Sponzorováno

Sexy figura: 8 důvodů, proč by ženy měly zvedat činky 4.75/5 (16)

Sexy figura: 8 důvodů, proč by ženy měly zvedat činkyŽeny jsou ve velkém omylu, pokud si myslí, že návštěvou fitness centra, kde budou zvedat závaží, se jim vytvoří nevzhledné mužské bicepsy. Namísto práce s činkami proto tráví celé hodiny pouze na kardio strojích. Ty jim však nikdy postavu nevytónují, jako silový trénink. Dámy, mužské svaly se nám formují velmi pomalu a obtížně. Je k tomu zapotřebí nejen cvičení, ale i vhodná strava, některé důležité přirozené suplementy na regeneraci svalstva, a samozřejmě obrovské váhy. A stále to nemusí být dostačující. Takže dámy, činek se nebojte!

Zvedání závaží má mnohé překvapivé výhody právě pro ženy. Výhody, které nikdy nemůžete dostat pouze z kardio tréninku. Výzkum ukazuje, že jen dvě návštěvy posilovny týdně vám pomohou spálit více tuku a vyrobit si sexy figuru. Zde je osm důvodů, proč byste měly začít zvedat činky už dnes.

Budete spalovat více kalorií

Přestože kardio cvičení spálí velké množství kalorií během 30 minutového pocení, nevěřili byste, jak je zvedání závaží spaluje také. Kromě toho také buduje svalovou hmotu.

To vyžaduje zase více a více energie (kalorií). Udržet si svalové buňky je namáhavější, než tukové. Takže zvedání závaží vám přidává sexy svalovou hmotu a zvyšuje váš metabolismus. Tělo tak efektivněji spaluje tuky.

Snadněji si udržíte svaly a padne vám oblečení

Výzkum ukazuje, že ve věku mezi 30 a 70 let ztrácejí ženy v průměru 22 procent z jejich celkového svalstva a plní si tělo tukem. Půl kila tuku zabírá 18 procent tělesného prostoru více, než půl kila svalů. Takže i v případě, že číslo na váze jde dolů hůře, vaše staré džíny jsou vám najednou dobré. Je to proto, že svaly váží mnohem více než tuk.

Sponzorováno

Vybudujete si silnější kosti

Zvedání závaží může být nejlepší obrana proti osteoporóze. Onemocnění, které postihuje miliony lidí po celém světě a až 80 procent ze všech pacientů jsou ženy! Když zvedáte závaží, zapojujete svaly, které táhnou šlachy, navázané na kosti. Tento přidaný „stres“ zesiluje i vaše kosti.

Vaše srdce bude zdravější

Zvedáním činek si pomáháte snižovat krevní tlak v dlouhodobém horizontu. Krev je totiž tlačena ze svalů zpět do srdce. Okysličenou krev srdce zase pumpuje zpět do svalů, což udržuje kardiovaskulární systém v lepším stavu.

Svaly posilují nejen tělo, ale i mozek

Kombinace mentálních stimulů, jako je používání počítače plus fyzický výkon (který zahrnuje pěší turistiku, kardio i silový trénink a jiné sportovní aktivity) pomáhá ochránit fungování mozku. Už jen mírné cvičení snižuje riziko ztráty paměti o více než 20%.

Budete šťastnější a méně vystresovaní

Silový trénink také vyvolává radost tím, že uvolňuje v těle endorfiny, chemické látky dobrého pocitu v mozku. Výzkum ukazuje, že cvičení se zátěží může pomoci porazit deprese.

Kromě toho snižuje hladinu stresového hormonu kortizolu, zmírňuje pocity úzkosti a neklidu.

Snížíte si riziko vzniku cukrovky (nebo zlepšíte stav nemoci)

Zvedání závaží pomáhá zlepšit způsob, jakým vaše tělo zpracovává cukr, což může pomoci při prevenci cukrovky.

Pokud již máte diabetes, prodloužené období silového tréninku zlepšuje i kontrolu krevního cukru. Ve skutečnosti může být kombinace posilování a aerobního cvičení ještě výhodnější než léky.

Zlepšíte si rovnováhu

Nedaří se vám postavit se na pár minut bez zaváhání jen na jednu nohu? Bez silového tréninku může být tento jednoduchý pohyb v nedohlednu. Důvod? Rychlé svalová vlákna, které používáme při silovém tréninku se věkem zhoršují. Aerobní cvičení používá většinou pomalá svalová vlákna.

Ty rychlé nám pomáhají při otáčení a prudkých pohybech, například, když ztratíte rovnováhu, abyste odolali pádu.

A co vy? Cvičíte? Budeme rádi za komentáře pod článkem.

VIDEO: Cvičení s činkami pro ženy

Sponzorováno

    Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autor článku

    Daniel Borník (více o nás)

     

    Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva