Sponzorováno

Jak zhubnout jen na určitých částech těla? 4.83/5 (12)

Jak zhubnout jen na určitých částech těla?Odpovězme si nejdříve na otázku „Proč vlastně vzniká nerovnoměrná postava?“. Příčin může být více:

a) Pokud máte pocit nepřirozeně nafouknutého břicha, tento „objem navíc“ zpravidla pochází z tlustého střeva, které tak reaguje na nedostatek mikroflóry (mikroflóra = „hodné bakterie v tlustém střevě“).

Pomohou Vám tedy klasické bílé jogurty a zakysané mléčné výrobky. Případně se můžete zeptat na probiotika přímo v lékárně.

b) Pokud Vám břicho „přetéká dopředu“ (nepřiměřeně k Vaší současné váze), je možná problém pouze ve špatném držení těla. To může být způsobeno ochablým zádovým a břišním svalstvem.

Pomůže tedy nejen cvičení, ale současně s ubýváním váhy by se tato nerovnoměrnost měla ztrácet, protože už na svaly nebude vyvíjena taková zátěž.

c) Na končetinách – pokud máte např. na lýtkách nějakou „hmotu navíc“ a podle hmatu poznáte, že to není tuk, pravděpodobně se jedná o zadrženou vodu.

Jak se jí zbavit?

I když na internetu najdete desítky způsobů, jak se vody navíc zbavit, všechny jsou založeny na jednom z těchto 2 principů:

Zvýšit vylučování vody z ledvinových kanálků pomocí diuretik.

Můžete si buď koupit přímo hotové přípravky s tímto účinkem (bývá např. ve spalovačích tuku). Nebo ve zvýšené míře konzumovat potraviny, které takto taky působí: petržel, chřest, špenát, některé čaje (např. kopřivový).

Vyrovnat rovnováhu mezi kyselinami a zásadami a odstranit tak přebytečné soli.

Opět můžete využít hotových přípravků: minerální tablety, především s vápníkem, hořčíkem a draslíkem.

Nebo můžete zvýšit konzumaci zásaditých potravin, což je především kořenová zelenina, celozrnné pečivo, oříšky a kvalitní oleje (např. olivový a slunečnicový).

Sponzorováno

Jaký vliv má genetika?

Genetický kód je soubor informací, který je uložen v každé buňce našeho těla a „dává jí rozkazy“, jak má pracovat.

Pokud má tedy Váš rodič, případně jiný předek, sklon ukládat tuk pouze na některé části těla nebo mít určitou část těla silnější (nerovnoměrně vůči zbytku těla), může se stát, že tato informace byla přenesena i na Vás. Zjistit, zda je problém opravdu zděděný, můžete tím, že se podíváte na toho rodiče, po kterém jste převzal(a) více fyzické podobnosti.

Pokud se tento problém u Vašich rodičů nevyskytuje, je už velmi málo pravděpodobné, aby byl problém přenesen z prarodiče, případně od ještě vzdálenějšího příbuzného.

Podle našich zkušeností většina lidí přeceňuje možnost, že by byl problém dědičný.

Málo známá příčina špatného formování těla

Nejčastěji vzniká nepoměr mezi jednotlivými částmi těla při nesprávném hubnutí.

Co je nesprávné hubnutí?

Samozřejmě každé hubnutí je svým způsobem dobré. Ale pokud nechcete mít nerovnoměrnou postavu a nerovnoměrné rozložení tuku po těle, vyhněte se:

  • hladovění nebo příliš radikálnímu snížení příjmu kalorií,
  • hubnutí založenému pouze na elektrických přístrojích,
  • hubnutí založenému pouze na spalovačích tuku,
  • dietám, které vyžadují, abyste úplně vysadil(a) jednu ze 3 základních živin – bílkoviny, cukry, tuky,
  • jednostranným dietám, které vyžadují, abyste jedl(a) jen určitý druh potravin.

Máme zkušenost, že právě hubnout a zároveň tělu dodávat vyváženou stravu obsahující všechny potřebné živiny, je garance rovnoměrné postavy.

Sponzorováno

I z hlediska biochemie dává toto pravidlo smysl – pro organismus je přirozené, aby tuk ukládal případně spaloval rovnoměrně. Pokud je tedy organismus v pořádku a dostává se mu všech potřebných látek, v 99% případů se bude chovat přirozeně a bude ukládat případně spalovat tuk rovnoměrně.

Co si dále o hubnutí přečíst?

    Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autor článku

    Daniel Borník (více o nás)

     

    Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva