Sponzorováno

Gellak (gel lak) zpevní vaše nehty 4.83/5 (6)

Gellak (gel lak) zpevní vaše nehtyGellak (někdy označkován jako Gel lak) nehty neprodlouží, ale zpevní a nalakuje. Vypadají tak přirozenější než gelové či akrylové. Gellak na vzduchu neschne, potřebuje UV nebo LED lampu.

Nechcete se vzdát lakování? Hitem se stává gellaková metoda. Nepleťte si ji s gelovými či akrylovými nehty. Jde o dlouhotrvající klasickou manikúru, která zpevní přirozený nehet, neprodlouží ho, ale nalakuje. „Při gelové nebo akrylové metodě se používají tvrdší stavební gely,“ srovnává metody odbornice na nehty Beáta. „Nedají se odstranit jinak než zbroušením. Gelové i akrylové nehty se také nanášejí na zbroušenou nehtovou ploténku. Jen tak materiál dobře přilne. A to je problém, některé manikérky zbrousí zbytečně mnoho nehtu a oslabí ho.“
Odborníci odrazují od gelu či od akrylu zejména dámy, které chtějí „drápky“ překrýt problémy. „Při ztenčených a lámavých nehtech může při opakované aplikaci gelových nehtů dojít k dalšímu oslabení ploténky. V tomto případě je nedoporučuji,“ radí dermatoložka.

Důležitá je UV lampa nebo LED lampa

Použití gellaku je vhodné téměř pro každého. Nehtová ploténka se při ní nezbrusuje, povrch se jen zmatní leštičkou, která odstraní jemné nerovnosti, nečistoty a zbytky olejů, na které gellak nechytí. „Základem je klasická manikúra a dobře ošetřená nehtová kůže. Pokud byste ji totiž překryly gellakem, začal by se olupovat,“ radí dermatoložka. Před nanášením gellaku se špička nehtu chrání speciální bází – primerem, a celý nehet ještě i podlakem – základní vrstvou, takzvaným base coat. Některé značky do něj napumpovaly i vitamíny A, E a B, takže nehet zároveň vyživují. Tajemství dlouhé trvanlivosti manikúry je lampa. Základní a po ní každá další vrstva tvrdne pod UV lampou nebo pod rychlejší LED lampou. Barevné vrstvy se nanášejí dvě či tři a závěr tvoří vrchní lak, top coat. Celá procedura trvá přibližně pětačtyřicet minut a stojí asi 500 Kč. Nejdéle trvá samotná příprava nehtu.

TIP: Jak správně stříhat nehty

Sponzorováno

Gellak vydrží i mytí a domácí práce

Nehty upravené gellakem vydrží pěkné až tři týdny. Odrůstání není vidět i přes měsíc. S gellakem můžete klidně dělat všechny domácí práce. Výhoda oproti klasickým gelovým nehtům je i v šetrnějším odstraňování. „Pilníkem se naruší nejsvrchnější vrstva, která se nedá odlakovat. Speciální tampony se napustí odstraňovačem, konečky prstů se do nich zabalí a po deseti minutách se gellak odloupne od přírodního nehtu,“ dodává odbornice. Bez toho, aby jej poškodil. Tento způsob můžete klidně opakovat a dopřát si ho už i doma. Počítejte však s tím, že manikérka má na vás dvě ruce a vy budete mít vždy jen jednu. Nekombinujte přípravky různých značek a dejte si poradit od profesionálů. Jednou za čas nechte nehty alespoň týden volně dýchat, dopřejte jim olejové lázně a více výživy.

Nehty a strava

Kvalitu nehtů výrazně ovlivňuje strava. „Na jejich růst a pevnost jsou potřebné zejména vitaminy A, C, D, E a vitaminy skupiny B,“ říká dermatoložka. „Z minerálů je důležitý zejména vápník, křemík, hořčík, zinek a železo.“ Znamená to, že by vám na talíři neměla chybět červená, zelená a žlutá zelenina i ovoce, luštěniny, mléčné a celozrnné produkty.

Jaké jsou výhody gellaku?

  • Rychlá doba schnutí – UV lampa vysuší gel-lak během několika minut, což znamená žádné dlouhé čekání, žádné rozmazávání nebo promáčknutí. Gel-lak je vhodnou volbou pro zimní pedikúru.
  • Životnost – Trvanlivost gel-laku je zpravidla 2-3 týdny bez stříhání.
  • Méně škodlivý než klasické laky na nehty – Na rozdíl od tradičních laků na nehty nebo gelových nehtů se nemusíte bát nepříjemného odstraňování gelových nehtů nebo odlupování laku.
  • Snadnější aplikace – Gel-lak můžete aplikovat přímo na své přírodní nehty jako tradiční lak.
  • Může se přetírat běžným lakem – Pokud chcete změnit barvu své manikúry nebo ji jinak zpestřit, můžete. Stačí na gel-lak nanést běžný lak na nehty, takto lze vytvářet i nailart zdobení.
  • Odstranění je jednoduché

Kam dál? Co říkají nehty o našem zdraví?

VIDEO: Gel -lak jak na to a moje zkušenost

Sponzorováno

    Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autor článku

    Daniel Borník (více o nás)

     

    Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva