Sponzorováno

Čaj z melounových semínek – jaké má účinky? 4.78/5 (9)

Semínka z vodního melounu nevyhazujte, udělejte si z nich čaj!

Semínka z vodního melounu nevyhazujte, udělejte si z nich čaj!

Čaj z melounových semen je považován za přírodní diuretikum, které pomáhá při čištění ledvin. „Vynálezcem“ čaje byl jistý Edgar Cayce, který byl ve své době známý svými bylinnými směsmi a čtením ze spánku. Mnoho z receptur od Edgara Cayce je dnes dostupných veřejnosti a stále se používají ve spojení s každodenními zdravotními problémy. Cayce zemřel v roce 1945, ale jeho myšlenky jsou stále implementovány a používány dodnes.

Kdo byl Edgar Cayce?

Edgar Cayce zemřel před více než půl stoletím. Ve své době se o něm hovořilo jako o „spícím lékařem“. Cayce byl známý tím, že si jednou denně lehnul s rukama založenýma na hrudi a uvedl se do hlubokého, téměř meditativního stavu. Během tohoto samovolně vyvolaného spánku mu byly položeny otázky týkající se jednoho jednotlivce a byl prý schopen dát odpovědi na jakoukoli otázku, která byla položena. Během těchto „čtení“ zaznamenal stenograf jeho odpovědi. Později byla kopie zaslána osobě žádající o informace a druhá kopie byla uložena ve složce. Dnes je ve Virginia Beach Association for Research and Enlightenment Inc. uloženo více než 14 000 kopií Cayceho čtení. Jsou dostupné veřejnosti.

K čemu se používá čaj z melounu?

Čaj ze semen melounu lze použít k čištění a pročištění ledvin. Je zvláště užitečný jako domácí lék, který pomáhá zbavit ledviny ledvinových kamenů. Vyrábí se poměrně jednoduše a vyrábí se z ingrediencí, které má většina lidí ve své kuchyni nebo je snadno najde.

Příprava čaje ze semen melounu

Doporučená dávka Edgara Cayce pro čaj z melounových semen je připravit si ho 2 litry a pít po celý den po dobu dvou dnů.

Sponzorováno

Chcete-li vyrobit 2 litry tohoto čaje, vezměte 4 polévkové lžíce (přibližně) semínka čerstvého melounu a osm šálků vody, což se rovná 2 litrům vody. Semena melounu rozdrťte buď pomocí mixéru nebo mlýnku na kávu. Semena lze odstranit z čerstvého melounu z obchodu a nemusí se kupovat samostatně. Semena melounu musí být čerstvá, takže nákup sušených semen melounu se nedoporučuje.

Přiveďte vodu k varu na vysoké teplotě na sporáku. Mletá semínka melounu zalijte vroucí vodou. Nechte semena melounu louhovat ve vroucí vodě po dobu 10 až 15 minut. Směs necháme vychladnout a tekutinu přecedíme.

Podávání čaje

Dva litry melounového čaje lze vypít během dvou dnů. Třetí den byste si měli dát pauzu v pití čaje z melounu. Většina lidí se rozhodne vypít polovinu směsi (neboli asi čtyři šálky) každý ze dvou dnů. První den můžete vypít o něco více nebo méně než čtyři šálky, ale ujistěte se, že vám zbylo dost čaje na druhý den.

Cayce navrhl pít čaj z melounu alespoň jednou denně po dobu tří dnů v týdnu. Pro někoho, kdo dodržuje zásady pití čaje dva po sobě jdoucí dny a pak si dá pauzu na jeden den, by to znamenalo pít melounový čaj dva dny po sobě, vyhýbat se melounovému čaji třetí den a pak čtvrtý den vypijte opět až čtyři šálky čaje.

A pár slov na konec

Semena vodních melounů obsahují velké množství výživných a zdravých výhod, které mohou očistit, detoxikovat tělo a dodat vašemu imunitnímu systému potřebnou podporu, kromě toho, že bojují proti zánětům a zlepšují váš trávicí systém, a co je nejdůležitější, čistí vaše ledviny.

Připravte si čaj z semínek vodního melounu. Dodržujte přesně pokyny a nepřekračujte doporučené dávkování.

Meloun se vždy automaticky považoval za ovoce, ovšem jde o druh zeleniny patřící do čeledi tykvovitých.

Sponzorováno

Zkoušeli jste tento čaj? Napište nám do komentářů pod článkem.

A dále si o melounu přečtěte

Studie a zdroje článku

  • Zdroj obrázku ve článku: ArturVerkhovetskiy / depositphotos.com

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: , , ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva