Sponzorováno

Jak začít cvičit? Máme pro vás pár rad… 4.75/5 (16)

Jak začít cvičit? Máme pro vás pár rad...Je to jasné. Všichni víme, že když chceme zhubnout cvičení fakt zabírá. Důležitá je také dobře nastavena strava a spálit více energie než se do těla přijme. A výsledky se po pár týdnech zaručeně dostaví. Je zde však jeden malý problém. Motivace. Ne každý z nás se umí správně motivovat, aby začal cvičit případně, aby ve cvičení setrval i po dosažení prvních výsledků. Takže jak se správně motivovat a jak začít cvičit? Přečtěte si pár tipů níže.

1. Začni po malých krocích

Myšlenka jít do posilovny nebo cvičit může být pro některé přímo zastrašující. Jak to změnit? Začni po malých krocích! Jednoduše si obleč sportovní oblečení na cvičení. Dej si nejprve malý závazek – přijít na místo cvičení (do posilovny). Když už tam budeš, dej si za cíl cvičit alespoň 15 minut. Pak dalších 10 minut. Malé cíle se přece plní snadněji.

2. Dopřej si odměnu

Vytvoř si v mozku jednoduchou zvykového smyčku. Funguje to jednoduše – podnět, chování a odměna. Podnět k zahájení cvičení může být např. čas. Spouštěčem zvyku bude tedy čas – vidíš, že na 8.00, tak jdeš do posilovny. Tím vykonáš chování – cvičení. A po cvičení si vždy dopřej přiměřenou odměnu – například latte. Takto se budeš těšit, na to, aby už bylo 08.00 a mohla si cvičit, protože pak přijde malá sladká odměna.

Sponzorováno

3. Nelži se, že je to drahé

Ber cvičení jako dlouhodobou investici – ne jako ztrátu peněz. Nenamlouvejtesi, že posilovna stojí hodně peněz. Vždyť ty peníze byste i tak utratili za sladkosti či jiné pamlsky. Místo toho si kupte permanentku do posilovny, žijte zdravě a zhubněte.

4. Vyzkoušej si oblečení

Nejlepší motivace je pravda. Vyzkoušejte si ty džíny, které jste před časem oblékli a přiznej si, že teď máš problém je obléknout a nikoli ještě zapnout. Oblečte si ty šaty, které se vám líbí a chtěli byste je nosit. Přiznejte si, že si vždycky řeknete „když zhubnu, tak je budu nosit …“

5. Ber si příklad z úspěšných

Všichni úspěšní olympionici mají přesný cíl, jaký chtějí dosáhnout v krátkodobém horizontu. A zároveň mají dlouhodobou vizi. Nastav si minimální krátkodobý cíl. Pozor však na reálnost cílů. Nenastavuj si laťku zbytečně vysoko. Pomalu přece dál dojdeš.

Věříme, že vás tento článek dostatečně nakopl a motivoval do cvičení a zdravějšího životního stylu :)

VIDEO: Pár tipů jak začít cvičit

Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autor článku

    Daniel Borník (více o nás)

     

    Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva