Sponzorováno

Bylinky na hubnutí – které můžete využít jako své pomocníky při hubnutí? 4.91/5 (54)

I kopřiva vám může pomoci s hubnutím...

I kopřiva vám může pomoci s hubnutím…

Nepropadejte přílišnému nadšení, že jen bylinky by mohly vyřešit problém s nadváhou. To obsahem článku opravdu nebude. Je však možné je přizvat do boje s nadbytečnými kilogramy jako své pomocníky, zvýrazní účinky změny stravovacích návyků a též pohybového režimu. Víte, jaké bylinky stojí za to vyzkoušet, a jak mohou vaši snahu zhubnout podpořit?

Jak na nás bylinky působí?

Možná vás napadne, jak by mohlo být možné, aby bylinky ovlivnily naše hubnutí. Může se tak stát díky různým mechanismům. Některé z následujících rostlin např. zrychlí váš metabolismus, omezí chuť k jídlu nebo redukují vaši touhu po sladkém. Jiné přispějí k celkové detoxikaci a dokážou navodit duševní pohodu, což jistě také není k zahození.

Které bylinky tedy pomohou?

Které bylinky vám mohou pomoci při hubnutí?

Guarana

Jedná se o semena keře s názvem Paulinie nápojná. Za vlivem guarany stojí zejména obsah kofeinu, díky kterému má prokázané stimulující účinky. Po jejím požití budete delší dobu aktivní, aniž byste měli potřebu hladu. Působí též na spalování tuků. Příjemné je, že zpomaluje proces stárnutí, a působí i na snížení hladiny cholesterolu.

Ženšen pravý

Ženšen pravý pochází zejména z oblastí Číny, Ruska a Severní Koreje. Je z něj využíván především kořen, který je velmi mohutný, a svým tvarem je často připodobňován k lidskému tělu. Jeho pozitivní účinky na lidské zdraví jsou opravdu rozsáhlé, ale k tematice hubnutí stojí za zmínku zejména úprava metabolismu tuků, stabilizace hladiny krevního cukru, zvýšení množství energie a celkové zlepšení fyzické kondice.

Rozchodnice růžová

Někdy je tato rostlina lidově označována jako zlatý nebo arktický kořen. Jejím hlavním přínosem je urychlení metabolismu. Tuky jsou v těle následně rychleji z potravy odbourány a nedochází k jejich usazování v různých partiích těla.

Kopřiva dvoudomá

Tuhle rostlinku jistě není problém nalézt a využít, roste zde velmi hojně a často ji vnímáme spíše jako plevel. Je v ní však řada vitamínů, minerálních látek a aminokyselin. Připravte si z jejích listů třeba lahodný čaj. Hlavním principem její pomoci při hubnutí je močopudný účinek a podpora metabolismu. Kopřiva pozitivně působí též na krevní oběh a má povzbuzující účinky.

Sponzorováno

Ostropestřec mariánský

Z roztlučených plodů této rostliny si můžete také připravit čaj. Vašemu tělu dopřeje zejména detoxikaci, kterou dojde ke zlepšení funkce jater, odplavení odpadních látek a navození pocitu vyšší tělesné i psychické aktivity.

TIP: Superpotraviny na hubnutí – které to jsou?

Řebříček obecný

Touto vytrvalou bylinou si dle pověsti již Achilles ošetřoval rány utržené v Trojské válce. Vy z ní můžete využít kvetoucí nať, která podporuje vylučování žaludečních šťáv, čímž zlepšuje trávení. Dále působí močopudně a podporuje krevní oběh.

Pampeliška lékařská

Zde je nutno zmínit využití jejího kořenu. Stimuluje činnost vnitřních orgánů (jater, slinivky, ledvin), působí pozitivně na snižování hladiny cukru v krvi a je výborným pomocníkem při detoxikaci organismu.

Máta peprná

Její listy obsahují silici s mnoha látkami, které blahodárně působí na naše zdraví. Díky nim dochází ke stimulaci metabolismu, podpoře vylučování trávicích šťáv a příznivě ovlivňují též funkci mnoha vnitřních orgánů – slinivky, jater a žlučníku. Listy můžete využít v kuchyni při přípravě nápojů nebo salátů.

Bylinky jsou dostupné, tak je nepřehlížejte

Pokud tedy chcete ze své váhy shodit nějaký ten kilogram, až dostanete chuť na bylinkový čaj, můžete se nechat inspirovat předchozími typy a vychutnat si dobrý čaj i spolu s pocitem, že jste něco učinili pro své zdraví. Mnoho z výše uvedených rostlin běžně nebude problém nalézt venku či zakoupit v obchodě – ať již samotné usušené nebo jako součást směsí pro přípravu čaje.

Co si dále přečíst na toto téma?

VIDEO: Bylinkářka Jarmila Podhorná radí – podpora trávení

Sponzorováno

Zdroje článku a studie

Sponzorováno

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Daniel Borník (více o nás)

 

Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva