Sponzorováno

Polohy vhodné k odříhnutí děťátka 4.86/5 (7)

Polohy vhodné k odříhnutí miminka jsou následující:

Úlevová poloha na tygříka

Je vhodná nejen pro odříhnutí, ale také pomáhá zbavit dítě bolestí bříška, zmírňuje nadýmání a koliku. Děťátko leží břichem na předloktí vaší ruky. Touto rukou je rovněž držíme za stehno. Záda má opřena o vaše tělo a hlava je volně na vašem loketním ohbí. Každá ručka dítěte je z jedné strany vašeho předloktí. Této vhodné poloze se říká tygřík a k odříhnutí v ní dochází velmi snadno a rychle.

Sponzorováno

Poloha přes rameno

Je to asi nejčastější poloha, kterou používají české maminky. Nevýhodou je svislá pozice dítěte. Držení tímto způsobem může poškozovat záda a vést ke špatnému držení těla. Střídejte proto polohu přes rameno s jinými polohami, které jsou vhodné k odříhnutí. Nebo se naučte upravenou a k zádům méně škodlivou verzi. Eva Kiedroňová, odbornice na správnou manipulaci s dětmi, doporučuje dítě položit hrudníčkem až přes rameno, ne jen na rameno. Tím se jeho hlavička dostává do předklonu a svou vlastní váhou již nevyvíjí nežádoucí tlak na páteř. Přesto je lepší polohu přes rameno využívat méně často, důvodem je i to, že na dítě rodič nevidí a nemusí si všimnout většího ublinknutí.

Poloha na nohou

Další velmi účinná poloha, které se také říká pejsek. Pohodlně se posaďte a pravou nohu lehce zvedněte nebo překřižte přes levou. Dítě položte přes klín hrudníčkem na pravé stehno. Nožičky směrují přes levé stehno. Levou rukou je podle Evy Kiedroňové dobré vyvíjet lehký tlak na zadeček a současně horní část stehen. Tím urychlíte uvolnění vzduchu a říhnutí.

VIDEO: Vhodné poloho pro odříhnutí miminka

Sponzorováno

    Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autor článku

    Daniel Borník (více o nás)

     

    Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost




    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva