Sponzorováno

Jíl na vlasy i hebkou pokožku – jak na něj? 4.87/5 (15)

Jíl na pokožku i vlasy...

Jíl na pokožku i vlasy…

Kromě pravidelného odstraňování makeupu, či běžného čištění pleti a její exfoliace je třeba pleť pročistit i dalším způsobem a to – čisticí maskou. Hloubková očista pleti pomocí jílové masky je majitelkám mastné, či problematické pleti dobře známá, ale čas od času si ji mohou dopřát i majitelky ostatních typů pleti. Nejčastější složkou čistících masek je jíl, existuje však několik druhů. Různé druhy jílů můžete najít v krémových maskách, většina se však dá sehnat i ve své čisté podobě. Výhodou je možnost si masku namixovat podle potřeb pleti, takříkajíc na míru. Zde je přehled několika jílů, které můžete zařadit do své maskovací rutiny.

Bentonitový jíl

Jílovitý prášek s výjimečnými vlastnostmi, vyskytující se zejména v městě Benton – USA, na základě čehož dostal i svůj název. Jde o bentonitový jíl, známý především díky svým mimořádným čistícím vlastnostem a schopnosti pohlcovat špínu a nadbytečný maz. Už po staletí se používá při problémech s vlasy, různými kožními onemocněními a dokonce i na nápravu trávicích chorob.

Bentonitový jíl jako maska

Je vynikající i na pokožku celého těla. Pomáhá při zánětech, svědění a podráždění pokožky, ale i při vážnějších problémech, jako jsou kožní plísně, ekzém nebo lupénka. Ihned zjemňuje svědění a podráždění a působí hluboko v pokožce, z níž vytahuje toxiny a nečistoty. Při vážnějších problémech nechte působit na pokožce několik hodin. Jíl nanášejte přímo na postižená místa.

I betonitový jíl můžeme rozdělit na několik druhů, nejčastěji se můžete setkat s kalciovým (calcium) a sodným (sodium) – nazvané jsou podle převládající složky ve svém obsahu. Ze všech druhů by měl mít právě sodný nejlepší schopnost vázat na sebe toxiny a vytahovat nečistoty z pleti. Díky své síle může ale pleť mírně vysušit, proto pokud máte suchou nebo citlivou pleť, jeho použití zvažte. Jeho stahující účinky lze zmírnit přidáním medu, či oleje. Z tváře ho smyjte dřív, než úplně vyschne. Pokud vás na tváři nepříjemně táhne, okamžitě jej smyjte, případné mírné zarudnutí je normální, po chvíli zmizí.

Tip od Rehabilitace.info: Při přípravě pleťové masky postupně sypte jíl do tekutiny a pořádně míchejte, dokud se nevytvoří kašička s požadovanou hustotou na nanesení na obličej. Masku stále zvlhčujte vlhkou gázou, nenechte ji vyschnout. Po 20-30 minutách smyjte a naneste pleťový krém. Prvotní zarudnutí je projevem detoxikace, při další aplikaci již pleť nebude reagovat mírným zarudnutím.

Bentonitový jíl jako koupel či lázeň

Připravte si koupel s přidáním bentonitové jílu (cca. 200g) do horké vody a ponořte se do koupele na 20-30 min a nechte jíl působit.

Jako maska na svědivou pokožku hlavy

Bentonitový jíl je mimořádně účinný i při problémech s vlasovou pokožkou. Pokud Vás trápí různé pupínky, strupy, zda vyrážky na hlavě, vmasírujte do pokožky malé množství jílu. Po krátkém působení ho důkladně vymyjte.

Multan mati

Nebo také nazýván „Fuller’s earth“ je známý díky své léčivé schopnosti při akné a problematické pleti. Tato maska ​​je populární zejména v ajurvédě, ale získává si popularitu po celém světě. Odstraňuje odumřelé buňky a pročišťuje póry díky svým absorpčním účinkům. Častokrát bývá hlavní složkou již zmíněný bentonitový jíl (resp. Jeho hlavní část montmorillonit), ale také kaolinit. Pro sušší pokožku je vhodné tento prášek smíchat s jogurtem, či plnotučným mlékem. Tato maska ​​také pomáhá vyrovnávat tón pleti a redukuje pigmentaci. Dokonce prý ze špinavého oblečení pomáhá odstraňovat mastné fleky.

Pokud vás trápí mastná pleť, ajurvédská maska Multan Mati je přesně pro vás. Multan Mati, Fuller’s Mud případně zelený jíl je přírodní prášek bohatý na minerály, který absorbuje nadbytečnou mastnotu, čistí ucpané póry a odstraňuje z pokožky hluboko usazené nečistoty. Pleť je po jeho použití čistá, zářivá a omlazená.

Sponzorováno

Multan mati a zdraví

Vhodný je i na jílové obklady, které pomáhají při léčbě pohmožděnin, zanícených míst a otoků. Při aplikaci na zanícené místo vytahuje z těla horečku, proto je velmi vhodný i např. při zánětech hrdla. Účinný je i při štípancích od hmyzu, při léčbě lišejů. Jílový obklad je možné přikládat i na ostatní orgány jako játra, ledviny, trávicí trakt, ženské a mužské pohlavní orgány, působí při artróze, revmatismu, zánětech šlach, ostrohu na patě a bolestech malých kloubů.

Multan Mati má následující výhody:

  • 100% přírodní čistící prostředek ..
  • Dělá pleť hladkou, měkkou a vyživenou.
  • Zlepšuje krevní oběh a tím podporuje přirozené hojení pleti.

Příprava masky na aknózní, rychle se mazací pleť:
1 polévkovou lžíci prášku Multan Mati smíchejte s 1 lžící Neem prášku a teplou vodou a vymíchejte na hladkou pastu. Naneste na obličej a krk. Velmi jemně pleť promasírujte a nechte 20 minut působit, dokud maska nevyschne. Pleť poté omyjte čistou vodou.

Rhassoul – marocký jíl

Pochází z horského masivu zvaného Atlas. Je účinný, ale zároveň i šetrný k pokožce. Jemně, ale hloubkově čistí a uvolňuje zanesené póry, reguluje produkci mazu. Pomoci může i při ekzému, či lupénce. Je možné ho také přidat do vlasového zábalu pro ošetření pokožky vlasů, ale i samotných vlasů. Dlouhá léta byl využíván jako šampon, mýdlo, ale i jako ošetřující zábal. Vyhlazuje pokožku a redukuje pocit suché pokožky, proto je vhodný i pro zralejší pleť.

Je vhodný k péči o pokožku celého těla, pleť i vlasy. Marocký jíl může být používán denně bez jakýchkoliv vedlejších účinků. Jedná se o 100% přírodní produkt, který neobsahuje syntetické parfemace, konzervanty ani barviva. Nevyvolává alergické reakce a je vhodný pro všechny typy pleti u dospělých i dětí, včetně pleti problematické.

Co marocký jíl „umí“?

  • šetrně čistí pleť do hloubky, uvolní a následně stáhne ucpané a rozšířené póry (černé tečky), odstraní přebytečnou mastnotu, zbytky staré suché kůže a další nečistoty z pokožky.
  • podporuje lepší hydrataci pokožky, stimuluje její prokrvení a tím i její obranné mechanismy.
  • přirozeně reguluje nadbytečnou a nezdravou aktivitu mazových žláz pokožky.
  • pomáhá zpomalit přirozený proces stárnutí pokožky (a působí tedy jako anti-aging), ale zároveň pomáhá vyléčit akné a další nemoci kůže.
  • je 100% přírodní a přes svou vysokou účinnost je velmi šetrný i pro velmi problematickou pleť.
  • lze efektivně využít k léčbě různých typů kožních problémů jako jsou ekzémy nebo lupénka.

Růžový jíl

Je považován za nejjemnější ze všech jílů a tím pádem je vhodný pro suchou a citlivou pleť. Tento jíl pleť jemně pročistí bez zbytečného podráždění. Navzdory své jemnosti účinně váže toxiny.

Efekt růžového jílu, kterého si všimnete hned, je viditelné optické zmenšení pórů; jasně, neexistuje nic jako rozšířené a zúžené póry, póry nejsou žádné svaly. O jejich rozšířený vzhled se starají nastřádané nečistoty, které mají jemné částečky růžového jílu schopnost vytáhnout více než perfektně.

Jednou z nejvíce ceněných vlastností růžového zázraku je detoxikace. Jeho negativně nabité částice přitahují opačně nabité toxiny, které tímto eliminují. Podobně dokáže jíl zneškodnit i zbytky makeupu nebo cokoliv jiného, co si v pórech vesele bydlelo a prudilo.

Jíl z mrtvého moře

Je to vlastně prášek vyrobený z bahna z mrtvého moře, který byl dosažen odstraněním vody. Obsahuje velké množství minerálů a pomáhá s kožními problémy jako jsou ekzém, lupénka, dermatitida. Hloubkově čistí póry, odstraňuje odumřelé buňky, přebytečný maz a zároveň má léčivé účinky. Můžete ale použít i přímo bahno z mrtvého moře.

Používáte některý z těchto jílů? Pokud ano, jak jste sním spokojeni?

TIP: Přečtěte si také článek o zeleném jílu

VIDEO: Jak vyrobit jílovou pleťovou masku

Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autor článku

    Dara Slánská (více o nás)

     

    Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky: ,

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva