Radiofrekvenční ošetření pleti - jaká frekvence je vhodná?« Zpět na seznam otázek

Dobrý den, děkuji za Váš článek k tématu radiofrekvenčního ošetření pleti. Jde o článek:

Radiofrekvenční ošetření pleti – jaké jsou výhody a nevýhody?

Ráda chodím na Vaše stránky, články zde jsou kvalitní obsahem a především nekomerčním přístupem.

V této souvislosti bych Vás ráda požádala o radu. Na trhu se v poslední době objevily přístroje s funkcí radiofrekvence pro domácí použití, případně v kombinaci s dalšími technologiemi, jako např. funkcí ultrazvuku, EMS a jinými. Mě zajímá právě využití radiofrekvenčního působení, kdy bych se chtěla zaměřit na péči o pleť způsobem, který povede ke zpevnění povadlejší kůže, podpoře tvorby kolagenu, elastinu... Jaké technické parametry by měl mít přístroj, který i pro domácí používání bude do potřebné míry účinný, přestože nižší, než kterými disponují kosmetičky a estetičtí dermatologové? Prodejci je uváděna technická specifikace výkon 5 – 6 W, radiová frekvence 1 – 2 MHz, pakliže jde o ultrazvukovou frekvenci, pak je uváděno rozpětí 1 – 3 MHz. Mohou být takové přístroje svým výkonem vůbec dostatečně účinné? Tedy lze očekávat výsledek byť s menším výkonem přístroje, ale v horizontu dlouhodobějšího používání?

Děkuji za odpověď a Váš čas, s přáním hezkých dnů zdraví Vlaďka 😊

Zeptal se na 9 března, 2023 16:51
1

Radiofrekvenční ošetření pleti je kosmetický zákrok, při kterém se využívá energie vysokofrekvenčního elektromagnetického pole k zahřátí vrstvy kůže a podkoží. Tento proces může stimulovat tvorbu nového kolagenu a elastinu, což může vést ke zlepšení textury pleti a redukci vrásek.

Vhodná frekvence pro radiofrekvenční ošetření pleti se obvykle pohybuje v rozmezí 0,5 až 2,5 MHz. Vysoká frekvence může poskytnout větší hloubku pronikání do kůže a podkoží, ale nízká frekvence může být účinná na povrchové vrstvy pleti.

Vhodná frekvence pro radiofrekvenční ošetření pleti se obvykle pohybuje v rozmezí 1 MHz až 5 MHz. Vyšší frekvence poskytují vyšší energii, což může vést k výraznějšímu zlepšení pokožky, ale mohou také zvyšovat riziko vedlejších účinků, jako jsou popáleniny. Nižší frekvence jsou méně intenzivní, ale mohou být vhodnější pro citlivou pokožku nebo pro mírnější ošetření.

Konkrétní frekvence závisí na konkrétním typu zařízení a na konkrétních potřebách pacienta. Proto by měl být výběr vhodné frekvence prováděn odborníkem v oblasti kosmetické dermatologie, který má zkušenosti s touto procedurou a může poskytnout přesné doporučení.

Je důležité, aby frekvence byla přizpůsobena typu pleti a problémům, které chcete řešit. Proto je nejlepší konzultovat s kvalifikovaným kosmetickým specialistou, který Vám může doporučit nejvhodnější frekvenci pro Vaše individuální potřeby.

Odeslal Tým rehabilitace.info + Mudr. Radim Poslepek
Odpověděl 9 března, 2023 16:52