Sponzorováno

Mikrodermabraze – co je to a jak vám může pomoct? Jaké je cena? 4.79/5 (14)

Dermabraze je kosmetický zákrok, který slouží k vyhlazení nerovností kožního reliéfu a odstranění méněcenné tkáně.

Dermabraze je kosmetický zákrok, který slouží k vyhlazení nerovností kožního reliéfu a odstranění méněcenné tkáně.

Mikrodermabraze je minimálně invazivní postup používaný k obnovení celkového tónu pleti a její textury. Může zlepšit vzhled pokožky po poškození sluncem, zlepšit i vzhled vrásek, jemných linek, stařeckých skvrn, jizev po akné, melasmy a dalších problémových stavů souvisejících s pokožkou.

Mikrodermabraze je procedura, která používá speciální aplikátor s abrazivním povrchem k jemnému olupování silné vnější vrstvy pokožky, aby se omladila. Další technika mikrodermabraze rozprašuje jemné částice oxidu hlinitého nebo hydrogenuhličitanu sodného vakuem / sáním, aby dosáhla stejného výsledku – krásná pokožka. Je to vlastně takové jemné broušení povrchu pokožky.

Mikro znamená malý nebo lehký a dermabraze znamená mechanickou nebo fyzickou exfoliaci, takže se jedná o lehkou fyzickou exfoliaci pleti.

Mikrodermabraze je považována za bezpečný postup pro většinu typů pokožky. Lidé se mohou rozhodnout pro mikrodermabrazi, pokud mají následující problémy s kůží:

Cena – kolik stojí mikrodermabraze?

Ceny jsou různé pro každý salon. Cena ošetření bývá cca 1000 – 1400 Kč za 60 minut ošetření. Mikrodermabraze je kosmetická procedura. Zdravotní pojištění obvykle nepokrývá náklady.

Příprava na mikrodermabrazi

Mikrodermabáze je nechirurgický, minimálně invazivní zákrok. Je velmi málo, co musíte udělat, abyste se na to připravili.

Je dobré prodiskutovat své obavy o pleť s odborníkem na péči o pleť a zjistit, zda je mikrodermabraze pro vás to pravé. Diskutujte o všech minulých kosmetických procedurách a operacích, stejně jako o alergiích a zdravotních stavech.

Může vám být řečeno, abyste se asi týden před léčbou vyhýbali slunečnímu záření, opalovacím krémům. Může vám být také doporučeno přestat používat exfoliační krémy a masky přibližně tři dny před léčbou.

Před zahájením procedury odstraňte veškerý make-up a očistěte si obličej.

Jak vlastně funguje mikrodermabraze?

Mikrodermabraze je postup v ordinaci / salonu, který obvykle trvá přibližně jednu hodinu. Obvykle ji provádí licencovaný odborník na péči o pleť. Ideálně si o salónu něco zjistěte, něž tam půjdete na nějaký zákrok

K mikrodermabrazi není nutné používat anestezii nebo znecitlivující látku.

Během ošetření budete sedět na sklopném křesle nebo lehátku. Váš ošetřující použije ruční zařízení k jemnému nastříkání částice nebo k pískování vnější vrstvy pokožky v cílených oblastech. Na konci ošetření bude na vaši pokožku nanesen zvlhčovač a opalovací krém.

Mikrodermabraze byla poprvé použita někdy v roce 1996. Od té doby byly vyrobeny stovky mikrodermabrazních zařízení.Existuje několik různých způsobů, jak postup provést, na základě konkrétního použitého zařízení:

Sponzorováno

Zařízení s diamantovou špičkou

Zařízení s diamantovým hrotem je navrženo tak, aby jemně odlupovalo nepotřebné a odumřelé buňky na pokožce. Zároveň je okamžitě odsaje. Hloubku může ošetřující ovlivnit tlakem vyvíjeným na násadec a také doba, po kterou je sání ponecháno na pokožce. Tento typ mikrodermabrazního aplikátoru se obecně používá v citlivějších oblastech obličeje, například v blízkosti očí.

Krystalická mikrodermabraze

Krystalická mikrodermabraze používá násadec emitující krystaly k jemnému stříkání krystalů, aby se následně otíraly vnější vrstvy kůže. Stejně jako násadec s diamantovým hrotem jsou i zde mrtvé kožní buňky odsávány hned.

Různé typy krystalů, které lze použít, zahrnují oxid hlinitý a hydrogenuhličitan sodný.

Hydradermabraze

Hydradermabraze je novější metoda. Hydrodermabraze je jediná kosmetická procedura, která umožňuje provést vyčištění, peeling a hydrataci pokožky během jediného zákroku. Aplikuje se na oblast obličeje, krku a dekoltu a je zcela nebolestivá. Celý proces stimuluje produkci kolagenu a maximalizuje průtok krve do pokožky.

Možné nežádoucí účinky mikrodermabraze

Mezi časté nežádoucí účinky mikrodermabáze patří mírná citlivost, otoky a zarudnutí pokožky. Obvykle vymizí během několika hodin po léčbě.

Možná vám bude doporučeno použít zvlhčovač, který minimalizuje suchou a šupinatou pokožku. Mohou se také objevit drobné modřiny. To je většinou způsobeno procesem sání během léčby.

Co očekávat po mikrodermabrazi?

Po mikrodermabrazi nedochází k žádným problémům. Měli byste být schopni obnovit své každodenní činnosti okamžitě.

Po mikrodermabrazi udržujte svou pokožku hydratovanou a používejte jemné výrobky pro péči o pleť. Nepoužívejte topické léky na akné alespoň jeden den po léčbě. Je nesmírně důležité chránit pokožku opalovacím krémem. Během několika týdnů po ošetření může být vaše pokožka citlivější na slunce.

Můžete očekávat, že hned po zákroku uvidíte znatelné výsledky. Počet potřebných relací mikrodermabraze bude záviset na závažnosti vašich obav o pokožku a na vašich očekáváních.

Odstraněním vrchní vrstvy kůže tělo rychle nahradí ztracené kožní buňky novými, zdravými. Tento neinvazivní postup stimuluje průtok krve, což může zlepšit produkci buněk, a tím zlepšit pružnost a strukturu pokožky.

Váš ošetřovatel pravděpodobně navrhne plán počátečního počtu relací i pravidelných udržovacích ošetření. Profesionální mikrodermabraze bude vždy hlubší než domácí mikrodermabraze. A také bezpečnější. Spolehněte se v tomto ohledu na odborníka. Hlavní rozdíl mezi profesionálním ošetřením obličeje a domácím ošetřením je v tom, že přístroje používané dermatology mají obecně větší sílu a pronikají hlouběji do pokožky, aby poskytly přesnou exfoliaci.

VIDEO: Diamantová mikrodermabraze, jak vypadá omlazení pleti

VIDEO: DIAMANTOVÁ MIKRODERMABRAZE

Sponzorováno

Zdroje článku a studie o mikrodermabrazi

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky:

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva