Sponzorováno

Nejlepší oleje na vlasy – které to jsou? 4.67/5 (27)

Jak správně pracovat s oleji na vlasy?

Jak správně pracovat s oleji na vlasy?

Když jednou začnete s používáním olejů na vlasy, věřte nám, že se s tím jen velmi obtížně přestává. Oleje dokáží udělat s vlasy opravdové divy – vyživuje je, posílí, zjemní, dodají jim krásný lesk. Oleje na vlasy lze použít různými způsoby: nanést čistý olej na vlasy jako nesmývatelný kondicionér či nechat ho působit déle – ve formě intenzivnějšího zábalu – a následně smýt. Mnoho lidí oleje s oblibou používá i v domácích vlasových maskách v kombinaci s jinými výživnými ingrediencemi – např. s medem, vajíčkem, banány, avokádem.

V tomto článku si řekneme, jak správně aplikovat čisté oleje na vlasy tak, abychom z jejich blahodárných účinků vytěžili co nejvíce a aby naše vlasy nezůstaly zbytečně mastné. Na konci článku potom najdete i stručný přehled olejů vhodných na různé typy vlasů.

Jak správně aplikovat oleje na vlasy

1. Výběr vhodného oleje

Krokem číslo jedna je výběr vhodného oleje, jelikož každý obsahuje jiné vitamíny a výživné látky a je vhodný pro jiné vlasové neduhy – proti lupům či vypadávání vlasů, na vlasy poškozené, suché i mastné, na zjemnění vlasů či dodání lesku. Podívejte se tedy na konec článku, kde dle problému najdete ten správný olej pro vás.

2. S olejem hezky do dlaně

V tomto kroku si trochu oleje nakapeme do dlaně. Množství závisí jednak na délce vlasů, ale i na jejich snášenlivosti olejů – pro jistotu můžete začít s menší dávkou, pokud by vaše vlasy oleje snášely hůře a rády by po nich zůstávaly mastné (nikdy není problém trošku oleje přidat, ale pokud to přeženete, budete muset olej z mastných vlasů vymýt). Také – pokud chcete olej použít jako kondicionér, stačí ho méně; pokud jako intenzivnější zábal, který po době působení z vlasů smyjete, můžete si ho dopřát i více. Každé vlasy jsou jiné, proto vám nejvíce pomohou asi vlastní zkušenosti blogerky: „moje vlasy oleje snášejí hůře, proto vím, že mi ve vlasové masce bohatě postačí i polévková lžíce oleje.“

3. Zahřátí oleje v dlaních

Následně olej v dlaních trochu zahřejeme, stačí si několik vteřin o sebe třít ruce, čímž se olej i rovnoměrně rozšíří po dlaních a bude se nám na vlasy snadněji aplikovat.

4. Správná aplikace oleje na vlasy

Olej nejprve nanášíme na konečky vlasů – jakoby jsme se je snažili zmáčknout (ale samozřejmě patřičně jemně). Konečky bývají nejvíce zničené. Pokud je to nutné, opět si do dlaně nakapeme trochu oleje a zahřejeme ho třením rukou a následně si vlasy rukama pročešeme i po celé délce, od vrchu až dolů.

Pokud olej používáme jako intenzivní zábal a z vlasů ho po době působení budeme i vymývat, můžeme vlasy naolejovanýma rukama pročesat i několikrát za sebou a věnovat se i promasírování vlasové pokožky – tentokrát olej aplikujeme pouze na konečky prstů, zajdeme nimi do vlasů a pokožku pár minut jemně masírujeme krouživými pohyby.

5. Kartáčem na konec

Nakonec vlasy pročešeme kartáčem, čímž se v nich olej ještě lépe rozšíří a zbavíme se i případných zamuchlaných vlasů. Pokud olej používáme jako intenzivní vlasový zábal, necháme ho působit 15 minut až několik hodin, ale klidně i po celou noc. Vlasy pak omyjeme šamponem.

Který olej je nejvhodnější pro vaše vlasy?

Nejkvalitnějšími oleji pro Vaše vlasy jsou ty za studena lisované, jelikož se jedná o nejšetrnější způsob získávání olejů z rostlin, díky kterému si uchovají maximum cenných látek. Který je nejvhodnější pro váš typ vlasů Vám může pomoci odhalit následující seznam:

Oleje vhodné pro suché a poškozené vlasy

Olivový olej, avokádový olej, arganový olej, mandlový olej, jojobový olej, kokosový olej, makadamiový olej, konopný olej, dýňový olej.

Sponzorováno

Oleje vhodné na mastné vlasy

Jojobový olej, arganový olej, mandlový olej, olej ze semínek červeného melounu, tea tree olej (patří mezi éterické oleje).

Oleje vhodné proti vypadávání vlasů

Olivový olej, mandlový olej, dýňový olej, rakytníkový olej, meruňkový olej, rozmarýnový olej (patří mezi éterické oleje).

Oleje vhodné na podporu růstu vlasů

Olivový olej, kokosový olej, ricinový olej, avokádový olej, rozmarýnový olej, dýňový olej, olej ze semínek červeného melounu, šalvějový olej (patří mezi éterické oleje).

Oleje vhodné pro dodání lesku vlasům

Kokosový olej, mandlový olej, makadamiový olej, konopný olej.

Oleje vhodné proti lupům

Olivový olej, kokosový olej, ricinový olej, mandlový olej, olej ze semínek červeného melounu, rozmarýnový olej (patří mezi éterické oleje).

Oleje vhodné pro kudrnaté vlasy

Olivový olej, ricinový olej, kokosový olej, mandlový olej.

Oleje vhodné pro dodání objemu vlasům

Konopný olej, kokosový olej, levandulový olej (patří mezi éterické oleje).

Na vlasy i éterické oleje?

Využití při péči o vlasy najdou kromě rostlinných olejů i oleje éterické. Éterický olej však nikdy nepoužíváme přímo na vlasy a vlasovou pokožku, vždy použijeme základní olej, ve kterém esenciální olej rozpustíme! Vhodnými oleji na míchání s těmi éterickými jsou např. olej olivový, mandlový, jojobový, avokádový nebo kokosový – do malého množství základního oleje přidáme 2 – 10 kapek éterického oleje (v závislosti na jeho síle) a naneseme na vlasy podle postupu popisovaného výše.

Seznam TOP olejů na vlasy

1. Kokosový olej

Kokosový olej je vhodný zejména pro ošetření vlasové pokožky ať už mastné nebo suché. Dodává pokožce zdravou rovnováhu. Vlasy opět budou mít lesk a vitalitu.

2. Arganový olej

Je ideální na léto, protože chrání vlasy před teplem – vysušováním a slunečním zářením. Je vhodný pro intenzivní péči o poškozené, lámavé a suché vlasy. Zlepšuje jejich elasticitu, krepové vlasy dělá poddajnými, lépe rozčesatelnými, zabraňuje lámání vlasů.

3. Olej z hroznových jadérek

Tento olej navrací vlasové pokožce rovnováhu a je vhodný jako péče proti lupům. Je to vhodná alternativa, pokud vám z nějakého důvodu nedělá dobře kokosový olej. Obsahuje vitamin E, což prospívá síle vašich vlasů.

4. Olej z jadérek granátového jablka

Olej z jadérek granátového jablka je bohatý na antioxidanty a esenciální mastné kyseliny. Chrání a ošetřuje suché, zničené a zralé vlasy. Navrací jim lesk a jemnost. Momentálně je velkým hitem a oblíbenou ingrediencí mnoha anti-aging pleťových a vlasových produktů.

5. Tea tree oil

Svědí vás hlava? Použijte tea tree olej. Má antibakteriální a vynikající čistící účinky. Přidejte ho do vašeho doma vyrobeného šamponu nebo kondicionéru.

6. Amla olej

Možná jste o něm ještě neslyšeli, ale ve světě je velmi oblíbený. Indický regenerační vlasový olej je vhodný pro tmavé vlasy, protože pravidelným používáním má tónovací účinky. Předchází tvorbě lupů, napomáhá růstu vlasů a zabraňuje předčasnému šedivění vlasů. O Amle (neboli indickém angreštu) si můžete více přečíst zde.

Přečtěte si také tipy, jak dosáhnout silných vlasů.

VIDEO: Jak správně používat oleje na vlasy?

Sponzorováno

    Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autor článku

    Daniel Borník (více o nás)

     

    Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

     

    2 Komentářů u článku “Nejlepší oleje na vlasy – které to jsou?”

    1. Eva napsal:

      Dobrý den, děkuji za užitečný článek.Po porodu se mi kvalita vlasů velmi zhoršila, už jsem dle vašeho článku zkusila použít kokosový olej a překvapilo mě, že jsou vlasy skutečně lesklejší, ale ne mastnější – skvělé! Uvažuji teď i o změně šamponu za mycí oleje, jelikož jsou prý k vlasům také šetrnější. Máte prosím někdo zkušenost s mycími oleji od Original ATOK? Jejich kosmetiku používám ráda, ale zatím jen pro svá dítka, tak zda mám zainvestovat i do sebe :).

    2. Zuzka napsal:

      Já si myslím, že přírodní oleje jsou super, akorát to video, které jste připojili je k ničemu, kadeřník tam v prvních 5 minutách přece říká, že přírodní oleje jsou k ničemu (třeba olivový), tak to je škoda, že vám to jakoby podpopává článek :(

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva