Obsah článku
Odborník pozná na první pohled, zda používáte horkovzdušnou kulmu nebo žehličku. Nic horšího nemůžete udělat. Kupte si fén alespoň se dvěma teplotními a vzduchovými stupni.
Žehličky a kulmy na vlasy
Žehlička vždy naruší kvalitu vlasu. Míra poškození závisí na typu vlasu, ale také na tom, zda byl barvený nebo odbarvován. Pokud si bez žehlení účes neumíte představit, vlasy před samotnou úpravou ošetřete speciálním přípravkem. Na základě diagnostiky vlasu vám ho doporučí kadeřník.
Odborník na kvalitě vlasu hned spatří, zda si vlasy foukáte horkovzdušnou kulmou. Na nástavec si totiž natočíte pramen, a dokud si foukáte oblast kolem kořínků, konce se už „pálí“. Vyměňte kulmu za fén a kartáč. I když je tato úprava náročnější na čas a námahu, z dlouhodobého hlediska je pro vlas šetrnější. V opačném případě si konečky vlasů pravidelně „odpálíte“ a dopracujete se ke krátkému účesu.
Naučte se fénovat
Určitě si nefénujte příliš mokré vlasy. Nejprve si je prosušte ručníkem. Jemně si ho přitlačujte na vlasy. Násilným dotykem ze strany na stranu můžete porušit jejich strukturu, tření pokožky navíc podporuje maštění. Pokud máte čas, nechte vlasy ještě chvíli volně proschnout. Pak je fénujte nejprve vlažným, později i studeným vzduchem asi z třiceticentimetrové vzdálenosti. Vysoká teplota z těsné blízkosti zbytečně vysušuje vlasy i pokožku. Drobné šupiny, které tvoří povrch vlasu a měly by být uhlazené, se při ztrátě vlhkosti jakoby vzpříčí. Výsledkem jsou křehké, lámavé vlasy. Náchylnější na poškození fénováním jsou zejména jemné vlasy.
Sponzorováno
Použijte správný vysoušeč vlasů
Kupte si fén alespoň se dvěma teplotními a vzduchovými stupni. Vyplatí se investovat do sušiče s ionizátorem, které je šetrnější. Záporné ionty štěpí velké kapky vody na menší. Vlasy se rychleji vysuší a zadrží více vlhkosti. U těchto vysoušečů zároveň nevzniká statická energie, takže účes není rozlítaný. Pokud máte dlouhé vlasy, dobře si prohlédněte ochrannou mřížku s krytem, měla by být hustší, aby se vám do ní vlasy nezamotaly a nespálili. Cena ionizačních sušičů se pohybuje od 500 kč výše.
Nezapomínejte na regeneraci vlasů
Po každém umytí vlasy potřebují regeneraci. Použít můžete masku nebo kondicionér. Mokré lépe vstřebají výživné složky. Před nanášením si však vlasy vyždímejte do ručníku, aby z nich přípravek nestekl. Masku nebo kondicionér nanášejte do vlasů, ne na pokožku.
Vlasy pročešte, nechte působit a pořádně propláchněte. Výborné jsou zejména přípravky s výtažky manga, avokáda, kašmíru nebo s mandlovým olejem. Ochranné přípravky se aplikují na vlasy před foukáním. Ochrání je před zbytečným vysušováním.
U krátkého střihu máte výhodu
Pánové mají výhodu, že mají většinou krátké vlasy. Nechají si je volně proschnout, nebarví si je, nemelírují, a tak je zbytečně neochuzují o vlhkost. Konečky, které se pánům s krátkými vlasy poškodí vlivem povětrnostních podmínek, jim kadeřnice ostříhá při pravidelné obnově střihu. Když však mají delší vlasy, musí se o ně starat stejně jako dámy. Čím je vlas delší, tím je starší a tím více potřebuje výživy. I když je mužský!
A co vy? Jak se o své vlasy staráte vy? Budeme moc rádi za komentáře pod článkem.
Co si dále přečíst?
VIDEO: Jak si vyfoukat správně vlasy doma
Sponzorováno
Sponzorováno
Autor článku
Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
Štítky: Zdravé a krásné vlasy
Přečtěte si také naše další články