Sponzorováno

Honeybush – superzdravý čaj s medovým aroma 4.87/5 (15)

Čaj Honeybush snižuje hladinu cukru a cholesterolu a bojuje proti virům, bakteriím a plísním...

Čaj Honeybush snižuje hladinu cukru a cholesterolu a bojuje proti virům, bakteriím a plísním…

Rádi se doma zahřejete dobrým, teplým a zdravým čajem? A znáte čaj Honeybush? Je vynikající nejen na imunitu, ale třeba i na zmírnění menstruačních bolestí. K tomu všemu obsahuje vysoký podíl vápníku.

Honeybush je 100% natur produkt

Honeybush (v překladu medový keř) se získává z keřovité, až 1,5 m vysoké rostlinky, která roste divoce v horských oblastech Afriky. V minulosti existovalo několik pokusů pěstovat rostlinku na plantážích, ale všechny skončily neúspěšně. Proto ho můžeme označit za 100% přírodní produkt.

Květy se sbírají ve velmi těžkých podmínkách – sběrači je najdou pouze vysoko v horách, kde je medový keř dostupný pouze pro pěší sběračů a pro nedostupnost terénu těžké technice se sbírá výhradně ručně. Práci sběračům však zpříjemňuje výrazná vůně medu, která se šíří kolem kvetoucích květin. Po donesení keřů z vrcholů hor do údolí se celé keře nařežou na malé kousky, které se pak zpracovávají a suší. Dokonce i po sušení si zachovává svou medovou aroma a chuť.

Pokud bychom honeybush tea chtěli přirovnat k některému ze známých čajů, nejdříve se blíží k rooibosu, ale je lahodnější a jemnější právě díky medovitosti rostlinky.

Nejen chutný, ale i léčivý a zdraví prospěšný

Kromě příjemné chuti má Honeybush také celou řadu zdraví prospěšných účinků, a to díky obsahu velkého množství minerálních látek (především fluoru, vápníku, zinku a železa), vitamínů (zvláště vitamínu C), stopových prvků a antioxidantů. Obsahuje řadu fenolických sloučenin, které hrají důležitou roli při podpoře imunitního systému a ochraně těla před oxidačním stresem, tedy před poškozením buněk (faktor vzniku rakoviny).

Díky vysokému obsahu vápníku je vhodný jako doplněk výživy pro veganský způsob stravování. Obsah železa ho zase dělá vhodným nápojem pro nastávající maminky, které často trpí poklesem hladiny tohoto minerálu v těle.

Honeybush a zdraví

Při jakých neduzích si tedy umíme pomoci pitím medového čaje a co dobré umí pro naše zdraví udělat?

Sponzorováno

  • Bojuje proti virům, bakteriím a plísním,
  • je skvělý jako prevence nádorových a kardiovaskulárních chorob,
  • snižuje hladinu cukru a cholesterolu,
  • zmírňuje menstruační bolesti,
  • ulevuje při problémech v menopauze,
  • je dobrý jako prevence vzniku osteoporózy,
  • má močopudný účinek a pomáhá při čištění ledvin,
  • bojuje s chřipkou a nachlazením,
  • pomáhá při zánětech horních cest dýchacích,
  • podporuje trávení po jídle,
  • pomáhá i při regeneraci pokožky díky obsahu zinku.

Honeybush je bez kofeinu

Dobrou zprávou je, že neobsahuje téměř žádný kofein a třísloviny, proto je vhodný i na pravidelné pití pro děti, těhotné ženy, dá se pít i před spaním, bez obav ho mohou užívat lidé s vyšším tlakem a srdečně-cévními onemocněními. A protože chutná mírně nasládle, není třeba ho ani doslazovat, což je zase příjemný fakt pro lidi dbající na přísun omezeného množství sacharidů.

Tipy pro přípravu čaje Honeybush

Na horko

Standardní způsob přípravy je klasický jako u většiny sypaných čajů. Tedy zalití právě svařenou vodou (na 1 čajovou lžičku čaje 3 dcl horké vody). Necháme vyluhovat cca 5-10 min.

Výborně chutná jako prachobyčejný čaj bez jakýchkoliv dalších příchutí. A ještě lépe s mlékem. Pro lidi trpící laktózovou intolerancí je chutnou alternativou bezlaktózové kravské mléko nebo různá mléka na rostlinné bázi, pokud jsme na jejich specifickou chuť zvyklí (např. sójové, kokosové, rýžové, mandlové, ovesné). Pokud chceme mít chuť dokonalou, ba přímo slavnostní, lžička třtinového cukru v čaji s mlékem nám ji dokáže vykouzlit.

Na studeno

Osvěživě a velmi chutně působí i studený nápoj, který je zvykem popíjet v zemi původu medového keře. Poměr při přípravě je trochu jiný – na 1 čajovou lžičku čaje 2 dcl studené vody – opět necháme vyluhovat cca 5-10 min. Sladký studený čaj je bez obsahu energie, zato však vůbec ne ochuzen o příjemnou limonádovou chuť. Pokud si chceme dopřát více sladkosti i energie, můžeme popustit uzdu fantazii a přidat si do hotového nápoje ovoce podle vlastní chuti.

Díky faktu, že honeybush tea neobsahuje téměř žádné třísloviny, nic se nestane, pokud na čajík zapomeneme a necháme ho louhovat i déle. Chuť se určitě nezkazí příměsí hořkosti.

S Honeybush proti chorobám

Honey bush má antivirové, antibakteriální a antimykotické účinky. Kromě toho, že se doporučuje jako prevence pro ty, kteří často trpí alergiemi a prochladnutím, je velkým pomocníkem při mnohem vážnějších zdravotních problémech. Dokáže z těla odstraňovat hleny, které jsou často zodpovědné za různé mykotická onemocnění a napadení organismu nežádoucími kvasinkami.

Mnoho lidí trpících kvasinkovou infekcí (candida albicans) si honeybush velmi pochvaluje jako doplněk léčby.

Svým obsahem vitamínů zároveň posiluje imunitní systém. Vždyť v kterém jiném nápoji najdete železo, zinek, calcium, měď, draslík, sodík, zda magnézium? Doplněné o množství antioxidantů a máme na stole jeden z nejzdravějších nápojů vůbec. Výhodou je, že se může pít dlouhodobě, protože neobsahuje skoro žádný kofein a třísloviny.

A dále si u nás můžete přečíst

TIP: Mrkněte, jak různě se dá využít med pro krásu i zdraví

VIDEO: Jak se zpracovává a sbírá Honeybush

Sponzorováno

    Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autor článku

    Daniel Borník (více o nás)

     

    Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva