Obsah článku
Klíč je v přírodě
Zkuste nechat výběr dietního jídelníčku beze zbytku na přírodě, přesněji na pohybu slunce. Sluneční havajská dieta pročistí tělo a ochrání ho před záněty. Těšte se na ovoce, zeleninu a mořské plody.
Hlavní zásadou je jíst potraviny v souladu s pohybem slunce na obloze. Další zásadou sluneční diety je konzumace především zásadité stravy, která ochrání vaše tělo před záněty, a pití šťávy z aloe vera, která čistí trávicí trakt.
Ideální pro vegetariány
Pokud milujete maso, pak na havajskou dietu raději zapomeňte. Naopak, pokud patříte mezi vegetariány nebo vám nedělá problém maso vynechat, může to být něco pro vás.
TIP: Znáte zdravou havajskou masáž?
Jak jíst při havajské dietě?
Snídaně patří plůdem z vrcholků stromů
Když slunce vychází na oblohu, snídejte potraviny jako ovoce a ořechy, které rostou na vrcholcích stromů. Dejte si proto banány, kokos, jablka, broskve, avokádo nebo hrušky. Zdrojem bílkovin vám budou ořechy. Máčení mandlí nebo vlašských ořechů vám jejich trávení usnadní.
Sponzorováno
Jezte tedy na snídani: banány, kokosové ořechy, avokádo, mango, meruňky, broskve, citrusy, všechny druhy ořechů a mandle.
Oběd si dejte z povrchu země
Když slunce začne klesat, nabízí vám na oběd ty části rostlin, které se nacházejí blízko povrchu země – zelí, luštěniny a obiloviny spolu s listnatou zeleninou, okurkami, paprikami nebo dýní …
Jezte odpoledne: obiloviny a luštěniny, rýži, kaše, suché placky, okurky, papriku, dýni, lilek, rajčata, papriky a veškerou listovou zeleninu a bylinky. Povolené je střídmé solení.
Večeři najdete pod zemí
Na večeři si vybírejte, co roste pod povrchem země, nebo se nachází v moři. Dejte si brambory, mrkev, tuřín, celer nebo mořské plody.
Jezte na večeři: brambory, mrkev, petržel, brambory, podzemnice olejné a všechny mořské plody, plus řasy a ryby. Povolené je vydatnější solit.
Na geneticky upravené potraviny zapomeňte
Většinu potravin byste měli jíst v syrovém stavu a vyloučit byste měli geneticky upravené potraviny. A nejlepší na konec – můžete si dovolit zařadit dvě oblíbená jídla týdně.
Zásadité potraviny jsou vhodné:
mléko, smetana, brambory, kořenová zelenina, rajčata, špenát luštěniny (sója, fazole), zeleninový vývar, para ořechy, hrozny, meruňky, banány, jablka, pohanka
Tyto potraviny, které překyselují organismus nejsou vhodné:
maso, chléb, mouka, rýže, margaríny, oleje
Jak vidíte, dieta je to poměrně jednoduchá a není náhodou, že je z ní v podstatě vynecháno maso a mléčné výrobky. Každopádně je nutné, abyste se snažili o pestrost a hlavně hlídali, aby vám v jejím složení nechyběli nějaké důležité látky!
Sponzorováno
Autor článku
Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
Štítky: Redukce hmotnosti, Slunce a zdraví
Přečtěte si také naše další články