Obsah článku
Alergie a dědičnost
U dítěte, jehož jeden rodič trpí alergií, je riziko vzniku alergického onemocnění 30%. Pokud jsou alergici oba rodiče, riziko se zvyšuje dvakrát. Pochopitelně známe případy, kdy dědičný základ „přeskočí“ jednu generaci. Alergie navíc může propuknout kdykoli v průběhu života.
Léčba alergie
Léky podávané při alergii dělíme do dvou skupin. První skupina jsou preventivní (protizánětlivé) léky. Ty při pravidelném a dlouhodobém užívání výrazně oslabují klinické projevy alergie, či dokonce zabraňují jejich vzniku. Druhá skupina jsou tzv. léky na ulevení, které jsou určeny k odstranění akutních alergických potíží, jako jsou astmatický záchvat či akutní projev alergické rýmy. Když nepomohou ani léky nastupuje hyposenzibilizace – léčba vakcínami. Formou injekcí či kapek je pacientovi podáváno postupně se zvyšující množství upraveného alergenu. Jedná se o dlouhodobou léčbu, jejíž účinnost je za ideálních podmínek, mezi které patří v neposlední řadě spolupráce pacienta, kolem 80%.
Kde se nejvíce alergie projevují
Jsou to hlavně dýchací orgány a kůže. Pokud si pozveme na pomoc čínskou medicínu, zjistíme, že všechny tyto orgány souvisí s okruhem plíce – tlusté střevo. Zde dostáváme třetí souvislost alergií, a tou je zažívací systém. Pokud ho dlouhodobě bombardujeme škodlivinami z naší stravy a nedokáže se dostatečně pročišťovat, projeví se to buď problémy s dýchacím ústrojím (což je jiného rýma a kašel jako snaha dostat škodliviny z těla), nebo různými vyrážkami a ekzémy. Proto by bylo účinnější, než zkoušet různé masti proti ekzémům, upravit svou stravu. Pokud půjdeme ještě hlouběji k jádru problému, dostaneme se do světa našich emocí.
Emoce se projeví v určité části těla
Mrzutost (odpor) se projeví v horní části hrudníku (dýchací ústrojí) a v dolní části břišní dutiny (tlusté střevo). A co jiného je vlastně alergická reakce, než odpor a v konečném důsledku skrytá forma agrese. Můžete namítnout, že mnoho lidí, kteří trpí alergiemi, nejsou vůbec agresivní. Jde však právě o potlačenou agresi, která se projevuje na fyzické úrovni. A protože jsme tuto agresivitu vytlačili ze svého vědomí, začíná se projevovat nepřiměřenou reakcí těla na některé běžné součásti našeho prostředí.
TIP: Autopatie využívá sílu slin a dechu
Sponzorováno
Alternativní možnosti léčby alergií
Klasická medicína udržuje imunitní systém v rámci alergií, aby nereagoval nadměrně, čili potlačuje symptomy. Při vývoji onemocnění obecně strava hraje velkou roli. My lidé jsme všežravci, ale máme 32 zubů a pouze 4 jsou „masožravé“. Jednou z možností léčby je homeopatie. Alergie je chronické onemocnění, při kterém je zapotřebí individuální přístup homeopata k pacientovi. Na začátku alternativní léčby pacienti užívají léky i od lékařů-specialistů, po určitém čase, pokud již problém nemají, samotný specialista klasické léky vysadí. Pacienta pomáhá dostat do rovnováhy i Biorezonanční přístroj, který pracuje na bázi elektromagnetického působení. Dobré výsledky dosahuje i akupunktura.
Upravte alergikům stravu
V první řadě se doporučuje jíst více zeleniny a ovoce. Příkladně sezónní biopotraviny, pokud možno z našeho klimatického pásma i kontinentu. „Umělé“ jahody nebo citrusy v zimě raději nahraďte zelím a jablky. Sladkosti pryč! Zvláště u dětí přibývají potravinové alergie, které jsou většinou reakcí na některá agresivní éčka. Opatrně s bílou moukou! Její nadměrná konzumace způsobuje překyselení organismu, zahlenění, zácpu a snížení imunity. Odtud je už jen krok ke vzniku alergií. Další rizikové potraviny – kravské mléko, sója, bílý cukr, celer, kopírovací jídla s glutamátem sodným, ale například i šumivé vitamíny aromatizován umělými sladidly.
TIP: Jaké známe alternativní léčebné terapie?
Co pomůže:
- dovolená u moře nebo na horách
- dechová cvičení
- černý kmín
- fytoterapie (bylinky používejte pouze pod odborným dozorem)
- hořčík a vitamin C
A jak může vzniknout alergie u dospělého člověka?
Osoba s alergickou dispozicí dostane virózu s rýmou, současně kvete v blízkosti bříza. Z důvodu silného zatížení organismu infekcí a zánětem nosní sliznice vznikne senná rýma nejdříve na břízu. Imunitní systém si pamatuje všechno, s čím se setkal. V budoucnosti, když se setká se stejnou látkou, zareaguje mnohem prudší reakcí a je velmi pravděpodobné, že se přidají i další alergeny.
Alergii nepodceňujme
Alergii není dobré podceňovat, protože alergická reakce poškozuje organismus. Nejde „jen“ o kýchání, či „jen“ o svědění kůže. Alergický člověk má skoro stále velmi mírný zánět. Nemusí o tom ani vědět, ale jeho organismus je stále připraven reagovat zhoršením zánětu, je zatěžován a poškozován důsledky. Proto je třeba alergii léčit, i v době, kdy alergik nemá žádné příznaky. Bez léčby alergik může reagovat častými záněty – alergickými i nealergickými. Neléčený alergik tedy může být často nemocný a neví se přesně proč. Příčinou může být právě nerozpoznaná alergie.
Co si dále přečíst na toto téma?
- O pylové alergii
- TOP 10 babských tipů jak na pylovou alergii
- Alergenová imunoterapie může výrazně pomoci a alergií
VIDEO: Alergie a jejich alternativní léčba
VIDEO: U lékaře – Alergie
Sponzorováno
Autor článku
Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
Štítky: Alternativní medicína
Přečtěte si také naše další články