Obsah článku
Existuje mnoho lidí, kteří nikdy nekouřili, ale přesto mají problémy s plícemi, zatímco jiní kouří i 40 let a jejich plíce jsou jakž takž zdravé.
Co ovlivňuje zdraví plic?
Přirozenou dráhu plic narušuje špatný životní sil, málo spánku, povrchové dýchání, suchý vzduch i vítr. Na plíce špatně působí smutek, pláč, hoře, melancholie, deprese, stres a psychické napětí. Především koncentrované mléko a mléčné výrobky způsobují zahleňování. A samozřejmě všeobecně známé kouření a pobyt v zakouřených místnostech jim nepřidá vůbec nic dobrého.
Zdraví a stav našich plic totiž nezávisí jen na samotném kouření, ale ovlivňuje ho i celá řada dalších faktorů, jakými jsou:
1. genetická predispozice
2. způsob stravování – konzumace zdravých potravin může rapidně zlepšit stav plic a to samé platí samozřejmě i naopak. Obzvláště pozitivní vliv na plíce mají ovoce a zelenina bohaté na vitaminy C a E, tedy na antioxidanty, které chrání plíce před volnými radikály. Opomenout zde nemůžeme citrusové plody, zelenou listovou zeleninu, mrkev, či rajčata.
3. vliv okolí – nemůžeme přece srovnávat nesrovnatelné, např. člověka žijícího v Jeseníku s člověkem žijícím v Ostravě nebo člověka pracujícího v zakouřené kavárně s turistickým průvodcem v Alpách.
Ale samozřejmě, že nejvíce ohroženou skupinou jsou kromě lidí žijících ve znečištěných oblastech, i aktivní a pasivní kuřáci.
4. Obezita – nejen nahromaděné toxické látky, ale i obezita zbytečně zatěžuje plíce. Obezita navíc zapříčiňuje, že v plicích se začnou hromadit tekutiny, čehož důsledkem nastávají výrazně problémy s dýcháním.
A tak má každý z nás v důsledku různých faktorů více nebo méně znečištěné a zatížené plíce. Realita rostoucího výskytu astmatu a fakt, že rakovina plic je nejčastěji se vyskytující formou rakoviny, však hovoří jasnou řečí o tom, že stav plic mnohé z nás není ani zdaleka lichotivý.
Jak si detoxikovat plíce?
1. Úplně první věcí a úplně prvním předpokladem úspěšné očisty plic je vyloučení všech mléčných výrobků z vašeho jídelníčku. A to alespoň 2 dny před zahájením samotné detoxikace plic. Vaším plícím a trávení je totiž třeba ulehčit a očistit od mléčných toxinů.
2. Vypijte před každou snídaní 1 odšťavněný citron smíchaný s 300 ml vody. Pro mnoho lidí nic příjemného, ale třeba vydržet.
3. Vypijte 300 ml čerstvě vymačkané grapefruitové šťávy. Pokud však nesnášíte specifickou nahořkle-nakyslou chuť grapefruitů, tak je můžete nahradit i šťávou z ananasu. Tyto šťávy (pozor, ne džusy ze supermarketů) obsahují velké množství přírodních antioxidantů, které pozitivně ovlivňují dýchací soustavu. Svému tělu je rozhodně dopřejte!
Sponzorováno
4. Během oběda byste měli vypít 400 ml šťávy bohaté na draslík. Draslík totiž působí jako čistící tonikum.
5. Před spaním si ještě připravte 400 ml brusinkové šťávy, která vám pomůže v boji proti bakteriím nacházejícím se ve vašich plicích a které mohou zapříčinit infekci.
6. V ideálním případě dopřejte svému tělu večer nebo těsně před spaním (minimálně během prvního dne očisty) hrnek bylinkového čaje. Mělo by se jednat o bylinky působící na činnost střev, aby se nastartoval proces vylučování toxinů největší čističky našeho těla.
7. Účinnou detoxikací od škodlivých látek je tekutý chlorofyl z vojtěšky – Liquid Chlorophyl, který kromě detoxikace zlepšuje dýchání nebo spolehlivě brání překyselení organismu.
8. Jelikož detoxikace plic probíhá v závislosti na pročištění tlustého střeva, přísun probiotických bakterií je nezbytnou součástí posílení plic i střev.
Je velmi důležité, abyste během očisty příliš nezatěžovaly vylučovací orgány a proto upřednostňujte raději lehčí stravitelnou stravu.
Péče o tělo a očista plic
– Alespoň během těchto tří dnů dopřejte svému tělu 20-minutovou horká koupel, který umožní vašemu tělu vyplavování toxinů během pocení se
– Nakapejte 5 až 10 kapek eukalyptového oleje do nádoby (mísy, hrnce …), uložte si hlavu nad nádobu, zakryjte si ji ručníkem a vdechujte páru dokud se voda neochladí. Vaše plíce se vám zato poděkují.
– Zajímavým podpůrným detoxikačním prostředkem jsou také detoxikační náplasti, které velmi jednoduchým způsobem napomáhají celkové očistě těla
Touto krátkou a poměrně jednoduchou očistou můžete očistit vaše plíce od nikotinu, toxinů a dehtu, snížit riziko infekce a rakoviny plic, zvýšit kapacitu plic a celkově zlepšit zdraví vašeho dýchacího systému.
Plíce a tlusté střevo tvoří jeden párový orgán
Pokud máte zahleněné plíce, máte zanešená a zahleněná střeva. Jde o vylučovací orgány – zbytky potravy, vzduch. Špatný stav dýchací soustavy a vznik alergií ukazuje na problémy tlustého střeva.
Detoxikace plic je dlouhodobá záležitost
Je zapotřebí upozornit, že detoxikace plic (ideálně pod vedením zkušeného detoxikačního terapeuta) je v případě alergie a astmatu dlouhodobá, například dva roky. Na začátku užívání informačních přípravků se také nejprve potíže zhorší (což je dobře), a pak začne přicházet úleva, zlepší se činnost řasinek, které budou opět lépe chránit sliznice. U lidí s plicními potížemi si můžeme všimnout jejich nápadné bledosti (typu Sněhurka). Po detoxikaci plic se změní kvalita i pigment kůže, někdy zmizí i nezdravá pigmentová znaménka.
TIP: Detoxikaci zvládnete i doma
VIDEO: Neumírejme mladí – Plíce
Sponzorováno
Sponzorováno
Autor článku
Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
Štítky: Detoxikace, Plíce
Přečtěte si také naše další články