Sponzorováno

Masáž baňkami neboli baňkování – jaké má přínosy pro vaše zdraví? Pomůže při únavě i bolestech zad 4.75/5 (8)

Přínos baňkování pro vaše zdraví? Pomůže při únavě i bolestech zadKromě detoxikačních účinků a pocitu naprostého uvolnění můžete od baňkování očekávat také pomoc proti celulitidě a dokonce i při nachlazení. Tato metoda má původ ve staré Číně a v současnosti se těší velké oblibě. Jak se provádí a co všechno je při ní potřeba?

Návštěvu wellness centra nemusíte omezit pouze na pobyt v sauně. Pravidelné sanování má samozřejmě skvělý vliv na vaši imunitu, stav vaší pokožky i celkové rozpoložení. Není ale špatné si čas od času dopřát také relaxační masáž. Prastará masážní technika baňkování působí na celé tělo a zlepšuje obranyschopnost organismu.

Zbavte se toxinů

Baňkování uvolňuje tělo, stimuluje reflexní body a ovlivňuje funkci vnitřních orgánů. Díky baňkám se vaše kůže pořádně prokrví a rozproudí se rovněž váš lymfatický systém. Postupně se zbavíte nahromaděných toxinů a dalších škodlivin, zklidní se váš nervový systém, zlepší se krevní oběh a uvolní se bolest hlavy či kloubů.

Baňky zmírňují napětí a stres, zlepšují zažívání i kvalitu spánku, pomohou vám zbavit se celulitidy a celkově se díky nim dostanete do větší pohody.

Doporučují se při různých zdravotních obtížích – například při revmatismu – a mohou se osvědčit také u zánětů močového měchýře, astmatu a mírného nachlazení.

Baňkování vás povzbudí a dodá vám novou energii. K léčbě však pouze dopomáhá, nejedná se přímo o lék. Pokud dlouhodobě trpíte určitým problémem a domníváte se, že by vám tato metoda mohla prospět, poraďte se nejdříve se svým ošetřujícím lékařem.

Zajímavost: Masáž baňkami je metoda stará několik tisíc let, pocházející zřejmě ze staré Číny.

Sponzorováno

Kdy se baňkování vyhnout?

Masáž touto metodou není vhodná pro osoby trpící srdečními, nádorovými a krevními onemocněními (jako je například špatná srážlivost krve) či křečovými žilami. Nedoporučuje se ani u starších osob, při větší fyzické únavě, nebo v případě kožních onemocnění a hnisavých infekcí.

Jak se baňkování provádí?

Baňkování funguje na principu podtlaku. Baňky se nejdříve nahřejí a poté se přikládají na takzvané reflexní zóny, kde se nechají několik minut působit.

Tam, kde se baňka přisaje, dochází k výraznému prokrvení a prohřátí pokožky. Jedná se o zcela bezpečnou a příjemnou techniku. Počítejte ale s tím, že stopy po baňkách mohou být viditelné i několik dní.

Při baňkování může docházet k tvorbě podlitin podobných modřinám, tyto však nejsou bolestivé a po několika dnech zmizí.

Další možností je pohybem baněk provádět celkovou masáž. Baňkování může sloužit buďto jako doplněk klasické masáže (aby se docílilo lepšího prokrvení problematických míst), nebo jako samostatná masážní technika.

Tak co? Kdy si na masáž baňkami zajdete vy?

A co si o baňkování a masáží ještě přečíst?

VIDEO: Malá ukázka baňkování

Sponzorováno

Studie o baňkování a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Daniel Borník (více o nás)

 

Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva