsů prsy změkčuje, zároveň i hydratují pokožku prsou, co jí může pomoci při jejím napínání a zvětšování. Při náhlém zvětšení prsou je kůže na prsou dost namáhána a může vzniknout strie. Proto je důležitý správný výběr mateřské podprsenky. Pozornost je třeba věnovat materiálu i provedení. Je dobré vybrat si podprsenku z čisté bavlny, s hrubšími ramínky, aby docházelo k natahování pokožky co nejméně.

Jak postupovat při masáži prsů

Na prsty naneseme olej na masáž prsů a jemně špičkami prstů masírujeme směrem k dvorci. Není třeba používat sílu, má to být spíše příjemné. Tuto masáž je dobré opakovat každý den během několika minut. Takže mnoho času vám nezabere. Olej působí jako prevence před zatuhnutím prsou a zároveň příprava na tvorbu mléka.

TIP: Zkuste i klasickou masáž v těhotenství

Každá budoucí maminka se těší na příchod svého děťátka a chce pro něj zajistit to nejlepší. Mateřské mléko je to nejlepší, co mu může dát. Důležité je rozhodnout se již během těhotenství, že bude kojit. Pozitivně se naladit a zvyknout si na tuto myšlenku. Protože i při kojení hraje svou roli psychické nastavení maminky. Přípravou prsů jen potvrdíte, že je vaše odhodlání pevné a pak už zvládnete všechno.

A ještě jedna důležitá informace. Čím déle budete kojit, tím déle se budete moci pochlubit nádherným plným dekoltem, který vám bude moci závidět i jakákoli playmate z časopisu.

Čtěte: Do kdy kojit?

VIDEO: Těhotenství 1. trimestr: Co se děje s vaším tělem

Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autor článku

    Daniel Borník (více o nás)

     

    Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky: ,

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva